Wiadomości - Artykuły

Zawsze będziemy się starać pisać w p r o s t. WPROST specjalnie dla studentów

2015-03-09 15:12:33 | artykuł sponsorowany

(...) Nie chcemy gubić spraw ważnych i nam bliskich w powodzi słów, tym bardziej, że wiele słów pięknych i słusznych uległo dewaluacji. Nie chcemy składać deklaracji bez pokrycia. Nasz postawę, nasze dążenia i ambicje, będzie dokumentował każdy kolejny numer pisma. Jedno możemy obiecać naszym Czytelnikom; może to nam się czasem nie udawać, ale zawsze będziemy się starać pisać  w p r o s t.  
ZESPÓŁ WPROST (Wprost nr 1 z 5 grudnia 1982)




Miniony rok był ważny dla tygodnika „Wprost”. Dlaczego? Na własnej skórze doświadczyliśmy, o co naprawdę chodzi w dziennikarstwie. Czemu ma ono służyć? Naszym, dziennikarzy, obowiązkiem jest ujawnianie mechanizmów sprawowania władzy, pokazywanie prawdziwej twarzy ludzi, którzy nami rządzą. Mamy patrzeć im na ręce. Zobowiązani jesteśmy także do bezwzględnego zachowania tajemnicy dziennikarskiej – napisał we wstępniaku do specjalnego e-wydania redaktor naczelny Sylwester Latkowski.

Naczelny „Wprost” często podkreśla, że dziennikarz nie ma prawa czuć się mądrzejszy od swojego czytelnika i  cenzurować informacji. Naszą rolą nie jest ochrona władzy. Żadnej władzy. Naszą rolą jest pokazywanie, gdzie państwo działa źle. Albo nie działa wcale. Pisanie prawdy, nawet jeśli jest niewygodna czy bolesna – deklaruje.
 
Czytelnicy tę prawdę doceniają. Tygodnik „Wprost” otrzymał Studencką Nagrodę Dziennikarską „MediaTory”– ProwokaTOR 2014 – i prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii news.

Magdalena Rigamonti, dziennikarka „Wprost”, która jako pierwsza opisała tragedię rodziców, którym odmówiono usunięcia ciąży mimo ciężkich uszkodzeń płodu, otrzymała od studentów wyróżnienie „DetonaTora”, a w plebiscycie na najlepszego dziennikarza zajęła trzecie miejsce.

Tygodnik „Wprost” od lat pozostaje wierny credo zwartemu w słowie wstępnym do pierwszego numeru pisma w grudniu 1982 r. Tak, jak ponad 30 lat temu, dziś również, a może nawet z większą siłą i determinacją jest wyrazistym głosem w polskiej debacie publicznej. Głosem, który ma wpływ na opinię publiczną, który się słyszy i bierze pod uwagę. Głos tygodnika WPROST jest niezależny, wolny od partyjnych uwikłań, reprezentujący interes publiczny. Najważniejszym punktem odniesienia dla publicystów i dziennikarzy tygodnika są zawsze Czytelnicy.

Na łamach WPROST piszą i publikują:


Cezary Bielakowski – Grand Press 2013 w kategorii Dziennikarstwo Śledcze, Grand Press 2014 w kategorii News, ProwokaTOR 2014

Agnieszka Burzyńska - Grand Press 2014 w kategorii News, ProwokaTOR 2014

Michał Majewski  - Grand Press 2013 w kategorii Dziennikarstwo Śledcze, Halabarda Akademii Obrony Narodowej 2013, Grand Press 2014 w kategorii News, ProwokaTOR 2014

Magdalena Rigamonti – finalistka Nagrody Fikusa oraz Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, III miejsce w plebiscycie Dziennikarz Roku 2014, zdobywczyni MediaTora 2014 z kategorii DetonaTOR

Sylwester Latkowski - Grand Press 2013 w kategorii Dziennikarstwo Śledcze, Grand Press 2014 w kategorii News, ProwokaTOR 2014

Cezary Łazarewicz – IV miejsce w plebiscycie Dziennikarz Roku 2013

Maksymilian Rigamonti – zdobywca pierwszej i drugiej nagrody w kategorii „portret sesyjny”Grand Press Photo 2014.

Na łamach WPROST znajdziecie m.in.:

Listę 100 najbogatszych Polaków. Od 1990 r. nieprzerwanie, co roku w czerwcu oceniamy majątki Polaków. „Lista 100 najbogatszych Polaków" budzi wiele emocji i dyskusji, przyczynia się też do wzrostu sprzedaży i… cytowalności tygodnika.

Listę najbogatszych Polek – odpowiedź na maskulinizację „Listy 100 najbogatszych Polaków”. Na liście – kobiety, które odniosły finansowy sukces. Publikowana od 2013 r. w drugiej połowie września.

50 najbardziej wpływowych Polaków. Ludzie, którzy mają władzę, pieniądze, wielki talent albo po prostu to „coś”. Rządzą umysłami Polaków i przestrzenią publiczną. Od 2010 r. tygodnik WPROST publikuje listę najbardziej wpływowych Polaków.  

Ranking szkół wyższych – na łamach WPROST od 21 lat. Od dwóch – według nowej metodologii, czyli według ocen pracodawców. Cytowany i czytany nie tylko przez maturzystów.

WPROST to również wyjątkowe wydarzenia i gale:

Nagrody Kisiela. W 1990 i 1991 r. laureatów wskazał sam patron nagrody, Stefan Kisielewski, felietonista, publicysta i pisarz, wybitny tropiciel absurdów PRL. Obecnie o tym, do kogo trafi nagroda, decyduje Kapituła złożona z laureatów Nagrody Kisiela z lat poprzednich. Kapitułę tworzą wybitni politycy, publicyści i przedsiębiorcy – ludzie, których działalność dla Polski zasłużyła na najwyższe uznanie.

Człowiek Roku. Od 1990 r. WPROST przyznaje też najstarszy w polskich mediach tytuł Człowieka Roku. Laureata wskazuje redakcja. Wśród Ludzi Roku WPROST są przede wszystkim politycy, ale także artyści i ludzie sportu.
  
Innowatory WPROST – wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. 8 branż, 24 statuetki, debata o technologiach, badaniach i tym, że Polacy potrafią tworzyć nowoczesne i nowatorskie produkty i rozwiązania.

Teraz „Wprost” wraz z Almaturem przygotował specjalną ofertę dla posiadaczy karty ISIC. Od marca każdy posiadacz karty może zaprenumerować  cyfrowe wydanie „Wprost” z rabatem. Zapraszamy do lektury najczęściej cytowanego polskiego tygodnika! Od ponad 30 lat piszemy WPROST.

Pobierz kod rabtowy i ciesz się lekturą WPROST z rabatem 20%.

https://benefits.isic.org/pl/wprost

(mat. promocyjne)

Słowa kluczowe: wprost ewydanie, sylwester latkowski
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Red Bull Dance Your Style, Tina
Wielkie święto street dance'u powraca! Przed nami Red Bull Dance Your Style

Najlepsi tancerze z całej Polski będą ze sobą rywalizować w Warszawie w rytm największych muzycznych hitów.

Pewnym krokiem po marzenia. Miss Studentek Oliwia Szalkowska opowiada o drodze po koronę [WYWIAD]
Pewnym krokiem po marzenia. Miss Studentek Oliwia Szalkowska opowiada o drodze po koronę [WYWIAD]

Czy konkurs piękności może przydać się do rozwoju kariery?

Militaria
MILITARIA - przed nami Zlot Miłośników Militariów, Strzelectwa i Survivalu

Targi Lublin S.A. zapraszają w dniach 10-12 maja!

Polecamy
Adrianna Klimaszewska
Wrocławianka Roku - Adrianna Klimaszewska o kobietach, Polsce i projekcie "Różowa Skrzyneczka" [Wywiad]

Po co powstała Różowa Skrzyneczka? Czy menstruacja przestanie być tematem tabu? Adrianna Klimaszewska opowiada o życiu aktywistki, feministki i planach na kolejne projekty.

Ostatnio dodane
Red Bull Dance Your Style, Tina
Wielkie święto street dance'u powraca! Przed nami Red Bull Dance Your Style

Najlepsi tancerze z całej Polski będą ze sobą rywalizować w Warszawie w rytm największych muzycznych hitów.

Pewnym krokiem po marzenia. Miss Studentek Oliwia Szalkowska opowiada o drodze po koronę [WYWIAD]
Pewnym krokiem po marzenia. Miss Studentek Oliwia Szalkowska opowiada o drodze po koronę [WYWIAD]

Czy konkurs piękności może przydać się do rozwoju kariery?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.