Wiadomości - Artykuły

Czytanie na studencką kieszeń. Zobacz, jak czytać za darmo na czytniku inkBOOK

2022-09-13 12:55:46

Kochasz książki i szukasz sposobu na tanie czytanie? Zastanawiasz się, jak czytać za darmo książki w internecie? A może rozglądasz się za czymś, co pomoże Ci na zajęciach w nowym roku akademickim? W każdym z tych przypadków świetnie sprawdzi się czytnik ebooków dla studenta. Zobacz, jakie możesz mieć z niego korzyści!

czytnik inkBOOK

Przy okazji odbierz zniżkę studencką na czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus (https://promo.inkbook.eu/dla-studenta/) i czytaj więcej za mniej, bo…

… każdy wie, że początek nowego roku akademickiego to niemałe wydatki. Pewnie już teraz drżysz na myśl o tym, ile wyniesie Cię ksero całych książek czy innych wymaganych przez prowadzących zajęcia materiałów.

Gdyby tylko był jakiś sposób, jak czytać za darmo… Co powiesz na przeniesienie się z wersji papierowych na ebooki? Zobacz jakie to proste i tanie!

Jak czytać za darmo? Czyli czytanie na studencką kieszeń

Wbrew pozorom, żeby czytać publikacje elektroniczne, nie trzeba wydawać na to dużych pieniędzy. Zatem gdzie można czytać za darmo książki? Bezpłatne ebooki z legalnych źródeł są na wyciągnięcie ręki - musisz tylko wiedzieć, jak ich szukać.

Oprócz bezpłatnych książek specjalistycznych, które przydadzą Ci się na zajęciach, możesz również korzystać z katalogów oferujących darmowe publikacje beletrystyczne. Brzmi jak plan?

W takim razie zobacz trzy sprawdzone sposoby, jak czytać za darmo na czytniku ebooków:

1) Darmowe kody z biblioteki

Rozwiązanie, które oferuje coraz więcej placówek. Biblioteki otwierają się na zasoby cyfrowe, dzięki czemu możesz zyskać bezpłatny dostęp do nawet kilkudziesięciu tysięcy książek!

A to wszystko za sprawą kodów na subskrypcję do oferujących ebooki platform, takich jak Legimi, Empik Go czy Ebookpoint BIBLIO. Jest to zupełnie darmowa usługa.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać taki darmowy kod z biblioteki? Wystarczy mieć założoną kartę biblioteczną w konkretnej placówce. Jednak pamiętaj: karta musi być aktywna, a zaległości na Twoim koncie uregulowane.

Niektóre biblioteki przesyłają darmowy kod na ebooki e-mailem, więc możesz dostać go bez wychodzenia z domu! Jeśli jednak wolisz odebrać go osobiście - również masz taką możliwość.

Przed pójściem do biblioteki koniecznie sprawdź, czy oferuje ona takie kody. Nie wszystkie placówki mają zawartą umowę z dostawcami treści. W większych studenckich miastach dostępność kodów nie powinna jednak stanowić problemu.

To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie i jeden ze sposobów jak czytać ebooki za darmo, dzięki temu nie musisz już zapisywać do kolejki i czekać na jeden dostępny egzemplarz kilka dni czy tygodni.

Protip: kupując czytnik inkBOOK w oficjalnym sklepie producenta, możesz wybrać jeden z trzech bezpłatnych kodów do aplikacji Legimi, Empik Go czy Ebookpoint. Zostanie dodany do Twojego zamówienia zupełnie za darmo.

2) Darmowe książki w e-księgarniach

Na rynku ebooków możesz korzystać z szerokiej oferty e-księgarń. Niech Cię to jednak nie zmyli - takie miejsca oprócz standardowej oferty, promocji i rabatów oferują także darmowe książki na czytnik ebooków.

Zazwyczaj znajdziesz je w osobnej, dedykowanej zakładce Darmowe, w której zamieszczane są publikacje z różnych gatunków do bezpłatnego pobrania.

Dzięki temu nie tylko możesz czytać za darmo lub ściągnąć w wersji elektronicznej daną publikację, ale również wysłać ją od razu na swój czytnik - w przypadku urządzeń inkBOOK będzie to funkcja „Wyślij na inkBOOKa”. Następnie możesz otworzyć ebook w aplikacji danej e-księgarni prosto na Twoim czytniku.

3) Książki z domeny publicznej

W sieci możesz znaleźć wiele miejsc, które oferują darmowe książki do pobrania z tzw. domeny publicznej.

Oznacza to, że dzieła, które się w niej znajdują, nie są objęte prawami autorskimi majątkowymi i można z nich korzystać bez ograniczeń.

Jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu są Wolne Lektury. Czytniki inkBOOK jako jedyne na rynku posiadają dedykowaną aplikację, dzięki której już z poziomu urządzenia dostajesz dostęp do całego katalogu. To po prostu lektury za darmo!

Bezpłatne ebooki dzieł takich twórców jak Mickiewicz, Słowacki, Leśmian, Rej, Żeromski - to rozwiązanie ucieszy z pewnością wszystkich studentów filologii polskiej.

Czytnik ebooków dla studenta. Jak przyda się na studiach? 

No dobrze, już wiesz gdzie można czytać za darmo książki i skąd wziąć specjalne bezpłatne kody. Ale na czym to wszystko czytać? Wiadomo, na czytniku inkBOOK!

To małe i niepozorne urządzenie nie tylko pozwoli Ci komfortowo korzystać z darmowych i legalnych źródeł, podpowiada jak czytać ebooki za darmo, ale również przyda Ci się na studiach:

●     obsługuje format PDF - możesz wgrywać na niego skany materiałów udostępnianych przez prowadzących, dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz na drukowaniu, ale także nie musisz dźwigać ze sobą miliona kartek. Oprócz tego obsługuje również inne formaty takie jak mobi, epub czy doc i txt;

●     ma niewielkie wymiary - 6’ model inkBOOK Calypso Plus waży zaledwie 155 g i bez problemu zmieści się do torby czy plecaka;

●     nie zajmuje dużo miejsca - cała biblioteka w jednym urządzeniu, co jest idealnym rozwiązaniem np. gdy dużo czytasz, a nie masz gdzie trzymać książek w akademiku czy wynajmowanym pokoju;

●     ma doświetlany ekran - zakuwanie do sesji wieczorami już nie będzie stanowić problemu, dzięki tej funkcji nie obudzisz współlokatora, bo światło skierowane jest tylko na ekran;

●     polskie menu - obsługuje również takie języki jak angielski, hiszpański, niemiecki, francuski czy ukraiński, to dobre rozwiązanie dla wszystkich studentów kierunków filologicznych;

●     dostęp do aplikacji Ebookpoint BIBLIO i książek grupy wydawniczej Helion - możliwość korzystania z katalogu pełnego fachowej i specjalistycznej literatury, potrzebnej i przydatnej na studiach;

●     czyta książki zabezpieczone ADOBE DRM - dzięki temu czytnik inkBOOK pozwala czytać zakupione podręczniki np. Oxford University Press i innych najlepszych uczelni na świecie;

●     pomieści 10 tys. książek - możesz wgrać na czytnik wszystkie materiały i nie martwić się o to, że braknie Ci na nie miejsca;

●     dostęp do aplikacji, dzięki którym czytasz w innych językach - m.in. hiszpański, niemiecki czy angielski, szczególnie przydatne dla studentów filologii; 

●     nie tylko e-książki, ale też e-magazyny - są niezbędne przy pisaniu prac na zaliczenie semestru czy przy tworzeniu bibliografii do prac licencjackich i magisterskich; możesz zgrać je wszystkie na swój czytnik i komfortowo korzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba;

●     funkcja „Wyślij na inkBOOKa” - przesyłanie e-booka mailem na czytnik bez konieczności podpinania go kablem do komputera. Wystarczy, że dany plik dołączysz jako załącznik do wiadomości e-mail, którą następnie wyślesz na specjalny adres przypisany do Twojego urządzenia;

●     etui, które pełni funkcję stojaka - możesz wygodnie położyć czytnik na biurku i robić np. odręczne notatki w zeszycie.

Jak widzisz czytnik dla studenta ma wiele zalet, które przydadzą się na zajęciach. To praktyczna inwestycja, która pomoże Ci nie tylko oszczędzić na dodatkowych materiałach, ale również czytająco przygotować się czytająco do każdego egzaminu.

Topowe aplikacje na czytnik ebooków dla studenta

W nauce do kolokwium czy zaliczenia pomogą Ci także inne aplikacje dostępne na czytniku inkBOOK Calypso Plus. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia jeszcze efektywniej.

Tłumacz Google - pozwala Ci nie tylko tłumaczyć pojedyncze słowa, ale także całe wyrazy, zdania i akapity! Co najważniejsze, żeby korzystać z tej funkcji Twój czytnik nie musi być podłączony do Wi-Fi. Od teraz czytając książkę, możesz także uczyć się obcych języków. Słownik na czytniku inkBOOK to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pocket - gromadzenie w jednym miejscu interesujących treści znalezionych w sieci już dawno nie było aż tak proste. Ciekawy artykuł naukowy? Blog, na którym są informacje potrzebne do Twojej pracy zaliczeniowej? Zapisz je w aplikacji Pocket, a potem czytaj swobodnie na swoim czytniku!

Evernote, Facebook Lite, Dropbox - aplikacje, które umożliwiają Ci dzielenie się materiałami np. z osobami z Twojej grupy. Każde z Was może korzystać z różnych urządzeń, a mimo to możecie dzielić się potrzebnymi na zajęciach plikami! Dzięki tych aplikacjom wysyłanie czy przeglądanie danych na czytniku jest bardzo proste i intuicyjne.

Oczywiście przydatnych aplikacji na czytniku jest o wiele więcej - nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli masz chęć przetestować je wszystkie i wybrać spośród nich swoje ulubione!

Co daje korzystanie z czytnika? Swobodę czytania!

Czytnik ebooków dla studenta to rozwiązanie, które bez dwóch zdań ułatwi powrót na uczelnię i co najważniejsze: daje niesamowitą wolność! Dzięki niemu możesz czytać, jak chcesz, gdzie chcesz, to zależy wyłącznie od Ciebie. 

Lekkość czytania na czytniku inkBOOK Calypso Plus to przede wszystkim:

●     Ekran E Ink, który nie odbija światła, nie męczy wzroku, imituje kartkę papieru i umożliwia czytanie nawet w pełnym słońcu.

●     Bez reklam i rozpraszaczy - w trakcie lektury nic Ci nie przeszkadza.

●     Dostęp do wielu serwisów ebooków, na czytniku inkBOOK wybierasz spośród ponad 30 aplikacji.

●     Funkcjonalne przyciski z obu stron, dzięki którym możesz nawigować urządzenie (a jeśli wolisz, możesz robić to za pomocą dotykowego ekranu).

●     Możliwość personalizacji - dostosowujesz czytnik do siebie poprzez zmianę tekstu, ale również i wyświetlacza ekranu, na który możesz dodać taką grafikę, jaka Ci się tylko podoba!

W połączeniu ze wszystkimi korzyściami, które jako student możesz czerpać z e-czytania… czytnik ebooków to po prostu must have na nowy rok akademicki!

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: zalety, funkcje, opcje, rabat, gdzie kupić, zniżki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Marcin Pabierowski wygrywa z Januszem Kubickim
Marcin Pabierowski wygrywa z Januszem Kubickim i zostaje nowym prezydentem Zielonej Góry Zielona Góra

Po 18. latach miasto zadecydowało o zmianach.

Jacek Sutryk wygrywa wybory we Wrocławiu. Zwycięstwo w drugiej turze [FOTO] Wrocław

Jacek Sutryk został ponownie wybrany na prezydenta Wrocławia, pokonując swoją rywalkę Izabelę Bodnar.

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.