Wiadomości - Artykuły

Wolne od pracy, uczelni i szkoły w grudniu - terminy

2022-11-30 08:38:43

Grudzień wielu z nas może kojarzyć się ze świętami, śniegiem i przede wszystkim wolnym. Jak rozdysponować swój czas w tych szczególnych dniach, biorąc pod uwagę pracę, uczelnie, czy też szkołę?

Zobacz też: Mikołajki - co warto wiedzieć o tym święcie?

wolne od pracyWolne w grudniu

Już od samego początku miesiąca możemy się spotkać z pierwszym świętem wprawiającym nas w świąteczny klimat. Mikołajki, które odbywają się już 6 grudnia, wypadają w 2022 roku już we wtorek. Chociaż może być to świetna okazja na wręczenie mniejszych podarunków naszym bliskim, nie łączy się to również z dniem wolnym od pracy. W które dni w grudniu nie będziemy musieli pracować, bez brania dodatkowego wolnego?

Wolne od pracy w grudniu

Chociaż przygotowania do świąt często zaczynają się już nawet parę tygodni przed Bożym Narodzeniem, to pracownicy wielu firm będą mieli w grudniu tylko dwa dni ustawowo wolne od pracy. 25 (niedziela) i 26 (poniedziałek) to właśnie okres, w którym będzie można odetchnąć i cieszyć się towarzystwem rodziny, czy też przyjaciół. W związku z nadchodzącymi świętami będzie to również intensywny okres dla pracowników wielu sklepów. W tym miesiącu czekają ich aż dwie niedziele handlowe - 11. i 18. Plusem jest jednak fakt, że sylwester będący często dniem pracującym, wypada w tym roku w sobotę, co oznacza, że przygotowania do imprezy można zacząć już z samego rana.

Rok akademicki - kiedy odbędzie się przerwa świąteczna?

Studenci w grudniu również mogą liczyć na chwile wytchnienia. W zależności od uczelni wolne może się zacząć 22 lub 23 grudnia. Tego typu przerwa świąteczna potrwa aż do rozpoczęcia nowego roku. Oznacza więc to powrót na uczelnię już 2 stycznia, który wypada w poniedziałek. Tego typu wolne może być nie tylko świetną okazją na nadrobienie wszelkich zaległości, ale również okresem, w którym odpoczniemy przed rozpoczynającą się sesją egzaminacyjną.

Wolne w szkołach - od kiedy uczniowie nie będą mieli lekcji?

Wolne w szkołach rozpoczyna się dla uczniów w tym samym momencie, co dla studentów. Do placówek edukacyjnych osoby z klas 1-8, czy też licealiści i członkowie technikum oraz zawodówek nie będą musieli iść na zajęcia już od 23 grudnia. Wolne to potrwa zatem 9 dni - do 1 stycznia. Warto jednak zaznaczyć, że okres przedświąteczny, często jest już momentem, w którym organizowane są liczne wyjścia, czy też luźniejsze lekcje.

BS

fot. Pixabay

Słowa kluczowe: wolne od pracy, rok akademicki, przerwa świąteczna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Polecamy
Atrakcje na wyjazdach SnowShow
Firma z Warszawy podbija ALPY!

SnowShow to nie tylko narty i snowboard, ale przede wszystkim mile spędzony czas i masa atrakcji.

Zawody w jeździe agresywnej na rolkach - "No Limits Inline Jam vol.2" Wrocław

Organizatorzy chcą promować Wrocław jako polskie centrum rolkowe i popularyzować jazdę na rolkach jako zdrowy tryb życia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.