Wiadomości - Artykuły

Czy podczas dnia Wszystkich Świętych 2021 będą obowiązywały nowe obostrzenia?

2021-10-21 09:30:33

Biorąc pod uwagę zdarzenia z poprzedniego roku, wszyscy niecierpliwie spoglądamy na liczby mówiące o ilość osób, które zaraziły się wirusem COVID-19. Nie tak dawno doszły do nas informacje mówiące o tym, że nadeszła już czwarta fala. Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych i możliwość pójścia podczas tego święta na cmentarze staje więc pod znakiem zapytania. Czy czekają nas niedługo nowe obostrzenia w związku z pandemią?

Zobacz też: Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Święto Wszsytkich Świętych

Rosnąca liczba zakażeń wirusem COVID-19

1 listopada kojarzy nam się przede wszystkim z momentem, w którym spotykamy się z rodziną i wspólnie chodzimy na cmentarze, aby móc uczcić pamięć bliskich, których już nie ma między nami. Czy te plany będą jednak możliwe do zrealizowania, biorąc pod uwagę pandemię COVID-19? 19 października wiceminister zdrowia poinformował o 3931 przypadków zakażenia wirusem. Jest to jak na razie największy wynik podczas panującej czwartej fali. 

Nowe obostrzenia sanitarne

Wiceminister zdrowia uspokaja jednak, że rząd nie zamierza wprowadzać nowych zasad, które będą obowiązywać na terenie całego kraju. Zapowiada jednak, że jeśli będzie taka konieczność, zmiany zostaną wprowadzone punktowo np. w powiatach. Aktualnie na bieżąco monitorowany jest stan państwa, który może jednak się dynamicznie zmienić w niewielkim okresie. Adam Niedzielski - minister zdrowia oficjalnie ogłosił, że cmentarze 1 listopada podczas Święta Wszystkich Świętych zostaną jednak otwarte. Zaznaczył także jeszcze fakt, że każdy obywatel miał i ma szansę, aby się zaszczepić, co znacząco może wpłynąć na to, jak będą wyglądały nadchodzące miesiące pod względem ilości zakażeń.

Chociaż aktualnie nie towarzyszą nam większe obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa w Polsce, pamiętajmy jednak o przestrzeganiu podstawowych zasad, jak noszenie maseczki w miejscu publicznym, czy też ciągła dezynfekcja rąk. Te dość proste i niewymagające wielkiego wysiłku zasady znacząco mogą nam pomóc utrzymać dobry stan zdrowia. 

BS

fot. Brett Sayles z Pexels

Źródło: tvn24.pl

Słowa kluczowe: Wszytkich świętych, pandemia, nowe obostrzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Terapia to NIE wstyd. Zbiórka na Terapiobusa

Wspomóż akcje na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego.

Chemeko-System Gwardia Wrocław
Ligowy, mikołajkowy i darmowy! Gwardia Wrocław gra mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki Wrocław

Chcemy, aby podczas mikołajkowego meczu w Hali Orbita panowała niesamowita atmosfera - mówi prezes klubu Łukasz Tobys.

Polecamy
Inicjatywa artystów do walki z koronawirusem

Zobacz, jak chcą poprawić nam humor!

kibice na stadionach - konferencja prasowa
Kibice wrócą na polskie stadiony już w czerwcu [WIDEO]

Udało się wypracować odpowiednie mechanizmy aby wrócić do gry! - mówi z radością Mateusz Morawiecki.

Ostatnio dodane
Terapia to NIE wstyd. Zbiórka na Terapiobusa

Wspomóż akcje na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.