Wiadomości - Artykuły

"Autosobriety - ruszaj bez promili", czyli darmowe szkolenie dla studentów

2023-10-03 08:45:36

"Autosobriety - ruszaj bez promili" to nowe (i darmowe!) szkolenie online dla studentów, które można sprawdzić za pomocą aplikacji na telefonie. Czego można się z niego nauczyć? Na przykład -  czy zimny prysznic, duże śniadanie czy mocna kawa wystarczą, aby wsiąść za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Albo - jak alkohol działa na zmysły i postrzeganie otoczenia? Szczegóły poniżej!

kierowca, jazda samochodem Zastanów się

„Impreza była wczoraj, trochę wypiłem, ale sporo jadłem, dziś śniadanko, prysznic i za kółko”. To skrajnie nieodpowiedzialne. Nasza wątroba metabolizuje średnio 8 gramów 100% alkoholu etylowego na godzinę. Jedna jednostka alkoholu to ok. 10 gramów 100% alkoholu (12 ml). Jeden kieliszek wina to 1,5 jednostki, kufel lekkiego piwa to 1,8 jednostki, a 50-tka wódki to 2 jednostki. Huczna impreza – przemnóżcie sobie sami. Nawet najmniejsza ilość alkoholu ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu. Dlatego, zanim wsiądziesz za kierownicę po alkoholu – dobrze zastanów się nad możliwymi konsekwencjami.

Autosobriety - to może wiele zmienić

„Autosobriety - ruszaj bez promili” – to bezpłatne szkolenie online, z którego dowiesz się nie tylko jak metabolizowany jest alkohol i jaki ma wpływ na organizm, ale też jak wpływa na możliwości prowadzenia pojazdów i jakie ryzyka są z tym związane, z jakimi konsekwencjami prawnymi należy się liczyć prowadząc pojazd po alkoholu.  Będziesz też mógł skorzystać ze specjalnych gogli VR, przez które obejrzysz film odwzorowujący sposób postrzegania rzeczywistości przez osobę nietrzeźwą. To bardzo sugestywne przeżycie.

Wystarczy jedna godzina

Właśnie tyle trwa to szkolenie, które odbędziesz a pomocą smartfona lub komputera, całkowicie bezpłatnie. Ta godzina może wystarczyć, aby ocalić życie twoje lub osób, które mógłbyś spotkać na drodze kierując pojazdem po alkoholu. W ubiegłym roku w naszym kraju wydarzyło się niemal 2,5 tys. wypadków drogowych po alkoholu, w których śmierć poniosło 331 osób. To o 331 za dużo... W samym województwie mazowieckiem było to ponad 350 wypadków, w których zginęły 73 osoby. O 73 za dużo…

Zdobądź wiedzę i ruszaj bez promili!

Ściągnij darmową apkę, dzięki której odbędziesz szkolenie. Możesz to też zrobić online – w obu przypadkach bezpłatnie. Co zyskasz? Bezcenną wiedzę i poczucie bezpieczeństwa. Nie zwlekaj. Poznaj Autosobriety i ruszaj bez promili!

MD/ip

fot. pixabay.com/bobtheskater

Słowa kluczowe: jazda po alkoholu, wplyw alkoholu na organizm, szkolenia online, darmowe szkolenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nowy mieszkaniec Wrocławskiego Zoo. Ogierek "Bali" Zebry Chapmana zaprasza zwiedzających [FOTO] Wrocław

Wrocławskie zoo może pochwalić się kolejnym pisklęciem z rodziny zebr Chapmana.

Red Bull BC One Cypher Poland
Przed nami Red Bull BC One Cypher Poland 2024

To eliminacyjny przystanek na drodze do kolejnego Red Bull BC One World Final.

Polecamy
Student na rynku pracy - obecna sytuacja w Polsce

Znalezienie pracy w trakcie i po studiach wcale nie jest takie proste, szczególnie jeśli szukamy ofert w wyuczonym zawodzie.

Hack4Lem
Dołącz do maratonu programowania Hack4Lem

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych, w tym studentów!

Polecamy
Ostatnio dodane
Nowy mieszkaniec Wrocławskiego Zoo. Ogierek "Bali" Zebry Chapmana zaprasza zwiedzających [FOTO] Wrocław

Wrocławskie zoo może pochwalić się kolejnym pisklęciem z rodziny zebr Chapmana.

Popularne
Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2024. Równocześnie kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego

Warto zauważyć, że zatwierdzony budżet na rok 2024 przewiduje plan dochodów i wydatków państwa.

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie [FOTO] Warszawa

Manifestacja miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec planowanych zmian w Trybunale.

women day
Dzień Kobiet 2024 we Wrocławiu - sprawdź, gdzie można się wybrać [wydarzenia] Wrocław

Co się dzieje we Wrocławiu w okolicach Dnia Kobiet?