Wiadomości - Artykuły

Warto zainwestować w dystrybutor do wody w domu

2013-07-11 13:54:41

Na co dzień większość z nas korzysta z wody pochodzącej z miejskiej sieci wodociągowej. Rzadko zastanawiamy się jednak, ile zanieczyszczeń może się w niej znajdować. Czy taka woda na pewno jest bezpieczna? A może istnieje jakaś alternatywa?

Pij wodę źródlaną
Do celów spożywczych zdecydowanie zaleca się stosowanie niegazowanej wody źródlanej, która posiada optymalne właściwości zdrowotne oraz smakowe. Źródlana woda do domu jest w odpowiednim stopniu zmineralizowana - oznacza to, że stężenie składników mineralnych nie przekracza w niej 500mg/l. Wszystkie spożywane przez nas napoje i potrawy np. dla dzieci powinny być przygotowywane właśnie z takiego rodzaju wody, jednakże ciągłe wizyty w markecie w celu zakupu kilku zgrzewek wody butelkowanej, w pewnym momencie dla każdego staną się uciążliwe.

Dystrybutory wody w domu?
Dobrym rozwiązaniem jest dystrybutor do wody źródlanej w domu, który zapewni Ci dostęp do świeżej wody bez konieczności częstego kupowania i dźwigania wody z supermarketu. Zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu mniejszych butelek miesięcznie, wystarczy 1-3 butle o pojemności 18,9 l. Duże butle z wodą Eden są wielokrotnego użytku, a na końcu cyklu użytkowania są poddawane recyklingowi. Kolejnym argumentem, potwierdzającym wyższość wody źródlanej z dystrybutora nad tą z butelki, jest niższa cena wody oraz mniejsza ilość plastikowych odpadów. Nie trzeba również tak często odwiedzać sklepów i męczyć się z wnoszeniem zakupionej wody do domu.

Decydując się na oszczędny dystrybutor firmy Eden zyskasz spore oszczędności, wynikające z większej pojemności butli wody oraz kosztów dowozu wliczonych w cenę najmu dystrybutora. O zdrowotne aspekty wody źródlanej z dystrybutora, również nie musisz się martwić – krajowe źródła wydobycia (Grodzisk, Kotuń, Krzeszowice, Szydłowiec) oraz liczne certyfikaty potwierdzające jakość (HACCP, NSF Interantional, PZH), czynią z wody Eden najlepszą alternatywę dla wody w małych plastikowych butelkach.

Dom przyjazny środowisku
Troska o środowisko naturalne oraz ograniczanie ilości odpadów stają się coraz ważniejszymi kwestiami. To efekt prowadzonej od kilku lat edukacji ekologicznej, dzięki której przeciętne gospodarstwo domowe staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Jednym ze sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, jest wynajem dystrybutora wody i korzystanie z dostaw wody Eden w butlach 18,9l l. Dlaczego? Jedna butla Eden, zanim zostanie poddana recyklingowi, jest wykorzystywana przeciętnie około 50 razy - stanowi to ekwiwalent aż 630 zwykłych, jednorazowych butelek PET! Jeśli zrezygnujesz z takich opakowań na rzecz dystrybutorów z wodą źródlaną, zredukujesz emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 62 proc.

Informacje na temat dystrybutorów do wody można znaleźć na stronie eden.pl/home.

ip

Słowa kluczowe: dystrybutor do wody w domu inwestycja zalety woda miejska wodociągi zanieczyszczenia woda do domu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!

Światełko dla Pawła Adamowicza
Zbiórka Fundacji WOŚP zamiast zniczy i kwiatów dla Pawła Adamowicza

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeprowadzi zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych.

Polecamy
reklama Mieszkania do zakochania
Mieszkania do zakochania Łódź

Od 7 do14 lutego Polnord - czołowy polski deweloper mieszkaniowy organizuje „Walentynkowy Tydzień Korzyści”.

Ostatnio dodane
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!