Wiadomości - Artykuły

Warto zainwestować w dystrybutor do wody w domu

2013-07-11 13:54:41

Na co dzień większość z nas korzysta z wody pochodzącej z miejskiej sieci wodociągowej. Rzadko zastanawiamy się jednak, ile zanieczyszczeń może się w niej znajdować. Czy taka woda na pewno jest bezpieczna? A może istnieje jakaś alternatywa?

Pij wodę źródlaną
Do celów spożywczych zdecydowanie zaleca się stosowanie niegazowanej wody źródlanej, która posiada optymalne właściwości zdrowotne oraz smakowe. Źródlana woda do domu jest w odpowiednim stopniu zmineralizowana - oznacza to, że stężenie składników mineralnych nie przekracza w niej 500mg/l. Wszystkie spożywane przez nas napoje i potrawy np. dla dzieci powinny być przygotowywane właśnie z takiego rodzaju wody, jednakże ciągłe wizyty w markecie w celu zakupu kilku zgrzewek wody butelkowanej, w pewnym momencie dla każdego staną się uciążliwe.

Dystrybutory wody w domu?
Dobrym rozwiązaniem jest dystrybutor do wody źródlanej w domu, który zapewni Ci dostęp do świeżej wody bez konieczności częstego kupowania i dźwigania wody z supermarketu. Zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu mniejszych butelek miesięcznie, wystarczy 1-3 butle o pojemności 18,9 l. Duże butle z wodą Eden są wielokrotnego użytku, a na końcu cyklu użytkowania są poddawane recyklingowi. Kolejnym argumentem, potwierdzającym wyższość wody źródlanej z dystrybutora nad tą z butelki, jest niższa cena wody oraz mniejsza ilość plastikowych odpadów. Nie trzeba również tak często odwiedzać sklepów i męczyć się z wnoszeniem zakupionej wody do domu.

Decydując się na oszczędny dystrybutor firmy Eden zyskasz spore oszczędności, wynikające z większej pojemności butli wody oraz kosztów dowozu wliczonych w cenę najmu dystrybutora. O zdrowotne aspekty wody źródlanej z dystrybutora, również nie musisz się martwić – krajowe źródła wydobycia (Grodzisk, Kotuń, Krzeszowice, Szydłowiec) oraz liczne certyfikaty potwierdzające jakość (HACCP, NSF Interantional, PZH), czynią z wody Eden najlepszą alternatywę dla wody w małych plastikowych butelkach.

Dom przyjazny środowisku
Troska o środowisko naturalne oraz ograniczanie ilości odpadów stają się coraz ważniejszymi kwestiami. To efekt prowadzonej od kilku lat edukacji ekologicznej, dzięki której przeciętne gospodarstwo domowe staje się bardziej przyjazne dla środowiska. Jednym ze sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, jest wynajem dystrybutora wody i korzystanie z dostaw wody Eden w butlach 18,9l l. Dlaczego? Jedna butla Eden, zanim zostanie poddana recyklingowi, jest wykorzystywana przeciętnie około 50 razy - stanowi to ekwiwalent aż 630 zwykłych, jednorazowych butelek PET! Jeśli zrezygnujesz z takich opakowań na rzecz dystrybutorów z wodą źródlaną, zredukujesz emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 62 proc.

Informacje na temat dystrybutorów do wody można znaleźć na stronie eden.pl/home.

ip

Słowa kluczowe: dystrybutor do wody w domu inwestycja zalety woda miejska wodociągi zanieczyszczenia woda do domu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy.
19 października obchodzimy nowe święto państwowe

Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy!

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?
Dlaczego kontenery są ekologiczne?

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?

Plebiscyt MediaTory
12. edycja Plebiscytu MediaTory: oto nominowani!

Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym.

Polecamy
Groźna klimatyzacja, czyli legionelloza atakuje!
Groźna klimatyzacja, czyli legionelloza atakuje!

Klimatyzacja, która nie jest regularnie czyszczona jest źródłem groźnych bakterii.

WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy zatrzęsą miastem!
WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy zatrzęsą miastem! Warszawa

WOW! to 1 bilet, ponad 20 klubów i kilkanaście tysięcy studentów!

Ostatnio dodane
Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy.
19 października obchodzimy nowe święto państwowe

Zobacz, co to za święto i czy dzień ten jest wolny od pracy!

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?
Dlaczego kontenery są ekologiczne?

Czy mobilne kontenery mogą być ekologiczne?

Kupony i kody rabatowe