Wiadomości - Artykuły

Tragiczne skutki powodzi w Niemczech - rośnie liczba ofiar śmiertelnych

2021-07-16 07:57:30

Ulewne opady, które dotknęły m.in. Niemcy, spowodowały gwałtowne powodzie. Zalane zostały ulice i liczne budynki. Trwa ewakuacja mieszkańców, mniejszych miejscowości, którzy nie mają możliwości wydostania się innym transportem niż łodzią czy helikopterem.

Jakie regiony zostały zalane w Niemczech?

Tragiczne skutki niebezpiecznych warunków atmosferycznych oduczyli mieszkańcy Belgii, czy też Turcji, jednak w to Niemczech z godziny na godzinę rośnie niepokojąca liczba śmiertelnych ofiar spowodowanymi ulewnymi deszczami i groźnymi burzami, które przeszły przez kraj. Najbardziej dotknięty region niemieckiego landu to Nadrenia-Palatynat.

Miasto Schuld znajdujące się w Nadrenii-Palatynacie szczególnie odczuło, to jak bardzo niebezpieczne mogą być ulewne deszcze. Wiele domów w tym regionie zawaliło się lub jest temu bliskie ze względu na niebezpieczne warunki atmosferyczne. Mów się tak także o zaginięciu około 70 osób, na co wskazują liczne raporty miejscowej policji. Na ten moment liczba ofiar śmiertelnych zrosła do 59 osób. Niestety, jak przewidują władze, najprawdopodobniej będzie ona tylko rosła.

Zobacz też: Skutki gwałtownych burz w Polsce.

Angela Merkel zapewnia pomoc wszystkim dotkniętym powodziom

Sytuacje zalanych miast skomentowała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zapewniła, że pomoc zostanie zapewniona wszystkim, którzy będą jej tylko potrzebować. Dodała również, że ufa wszystkim siłom państwa: federalnym, lądowym i lokalnym, oraz że wierzy w to, że zrobią one wszystko, aby ratować życie i zapobiegać niebezpieczeństwom w tych najtrudniejszych warunkach. Kanclerz przyznała, że ubolewa nad wszystkimi osobami, które zginęły na skutek tych ekstremalnych warunków atmosferycznych, przekazała również wyrazy współczucia rodzinom i bliskim, którzy stracili osoby na skutek tej tragedii.

Niestety sytuacja w wielu miejscach nie została jeszcze opanowana, sama kanclerz potwierdziła, że kryzys ten potrwa jeszcze jakiś czas. Chociaż miejscowa straż stara się poruszać po zalanym mieście za pomocą łodzi, to często nadal nie ma możliwości dostępu do uwięzionych w domach ludzi. W związku z tym w akcji ewakuacyjnej pomagają również śmigłowce.

 

BS

fot. instagram.com/michael_pro

Źródło: tvn24.pl, rmf24.pl

Słowa kluczowe: burza Niemcy, zalane ulice, powódź Niemcy,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Lil Uzi Vert
Czy Lil Uzi Vert stanie się pierwszym człowiekiem, który będzie posiadał swoją planetę?

Amerykański raper z diamentem w czole pragnie kupić planetę. Czy jest to możliwe?

Polecamy
więzienie kara śmierci
Kara śmierci na świecie: Amnesty International publikuje raport i statystyki

Nigdy wcześniej Amnesty International nie odnotowała tak wielu egzekucji w ciągu jednego roku tylko w jednym kraju. Wiecie w jakim?

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.