Wiadomości - Artykuły

Ravehard: Magiczna Gra Karciana - polska planszówka szturmem zdobywa serca fanów!

Wspieram.to w mackach rave'u

2019-04-08 09:43:22

1 kwietnia na polskiej platformie crowdfundingowej Wspieram.to wystartowała kampania gry “Ravehard: Magiczna Gra Karciana”. Autorzy długo musieli przekonywać nas, że to nie primaaprilisowy żart, ale ich fani byli nieco ufniejsi – karcianka zebrała na portalu już ponad 25 000 zł i nie wygląda na to, żeby miała się zatrzymywać.

Postaci z gry imprezująMagiczna Zbrodnia

Źle się dzieje w magicznym świecie Labamba… Doroczna techno-impreza, na której musi pojawić się każdy szanujący się mag i czarodziejka, była tak epicka, że o poranku skacowani i zmęczeni goście odkryli, że ktoś zamordował Arcymaga!

Nie wiadomo jak, nie wiadomo kiedy. Prawdopodobnie nawet sam morderca nie wie, co zrobił, bo mało kto pamięta wydarzenia wspomnianej nocy. Niestety, według odwiecznych praw Labamby, zabójca Arcymaga może stać się potężnym Darkcymagiem, sprowadzając tym samym Ciemność na całą krainę! A jeśli jest coś, czego Ciemność nienawidzi, to dobra zabawa, techno, lasery i brokat – wszystko to, co jest bliskie czarodziejskiemu światu.

Pora zatem wziąć się w garść, przywdziać na obolałe głowy odblaskowe czapeczki detektywów, rozwiązać zagadkę śmierci Arcymaga i złapać mordercę, nim ten urośnie w siłę.

O grze

“Ravehard” jest grą przeznaczoną dla 3-5 osób w wieku 12+. W ciągu trzech rund gracze muszą ze sobą współpracować, by pokonać bossów i stawić czoła nieprzewidzianym zdarzeniom – niejednokrotnie śmiesznym i absurdalnym, czasem też absurdalnie śmiesznym. Rozgrywka jest dodatkowo utrudniona przez zawarty w grze element tajemniczości – nikt z graczy nie wie, kto jest mordercą. Prawda wyjdzie na jaw dopiero przed samym końcem. Do tego czasu uczestnicy zabawy muszą knuć, oszukiwać i zawierać sojusze – najczęściej tymczasowe. Dzięki połączeniu blefu, dedukcji, tradycyjnej karcianki i kooperacji gra zapewnia pełną napięcia rozgrywkę podobną do „Munchkina”, „Magic: The Gathering” czy „PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dicksensy” – poprzedniej planszówki studia.

Możliwe również, że spotkacie w grze nie kogo innego, a samego Cthulhu, z “Zew Cthulhu RPG”, który jak mówią plotki był dobrym ziomkiem Arcymaga. Będzie waszym pomocnikiem? A może wrogiem w związku z tym, że wśród was kryje się morderca? O tym musicie przekonać się sami!

O autorach

Redi Games to niewielkie studio gamedevowe założone w kwietniu 2017 roku w Krakowie. Jest to grupa zajawkowiczów, którzy postanowili wspólnie założyć niezależne studio. Sami mówią o sobie, że “są zespołem pasjonatów tworzących gry” i że chcą, by “praca i pasja, które włożyli i wciąż wkładają w ich autorską grę, były widoczne oraz żeby ich projekt oferował zarówno wiele godzin rozrywki, śmiechu, jak i zabawy”.

Przełomowy pomysł

Polski crowdfunding rozwija się bardzo szybko, proponując coraz to ciekawsze rozwiązania. Studio Redi Games poszło jednak o krok dalej, oferując niekonwencjonalną metodę wsparcia organizacji charytatywnych, którą – jak zaznaczają – chcą rozpropagować wśród innych firm i członków społeczności. Łączna nadwyżka z całej kampanii, jak i pojedynczy zakup gry za kwotę większą niż minimalna, spowodują przekazanie pieniędzy na cele charytatywne. Kupując – pomagasz.

Jeśli jesteście zainteresowani grą, zapraszamy do wsparcia: https://wspieram.to/RAVEHARD

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: crowdfunding, polskie gry, planszówki, karcianki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Azjatycki
Festiwal Azjatycki 2019 w Krakowie - kultura i kuchnia prosto z Azji Kraków

To wydarzenie łączące w jednym miejscu wiele kultur oraz kuchni prosto z Azji.

Drzewo dla Adamowicza we Wrocławiu
We Wrocławiu posadzono drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza [FOTO] Wrocław

Prezydent Gdańska został uhonorowany we Wrocławiu.

Zobacz, jakie są koszty wypoÅźyczenia auta!
Weekendowy wypad ze znajomymi? Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Olsztynie? Olsztyn

Zobacz, jakie są koszty wypożyczenia auta!

Polecamy
Ile kosztuje ślub w plenerze? Zmiany od 1 marca
Ile kosztuje ślub w plenerze? Zmiany od 1 marca

Od 1 marca małżeństwo będzie mogło być zawarte w plenerze, a nie tylko w urzędzie.

Morderstwo małżeństwa z Lubelszczyzny. Zatrzymano kolejne osoby. To studenci
Morderstwo małżeństwa z Lubelszczyzny. Zatrzymano kolejne osoby. To studenci

Do morderstwa przyznali się 18-letni Kamil N. i jego rówieśniczka Zuzanna M. Wczoraj zatrzymano kolejne dwie osoby, które związane są ze sprawą.

Ostatnio dodane
Festiwal Azjatycki
Festiwal Azjatycki 2019 w Krakowie - kultura i kuchnia prosto z Azji Kraków

To wydarzenie łączące w jednym miejscu wiele kultur oraz kuchni prosto z Azji.

Drzewo dla Adamowicza we Wrocławiu
We Wrocławiu posadzono drzewo upamiętniające Pawła Adamowicza [FOTO] Wrocław

Prezydent Gdańska został uhonorowany we Wrocławiu.