Wiadomości - Artykuły

Polski rysownik pracuje dla Slayera

Międzynarodowy Dzień Slayera

2019-06-06 14:28:37

Od jakiegoś czasu mamy przyjemność świętować co roku Międzynarodowy dzień Slayera. W tym roku, święto klasyków trash metalu odbywa się po raz 13. Ta ciekawa tradycja rozpoczęła się 06.06.2006 r. Z tej okazji, postanowiliśmy opowiedzieć Wam, kim jest Rafał Wechterowicz, polak, który dołożył swoją cegiełkę do sukcesu i wizerunku kapeli.

Grafika Slayer

Polski rysownik pracuje dla Slayera

Slayer właśnie gra swoją pożegnalną trasę koncertową po Europie. We wtorek, w Gliwicach odbył się ostatni polski koncert Slayera. Na występie obecny był też Rafał Wechterowicz – jedyny polski artysta, który narysował dla kultowego zespołu aż 17 grafik i współpracuje z zespołem od 2009 roku. Możecie nie znać jego nazwiska, ale prawdopodobnie od wielu lat nosicie koszulkę ze wzorem jego autorstwa

- Dwie najlepsze płyty w historii metalu to South of Heaven i Reign in Blood. To zaszczyt móc projektować wzory dla Slayera. Dziś pracuję właśnie nad kolejnym wzorem dla nich, naprawdę lepiej się tego dnia uczcić nie da - komentuje Wechterowicz.

Kim jest Rafał Wechterowicz?

Artysta urodził się w 1974 r., mieszka i pracuje w Poznaniu. Był nauczycielem w poznańskim gimnazjum. Zaczynał od projektowania koszulek dla zaprzyjaźnionych zespołów, później został dostrzeżony na Zachodzie. Od ponad 10 lat rysuje wzory dla takich wykonawców jak: Slayer, Guns' Rose, Mastodon, Slipknot, Lady Gaga, Behemoth, Rolling Stones.

W 2016 roku prokuratura w Gdańsku uznała jego grafikę – plakat promujący trasę koncertową Behemoth „Rzeczpospolita Niewierna” za znieważający godło polskie. Sprawa wciąż jest w toku.

Kontakt z artystą: www.facebook.com/raf.the.might

ip

fot. Rafał Wechterowicz.

Słowa kluczowe: Slayer, okładki, płyty, rysownik, autor, Dzień Slayera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Tattoo Konwent 2019 w Gdańsku
Zbliża się Tattoo Konwent 2019 w Gdańsku Gdańsk

To impreza przeznaczona dla miłośników tatuażu i wszelkich przejawów alternatywnej działalności artystycznej.

Polecamy
Rośnie nowe centrum Wrocławia
Rośnie nowe centrum Wrocławia Wrocław

"Całość została zbudowana według planów Maxa Berga z 1913 roku. Wtedy jednak Rada Miejska nie dała pieniędzy na zrealizowanie tego pomysłu. Po stu latach w końcu możemy ziścić marzenia konstruktora".

Konkurs z STP: bądź FIT i wygraj
Konkurs z STP: bądź FIT i wygraj Wrocław

Letni konkurs STP.

Ostatnio dodane
Poznaj uczestników Brave Kids 2019 [FOTO]

Cały świat przyjechał na Dolny Śląsk.

Najlepsi kierowcy wrocławskiego mpk
Znamy najlepszych motorniczych i kierowców wrocławskiego MPK Wrocław

Za nami finał VII edycji Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław.

Konkurs Ziaja