Wiadomości - Artykuły

Oświadczenie w sprawie rekordzisty, który nie dojechał na "Jeden z dziesięciu"

2023-11-27 09:40:29

W wielkim finale 140. serii teleturnieju "Jeden z dziesięciu" nie wystąpił w piątek niedawny nowy rekordzista programu Artur Baranowski. Zepsuł mu się samochód i nie dotarł na nagranie. W piątek wieczorem pojawiło się oświadczenie producenta programu w tej sprawie, głos zabrała też Telewizja Polska.

Zobacz też: Jak poradzić sobie ze wstawaniem w zimowe poranki?

jeden z dziesięciuArtur Baranowski rekordzistą programu "Jeden z dziesięciu"

Przypomnijmy, że od kilku dni wyczyn Artura Baranowskiego jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Ten ekonomista z miejscowości Śliwniki, został rekordzistą programu "Jeden z dziesięciu", odpowiadając na wszystkie czterdzieści pytań z rzędu i zdobywając tym samym 803 punkty. Dla porównania, druga osoba na liście zwycięzców odcinków w 140. serii teleturnieju zdobyła 272 punkty

"Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. We wczorajszym odcinku pan Artur zdobył tyle punktów, że więcej się nie da: 803. Wielki podziw i olbrzymie gratulacje!" – skomentował wtedy oficjalny profil "Jednego z dziesięciu" na Facebooku. 

Za pokaz olbrzymiej wiedzy Artur Baranowski został doceniony stosunkowo skromną nagrodą 5 tysięcy złotych. Pan Artur miał ponownie pojawić się w programie, grając w finale o główną nagrodę – 40 tysięcy złotych.

Niestety w piątek okazało się, że Baranowskiego nie ma w finale - szybko wyszło na jaw, że nie dotarł na nagranie, bo zepsuł mu się samochód. Media społecznościowe zatrzęsły się z oburzenia. Powszechnie uważano, że należało zrobić wszystko, by rekordzista mógł jednak wystąpić w finale, tymczasem potraktowano go standardowo, jak kolejnego uczestnika programu, któremu wydarzył się przypadek losowy i spóźnił się do studia.

Oświadczenie producenta "Jeden z dziesięciu"

Ostatecznie sprawa pojawiła się nawet w "Wiadomościach" TVP. Przekazano, że Telewizja Polska zaproponuje mu udział w innych teleturniejach na antenie. W piątek wieczorem natomiast na facebookowym profilu programu „Jeden z dziesięciu” pojawiło się oświadczenie firmy produkującej program:

Ogromnie żałujemy, że pan Artur Baranowski, który zdobył w 19. odcinku 140. edycji programu "Jeden z dziesięciu" rekordowe 803 punkty, nie pojawił się na nagraniu Wielskiego Finału 140. edycji programu. O swojej nieobecności poinformował nas telefonicznie w dniu nagrania. Wszyscy zawodnicy są informowani, że w przypadku niestawienia się na nagranie, tracą możliwość uczestnictwa w Wielkim Finale". 

W prawie 30-letniej historii programu takie nagłe nieobecności miały miejsce wielokrotnie, choćby jesienią ubiegłego roku, kiedy również Wielki Finał 134. edycji został rozstrzygnięty wśród 9 zawodników".

"Pan Artur Baranowski, zgodnie z regulaminem programu, wygrał nagrodę w wysokości 10 tys. zł za zdobycie największej liczby punktów w 140. edycji" - napisano.

Pod pismem podpisała się Anna Brzywczy, prezes zarządu Euromedia TV, spółki, która produkuje dla TVP "Jeden z dziesięciu".

Kluby piłkarskie przepraszają pana Artura

Wokół Baranowskiego w piątek rozpętała się w piątek jeszcze jedna dyskusja. Dwa kluby piłkarskie - Lechia Gdańsk i Korona Kielce - wykorzystały w mediach społecznościowych jego wizerunek bez wiedzy zarówno jego samego, jak i produkcji programu. Oba kluby przeprosiły. Lecha napisała:

"Pragniemy przeprosić Pana Artura Baranowskiego oraz wszystkich naszych kibiców za nieuprawnione wykorzystanie wizerunku Pana Artura występującego w jednym z popularnych programów telewizyjnych. Popełniliśmy błąd i rozumiemy, jak ważna jest ochrona prywatności oraz szanujemy prawa innych do decydowania o tym, w jaki sposób i kiedy ich wizerunek jest używany publicznie".

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Jeden z dziesięciu, rekord, Artur Baranowski
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Japoński Sakura
Przed nami Festiwal Japoński Sakura w Łodzi Łódź

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 lutego na terenie Odlewni przy ul. Piotrkowskiej 217.

Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Tomasz Komenda nie żyje. Tragiczny finał niesprawiedliwości [FOTO]

Historia Tomasza Komendy to dramatyczna opowieść o niesprawiedliwości, która miała swój początek w 2004 roku.

Polecamy
Płyn Lugola znika z aptek. Polacy wykupują go w hurtowych ilościach

Sprawdź, skąd wzrosło zapotrzebowanie na tę substancję.

Czy szachy są rasistowskie? Burza wokół niedoszłej dyskusji w australijskim radiu

Telewizja ABC z Australii planowała program poświęcony dyskusji o zasadach w szachach i potrzebie ich zmiany... wybuchły kontrowersje.

Polecamy
Ostatnio dodane
Festiwal Japoński Sakura
Przed nami Festiwal Japoński Sakura w Łodzi Łódź

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 lutego na terenie Odlewni przy ul. Piotrkowskiej 217.

Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Popularne
Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2024. Równocześnie kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego

Warto zauważyć, że zatwierdzony budżet na rok 2024 przewiduje plan dochodów i wydatków państwa.

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie [FOTO] Warszawa

Manifestacja miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec planowanych zmian w Trybunale.

women day
Dzień Kobiet 2024 we Wrocławiu - sprawdź, gdzie można się wybrać [wydarzenia] Wrocław

Co się dzieje we Wrocławiu w okolicach Dnia Kobiet?