Wiadomości - Artykuły

Odkryto okręty kupieckie na dnie Morza Bałtyckiego

2018-02-01 13:55:27

W okolicy Szwecji na dnie Morza Bałtyckiego odkryto zatopione przed wiekami statki kupieckie z towarami. Znalezisko ma bardzo dużą skalę, ponieważ liczba znajdujących się w tamtych rejonach okrętów pod wodą jest naprawdę wysoka. Wraki zostały rozpoznane dzięki rutynowym badaniom archeologicznym.

Nurkowie przeprowadzający rutynowe badania archeologiczne odkryli zatopione statki.

Ze wstępnych badań wynika, że najstarsze znalezisko pochodzi z XIV wieku. Statek ten prowadził niegdyś transport ciężki i zachował się w bardzo dobrym stanie, a to dzięki niskiej temperaturze wody i niskim poziomie zasolenia Bałtyku. Kolejny zbadany wrak pływał po morzu prawdopodobnie w XVI wieku. Znaleziono na nim różne narzędzia, przybory kuchenne, żelazo i beczki.

Reszta okrętów czeka cały czas na zbadanie. Jest to odkrycie, które oznacza wiele dla nauki, ponieważ pozwoli określić, jak wyglądało dokładnie życie kupców w tamtych okresach.

Całe podwodne zbiorowisko zostało znalezione jeszcze przed Bożym Narodzeniem w 2017 roku, jednak informacja o tym została ujawniona dopiero teraz.

PW

Fot. Pexels.com

Źródło: O2.pl

Słowa kluczowe: Odkrycie, znalezisko, statki, wraki, Bałtyk, dno morza
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

bitwa na taniec
Zbliża się 10. Bitwa na Taniec we Wrocławiu Wrocław

Już niebawem tancerze z całej Polski zawalczą o Grand Prix.

Polecamy
Warszawa: Startują Targi Prawnicze
Warszawa: Startują Targi Prawnicze Warszawa

20 i 21 marca 2012 roku w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się II edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy.

Bądź odważny - nie bój się wiedzy
Bądź odważny - nie bój się wiedzy

Dolnośląski Festiwal Nauki to przedsięwzięcie promujące naukę i sztukę. Od ośmiu lat organizują go wspólnie wrocławskie wyższe uczelnie i instytuty Polskiej Akademii Nauk

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

Kupony i kody rabatowe