Wiadomości - Artykuły

Koronawirus w Kanadzie: Polacy relacjonują sytuację

2020-03-24 11:07:08

Tym razem mamy dla was relację zza oceanu, prosto z Kanady, gdzie koronawirus dotarł już jakiś czas temu. Sytuację opisuje dla nas polskie małżeństwo, które mieszka tam od kilkudziesięciu lat. Jak zmieniło się teraz ich życie? Czy sytuacja kryzysowa w Ontario jest taka jak w Polsce? Sprawdźcie, co nam napisali.

Siedzimy w domu. U nas w pracy wstrzymane zostały wszystkie wizyty kontrahentów oraz ruch pomiędzy różnymi zakładami, oddziałami firmy. Granica państwa jest zamknięta kompletnie dla wszystkich z wyjątkami dla lekarzy i ciężarówek z jedzenie i paliwem. Samoloty nie latają, a ty wyjątkiem są tylko Kanadyjczycy, którzy chcą wrócić do domu.

Turystyka nie istnieje. Restauracje, kina, centra handlowe, szkoły, uniwersytety – wszystko jest zamknięte. Jeśli chodzi o pracę zdalną, to kto może, ten pracuje właśnie w tej sposób. Otwarte są sklepy spożywcze, jednak na półkach widać mniej towarów. Jeśli chodzi na przykład o mięsa, to można kupić tylko pakowany towar. Warzywa bez zmian - wszystko jest bez ograniczeń.

Na początku, kiedy pojawił się problem koronawirusa, to ludzie rzucili się na towar. Papier toaletowy, produkty do dezynfekcji rozeszły się w jeden dzień. Później już się wszystko uspokoiło, ale papieru toaletowego dalej nie ma. Wszystko to trochę przypomina stan wojenny. Na autostradzie widać wyraźniej mniejszy ruch. Wszystkie szkoły są zamknięte. Ruszyły ferie, a później ma być wprowadzony e-learning.

Jeśli chodzi o nastroje społeczne, to nikt nic nie wie. Żyje się z godziny na godzinę, bo tak szybko się wszystko zmienia. Jest uruchomiony program zasiłków dla ludzi, którzy stracili pracę. Normalnie żeby się do tego zakwalifikować, trzeba było przepracować w roku daną ilość tygodni. Teraz każdy kto stracił prace ma dostać rekompensatę. Podobno banki miały zezwolić na płacenie procentu tylko, zamiast spłaty rat przez następne 5 miesięcy. To jest olbrzymia ulga dla tych, którzy maja pożyczki hipoteczne.

- relacjonują dla portalu dlaStudenta.pl Maria i Janusz - Polacy od wielu lat mieszkający w Vineland Station w Ontario, prowincji Kanady.

MD

fot. instagram.com

Słowa kluczowe: Ontario, sytuacja, zarażenia, Vineland Station
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

eWinner Gwardia Wrocław - AZS AGH KrakÃłw
eWinner Gwardia Wrocław wygrywa z AZS AGH Kraków 3:1 [FOTO]

Od zwycięstwa sezon 2020/21 rozpoczęli siatkarze, którzy poza drugim setem, kontrolowali wydarzenia na boisku. Zobaczcie zdjęcia z meczu!

Polecamy
Powrót Anonymous. Hakerzy zdjęli stronę policji z Minneapolis i zapowiadają ujawnienie jej tajemnic

Powrót Anonymous. Hakerzy zdjęli stronę policji z Minneapolis i zapowiadają znacznie więcej

Wynajem samochodu na weekend
Jak szybko i tanio wypożyczyć auto we Wrocławiu? Zielona Góra

Poznaj idealną metodę wynajmowania samochodów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Narodowy Dzień Sportu - trening judo
Narodowy Dzień Sportu już za nami [Podsumowanie]

Polacy kochają sport! W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci.

Jesienne liście
Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

Kiedy zaczęła się jesień i co to oznacza? Dowiedz się, jak się na nią przygotować!

Konkurs Ziaja
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.