Wiadomości - Artykuły

Gwiazdka One Day 2023 - gólnopolska akcja świąteczna dla dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

2023-12-07 11:43:01

Przed nami charytatywne wydarzenie Gwiazdka One Day 2023, które odbędzie się już 15 grudnia 2023 roku! Dzięki sfinansowaniu akcji przez Konsorcjum Filantropijne, Fundacja One Day mogła zająć się organizacją wydarzenia i zrekrutowała już 67 placówek z różnych zakątków Polski. Park rozrywki Energylandia dodał od siebie bilety wstępu dla wszystkich, wyżywienie oraz udostępni miejsce, gdzie nasi podopieczni będą mogli zapoznać się z projektami fundacji na przyszły rok. Event dedykowany jest podopiecznym z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i pieczy zastępczej. Tym razem dzięki hojności Omeny Mensah, która swoim wsparciem pokryła pełen koszt wyjazdu, ponad 1000 dzieci z ponad 60 placówek z różnych regionów Polski będzie miało okazje skorzystać z atrakcji świątecznych.

W tym roku także wszystkie przychody z singla do najnowszego filmu "Akademia Pana Kleksa" z udziałem wszystkich artystów, z dystrybucji utworu "Całkiem Nowa Bajka" zostaną przekazane na rzecz właśnie podopiecznych Fundacji One Day.

Na miejscu dla dzieci zaśpiewa Marysia Sadowska, Magda Steczkowska. Pojawią się też znani aktorzy Edyta Herbuś, Grażyna Wolszczak, Basia Kurdej Szatan i osoby ze świata mediów Lidia Popiel, Karolina Pisarek, Dominik Szymański finalista z Top Model, Marcin Cejrowski. 

Fundacja ONE DAY po raz 9 przygotowuje świąteczne wydarzenie dedykowane podopiecznym z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i pieczy zastępczej. Po raz drugi mogła skorzystać z gościnności Parku Rozrywki Energylandia. Do ich dyspozycji Park oddaje wszystkie swoje atrakcje. Najważniejsze są roller coastery i karuzele, ale zimą są też lodowisko, Jarmark Bożonarodzeniowy, warsztaty zdobienia pierników i tworzenia ozdób świątecznych. Po zmroku można podziwiać największy w Polsce Ogród Świateł. Oprócz atrakcji przygotowanych przez Energylandię dzieci będą miały okazję spotkać Świętego Mikołaja i gwiazdy, które współpracują z ONE DAY już od lat. Spotkają też swoich starszych kolegów, którzy korzystają z projektów i wsparcia Fundacji.

„Przez wiele lat naszym głównym celem jest wspieranie procesu usamodzielniania się podopiecznych z pieczy zastępczej. Chcemy, aby poprzez terapie, warsztaty, oraz inne projekty, takie jak One Day, poprawiali swoją pewność siebie i czuli, że są ważni oraz nie są sami. Mimo że przez wiele lat często myślą inaczej, zdajemy sobie sprawę, że przekonania można i należy zmienić. Jak głosi misja Fundacji One Day, jedno spotkanie, jedna myśl, jeden dzień może zmienić wszystko. Rozumiejąc to, pragniemy być tam dla nich w każdym kluczowym momencie”-przekonuje Monika Krzyżanowska założycielka i prezeska Fundacji One Day.

„Czuję się zaszczycona, że mogę uczestniczyć w tak wyjątkowym świątecznym wydarzeniu organizowanym przez Fundację ONE DAY. Konsorcjum Filantropijne z radością wspiera tę inicjatywę. Nasza rolą jest nie tylko udział finansowy, ale także chęć tworzenia trwałych, pozytywnych doświadczeń dzieciom. Wierzymy, że takie działania mają istotny wpływ na rozwijanie wartości społecznej odpowiedzialności, co jest zgodne z naszymi celami jako Konsorcjum Filantropijnego.", mówi Sylwia Dobrzycka, Przewodnicząca Konsorcjum Filantropijnego.

„Jestem wzruszona nadchodzącym wydarzeniem. Dzięki zaangażowaniu Fundacji ONE DAY i wsparciu Konsorcjum Filantropijnego, dostarczymy niezapomniane chwile radości dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wierzę, że ten dzień pokaże im, że są ważne i wspierane, tworząc niezapomniane wspomnienia." - mówi Omenaa Mensah, członkini Konsorcjum Filantropijnego oraz prezeska Omenaa Foundation.

W ubiegłym roku akcje GWIAZDKA ONE DAY wsparli m.in.: Ewa Chodakowska, Mateusz Gessler, Marysia Sadowska, Karolina Pisarek, Ida Nowakowska, Grażyna Wolszczak, Barbara Kurdej-Szatan, Marta Żmuda Trzebiatowska, Dawid Woliński, Katarzyna Zielińska. 

Fundacja ONE DAY wspiera podopiecznych nie tylko świątecznie. Pomaga w procesie usamodzielniania organizując warsztaty, kursy zawodowe, grupy terapeutyczne i pomoc psychologiczną. Stworzona przez Fundację aplikacja USAMODZIELNIENI.PL jest kompendium wiedzy pomocnym w tym trudnym procesie. W atrakcyjnej formie, z pomocą ekspertów pomaga młodym ludziom przejść całą, trudną ścieżkę do dorosłości. 

Fundacja organizuje również terapeutyczne wsparcie podopiecznych 15+. Organizuje i finansuje terapie grupowe, prowadzone przez wykwalifikowanych psychoterapeutów. Projekt „Samodzielni w Terenie” to tygodniowe warsztaty wyjazdowe dedykowane najbardziej zaangażowanym podopiecznym, liderom i osobom aktywnym w innych projektach fundacji.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działania Fundacji:  przekazanie cegiełki: https://www.oneday.com.pl/cegielka-na-domek-usamodzielnienia /  lub 1,5 proc.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oneday.com.pl.

MD/ip

fot. instagram.com/fundacjaoneday 

Słowa kluczowe: Energylandia, finał, wydarzenie, fundacja, Konsorcjum Filantropijne, akcja charytatywna
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Japoński Sakura
Przed nami Festiwal Japoński Sakura w Łodzi Łódź

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 lutego na terenie Odlewni przy ul. Piotrkowskiej 217.

Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Tomasz Komenda nie żyje. Tragiczny finał niesprawiedliwości [FOTO]

Historia Tomasza Komendy to dramatyczna opowieść o niesprawiedliwości, która miała swój początek w 2004 roku.

Polecamy
Norbert B
Norbert B. doprowadzony do sądu w sprawie zbrodni w Miłoszycach [FOTO]

Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi, 21 lat temu w Miłoszycach.

Pielęgniarz z USA pokazuje, co koronawirus zrobił z jego ciałem

Skutki kilkutygodniowego podłączenia do respiratora i leczenia koronawirusa.

Polecamy
Ostatnio dodane
Festiwal Japoński Sakura
Przed nami Festiwal Japoński Sakura w Łodzi Łódź

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 lutego na terenie Odlewni przy ul. Piotrkowskiej 217.

Od marca 2024 emerytury i renty w górę

Wypłaty wzrosną w tym roku o 12,12 procenta.

Popularne
Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2024. Równocześnie kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego

Warto zauważyć, że zatwierdzony budżet na rok 2024 przewiduje plan dochodów i wydatków państwa.

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie [FOTO] Warszawa

Manifestacja miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec planowanych zmian w Trybunale.

women day
Dzień Kobiet 2024 we Wrocławiu - sprawdź, gdzie można się wybrać [wydarzenia] Wrocław

Co się dzieje we Wrocławiu w okolicach Dnia Kobiet?