Wiadomości - Artykuły

Donald Trump poza listą 400 najbogatszych Amerykanów

Po raz pierwszy od 25 lat nie ma go w zestawieniu "Forbes"

2021-10-07 08:04:15

Magazyn "Forbes" ogłosił listę 400 najbogatszych Amerykanów. Donald Trup był jednym z niewielu, których nazwisko przewijało się w rankingu nieprzerwanie od 25 lat. Ile wynosi majątek byłego prezydenta USA i jak to się stało, że wypadł z listy?

Zobacz też: Najbogatsi Polacy 2021 >>

Donald Trump wypadł z listy 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Kim jest były prezydent USA i skąd ma tak wielki majątek?

Donald Trump to były prezydent USA, który znany jest przede wszystkim ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Jest on nie tylko politykiem, ale i przedsiębiorcą i to dość dochodowym. Biznes uczynił go jednym z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Trump odziedziczył "The Trump Organization" która wcześniej nosiła nazwę "Elizabeth Trump & Son". Od 1996 r. do 2015 r. był właścicielem konkursów: Miss Universe, Miss USA i Miss Teen USA.

Zobacz: Zdjęcia Donalda Trumpa z czasów prezydenckich [GALERIA] >>

Donald Trump po raz pierwszy od 25 lat poza listą magazynu "Forbes"

Od 1996 r. jego nazwisko przewijało się na różnych pozycjach listy 400 najbogatszych ludzi w USA magazynu "Forbes". W 2020 r. był na 339 miejscu, choć jeszcze 5 lat wcześniej uplasował się na 72 pozycji. Przez lata swojej prezydentury (2017-2021) podkreślał, jak wielkie straty finansowe ponosi. Choć znaczna część polityków i dziennikarzy sądzi, że wykorzystywał urząd do powiększenia majątku, to właśnie po zakończeniu swojej kadencji Donald Trump wypadł z Listą najbogatszych Amerykanów po raz pierwszy od 25 lat. Miliarderowi zabrakło 400 mln dolarów. Nie można zaprzeczyć, że jego majątek wciąż jest pokaźny. Szacuje się go na 2,5 mld dolarów.

Kim są najbogatsi Amerykanie 2021?

Do czołówki obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy zgromadzili największy majątek, należą:

  1. Jeff Bezos - założyciel i obecny prezes Amazona. Jego majątek wycenia się na 201 mld dolarów. To pierwszy raz w historii rankingu, kiedy to czyjś dochód przekroczył barierę 200 mld dolarów.
  2. Elon Musk - właściciel Tesli, amerykańskiej firmy samochodów luksusowych. Jego majątek został wyceniony na 190,5 mld dolarów, co stanowi potrojenie wartości w porównaniu z 2020 rokiem.
  3. Mark Zuckerberg - zajął trzecie miejsce na liście ze względu na 63% wzrost wartości Facebooka. Szacuje się, że wartość jego majątku przed awarią Facebooka wynosiła 7 mld dolarów więcej niż obecnie, przez co wyprzedził go twórca Microsoft - Bill Gates.

Zobacz też: Awaria Facebooka - memy >>

KK

fot. Gerd Altmann z Pixabay

źródło: PAP; Forbes.com

Zdjęcia Donalda Trumpa z czasów prezydenckich [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: najbogatsi amerykanie, lista najbogatszych amerykanów forbes, donald trump
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Rok Przemysława Czarnka na stanowisku Ministra MEiN

Sprawdź, jak Minister ocenia swoje działania na stanowisku szefa resortu edukacji i nauki.

Polecamy
Joe i Sophie
Aktorka z "Gry o tron" - Sophie Turner urodziła. Poznaj imię dziecka

Joe Jonas i Sophie Turner doczekali się pierwszego dziecka! Sprawdź jak ma na imię.

Polecamy
Ostatnio dodane
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.