Wiadomości - Artykuły

Adam Niedzielski: Będą darmowe maseczki. Zaleca się stosowanie pulsoksymetrów

2021-03-03 13:16:51

3 marca 2021 w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił o aktualnej sytuacji pandemicznej w Polsce oraz zapowiedział kilka istotnych nowości w sprawie usprawnienia funkcjonowania służby zdrowia.

maseczka ochronnaAdam Niedzielski powiedział, że w Polsce ruszają szpitale tymczasowe, bowiem w wielu klasycznych szpitalach już zaczyna brakować łóżek covidowych, a trzecia fala pandemii nabiera na sile. Szpitale tymczasowe zostają uruchomione w 9 województwach, m. in. w woj. pomorskim. Aktualne dane dotyczące nowych zachorowań pokazują, że jest potrzeba korzystania z takich miejsc.

Świadczy o tym m. in. paramert mówiący o liczbie zleceń na wymazy po wizycie u lekarza. Tu widać wielki wzrost, do aż 110 tysięcy zleceń tygodniowo, po wywiadzie lekarskim. Do tego dochodzi dynamiczny wzrost zakażeń, obłożenia łóżek i wykonywanych badań. 

Sporo mówiono też o tym, że mając potwierdzony Covid-19 można otrzymać do domu pulsoksymetr, zwłaszcza dotyczy to ludzi powyżej 55 roku życia. Takie osoby za pośrednictwem Poczty Polskiej dostają pulsoksymetr, który dochodzi do nich w czasie 24 godzin i monitoruje stan danej osoby, by nie trafić do szpitala zbyt późno.

Młodsze osoby z koronawirusem mogą dostać pulsoksymetr z pomocą lekarza rodzinnego albo przez portal  pacjent.gov.pl. Tam trzeba wypełnić formularz z prośbą o to urządzenie. Jego używanie pozwoli nie przegapić momentu, kiedy powinno się trafić do szpitala.

Adam Niedzielski z premierem Mateuszem Morawieckim ustalili ze będą rozdawane darmowe maseczki w ilości kilkunastu milionów (4 maski na osobę w każdym województwie) z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy dalej mają je rozdysponować najbardziej potrzebującym i narażonym grupom obywateli.

MD

fot. pixabay.com/leo2014

Słowa kluczowe: Minister Zdrowia , koronawirus w Polsce, zalecenia, marzec 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
25 kolejka: Legia - Cracovia
Legia podejmie Cracovię w 25. kolejce Ekstraklasy! Warszawa

Obecnie do końca sezonu pozostało już 5. kolejek, więc zawodnicy Czesława Michniewicza muszą po prostu postawić kropkę nad i.

Poland Business Run
Znamy termin zapisów na Poland Business Run 2021 we Wrocławiu Wrocław

Każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września.

Polecamy
Śmierć Dominika Kaczora
Dominik Kaczor nie żyje. Klub piłkarza pomoże rodzinie w sprowadzeniu ciała do kraju

Tragiczny finał poszukiwań sportowca, który zaginął w Holandii.

#graMYdlaKOSZAROWEJ
Klub siatkarski Gwardia Wrocław w akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ

Jednym z najważniejszych bastionów w walce z pandemią w Polsce jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej.

Ostatnio dodane
25 kolejka: Legia - Cracovia
Legia podejmie Cracovię w 25. kolejce Ekstraklasy! Warszawa

Obecnie do końca sezonu pozostało już 5. kolejek, więc zawodnicy Czesława Michniewicza muszą po prostu postawić kropkę nad i.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.