Informacje, newsy
Protest przeciwko "Karcie Nienawiści" we Wrocławiu

Protest przeciwko "Karcie Nienawiści" we Wrocławiu

  • 2020-06-21
  • Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 38.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Pokojowy protest przeciwko Karcie Rodziny, deklaracji Andrzeja Dudy, a dokładnie przeciwko podpunktowi: „Ochrona dzieci przed ideologia LGBT”.

Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT, czyli osoby nieheteronormatywne i nie godzimy się, aby nazywać ich czymś, przed czym należy chronić nasze dzieci. Osoby nieheteronormatywne to również polscy obywatele, rodzice, bracia, siostry, przyjaciele, partnerzy itd. Mijamy ich codziennie na ulicy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Znajdziesz ich w każdym zawodzie, w każdej części Polski.

Według niemieckiego instytutu Dalia ponad 10% Polaków jest nieheteronormatywnych, a 70% dzieci LGBT boryka się z myślami samobójczymi.

Pokażmy, że nie ma się czego bać, że to są ludzie jak każdy z nas! Stańmy razem z nimi, na równi, i sprzeciwmy się homofobicznemu prawu! Nie gódźmy się na dyskryminacje Polaków w ich własnym kraju!

ip

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.