Wiadomości - Artykuły

Znany bukmacher przestaje istnieć

2023-01-23 10:45:01

Noblebet, popularny bukmacher internetowy, zawiesił niedawno swoją działalność w Polsce. Wielu klientów zastanawia się, dlaczego firma musiała podjąć tak drastyczny krok. Prawda jest taka, że Noblebet borykał się z wieloma trudnościami, jeśli chodzi o działalność na polskim rynku, przede wszystkim wysokimi podatkami, jakie odprowadzają bukmacherzy w Polsce.

Co to oznacza dla klientów Noblebet?

Zarówno marki Noblebet oraz LV BET należą do spółki Polski Bukmacher sp. z o.o. Firma zapewnia, że migracja kont wszystkich klientów Noblebet do LV BET przebiegnie sprawnie oraz że wszystkie trwające zakłady zostaną rozliczone.

 Jak możemy przeczytać w oficjalnym i jak dotąd jedynym oficjalnym komunikacie Noblebet: ”Zespół Noblebet dziękuje za zaufanie klientów i zaprasza do korzystania z marki LV BET. Jednocześnie Polski Bukmacher sp. z o.o. zapewnia, że wszystkie zakłady już zawarte, a także środki finansowe klientów zgromadzone na rachunkach firmy, zostaną sprawnie rozliczone po wstrzymaniu działalności operacyjnej marki Noblebet. Dalsze informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej, co pozwoli na poinformowanie Klientów o kolejnych krokach”.

Czemu Polski Bukmacher zdecydował się połączyć obie marki?

Spytaliśmy specjalistów branży bukmacherskiej z serwisu bukmacherzyonline.com co mogło spowodować taką decyzję i jakie konsekwencje będą jej konsekwencje?

“Z komunikatu firmy możemy przeczytać, że chcą dostarczyć swoim Klientom bardziej konkurencyjny produkt. Jednak za tą decyzją kryją się przede wszystkim powody ekonomiczne - komentuje Krzysztof Kostecki, redaktor serwisu bukmacherzyonline.com. - Nie od dziś wiadomo, że polscy bukmacherzy, którzy uzyskali licencje na polskim rynku postulują i wprowadzeniu zmian podatkowych obowiązujących w branży bukmacherskiej aby zwiększyć konkurencyjność produktów, ale przede wszystkim zapewnić przychodowość zwłaszcza mniejszym markom bukmacherskim”.

Obecnie zarówno  bukmacherzy, jak i ich klienci odprowadzają najwyższe podatki w Europie.

Co z kolei powoduje, że oferta legalnych firm odbiega od poziomu firmy działających na polskich rynku nielegalnie. Dlatego z ekonomicznego punktu widzenia utrzymanie obu brandów jest po prostu nieopłacalne.

Rynek z pewnością zareaguje na tą konsolidację, trudno jednak przewidzieć jak. Zwłaszcza że od czasu zawieszenia działalności Millenium w 2020 rynek nie było innych przypadków zamknięcia działalności bukmacherskiej - dodaje.

Jak opodatkowane są zakłady bukmacherskie w Polsce?

Podatek od wszystkich zakładów wynosi 12% od postawionej kwoty. Odprowadza je bukmacher już w momencie zawierania zakładu. Podatek od wygranych powyżej 2280 zł to 10% i ten podatek również odprowadza bukmacher, oba z kwoty należnej graczowi.

Dla porównania większość krajów europejskich, w których zakłady bukmacherskie są uregulowane opodatkowuje przychód firm bukmacherskich na zasadzie GRR, gross gaming revenue. Czyli opodatkowanie przychodu od wartości zakładów po wypłacie wygranych, zamiast pojedynczych zakładów.

Czy możemy spodziewać się, że kolejni bukmacherzy znikną z polskiego rynku?

Eksperci spodziewają się, że wkrótce nastąpić mogą kolejne przejęcia lub konsolidacje. Czy odbędzie się to z korzyścią dla klientów? Obawiamy się, że niestety nie. Konsolidacja rynku zawsze oznaczać będzie spadek konkurencyjności. Niemniej jednak na rynek z pewnością ożywi się po uruchomieniu serwisów przez bukmacherów, którzy już  w zeszłym roku otrzymali nowe licencje Ministerstwa Finansów.

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: Noblebet, LV BET, bukmacher online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Polecamy
Awaryjne uruchamianie samochodu
Awaryjne uruchamianie samochodu - jak się zachować Poznań

Zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie i nie możesz go otworzyć? Sprawdź jak najlepiej sobie z tym poradzić i nie uszkodzić samochodu.

Egzaminy gimnazjalne bez strajkujących nauczycieli w komisjach [FOTO]

Mimo odbywającego się strajku, udało się sformować zespoły nadzorujące i przeprowadzić egzaminy. Oto jak to wyglądało!

Polecamy
Ostatnio dodane
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.