Wiadomości - Artykuły

Zmarł duński książę Henryk

2018-02-14 12:57:30

Zmarł 83-letni książę Henryk, który był mężem Małgorzaty II, pełniącej funkcję królowej Danii. Przyczyną śmierci jest najprawdopodobniej nowotwór płuc. O chorobie rodzina królewska wiedziała już wcześniej, ale informację o niej podała do mediów dopiero pod koniec stycznia. Od tamtej pory książę Henryk przebywał w szpitalu w Kopenhadze.

Książę Henryk zmarł na nowotwór płuc. Miał 83 lata.

Stan zdrowotny księcia Henryka pogorszył się dokładnie 9 lutego. Wtedy właśnie następca tronu – książę Fryderyk – został wezwany do powrotu do kraju z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w Korei Południowej.

13 lutego książę Henryk po własnych prośbach został odwieziony do zamku Fredenborg, który znajduje się niedaleko stolicy Danii. Tam właśnie spędził on swoje ostatnie chwile z rodziną.

Książe Henryk nie urodził się w Danii. Pochodził z Francji, a Małgorzatę II poślubił w 1967 roku - jeszcze zanim została ona koronowana na królową. Książę przez wiele lat czuł urazę do tego, że nigdy nie zasiadł na tronie jako król. Z tego powodu w 2002 roku wyjechał on do zamku Caïx w Cahors na kilka tygodnia, aby przemyśleć swoją sytuację w monarchii. W tym czasie nie pokazywał się on publicznie. W końcu książę Henryk przyznał, że nie chce, aby po śmierci, tak jak wymaga duńska tradycja, zostać pochowanym obok swojej małżonki Małgorzaty II.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: o2.pl, gazeta.pl

Słowa kluczowe: śmierć, książę Danii, mąż Małgorzaty II, nowotwór płuc
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

bitwa na taniec
Zbliża się 10. Bitwa na Taniec we Wrocławiu Wrocław

Już niebawem tancerze z całej Polski zawalczą o Grand Prix.

Polecamy
Światowy Dzień Kota (FOTO)
Światowy Dzień Kota (FOTO)

Dzisiaj święto wszystkich kociarzy oraz użytkowników Internetu - Światowy Dzień Kota!

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

Kupony i kody rabatowe