Wiadomości - Artykuły

Zbliża się 11. edycja Coperniconu. Wydarzenia w cyberprzestrzeni

2021-09-07 09:10:02

Od roku 2010 na terenie Torunia odbywa się festiwal, na który ściągają wszyscy miłośnicy popkultury, fantastyki, literatury, gier i nauki w każdej postaci. Tegoroczna, już 11 odsłona wydarzenia zaplanowana jest na 24-26 września 2021 roku. Tym razem Copernicon wyjątkowo rozegra się w cyberprzestrzeni dzięki aplikacji Gather Town. Co to oznacza dla zainteresowanych?

Copernicon

Co oferuje Copernicon?

Copernikon to jedna z największych imprez fantasy w kraju, a to dzięki zróżnicowanemu programowi, który jest równie atrakcyjny dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Każda edycja zrzesza wielu stałych i nowych gości, gotowych współtworzyć prelekcje i atrakcje. Wśród nich można odnaleźć znane nazwiska ze świata literatury, popkultury i nauki z całego świata.

Dla uczestników tegorocznej edycji konwentu zaplanowano wiele rozmaitych aktywności. W programie znalazły się między innymi prelekcje, pokazy, warsztaty z użyciem tablic interaktywnych, gry RPG, konkurs cosplay i wiele innych atrakcji. Lista jeszcze się nie zamknęła, bo nietypowa forma festiwalu wciąż posiada wiele możliwości, które trzeba rozważyć i zbadać. Wszystkie najnowsze informacje będą na bieżąco publikowane na stronie Coperniconu oraz w social mediach.

Copernicon online

Impreza, która potrafi zgromadzić nawet ponad 4000 osób na toruńskiej starówce, w tym roku wyjątkowo odbędzie się z pomocą Gather Town w cyberprzestrzeni. Aplikacja umożliwi uczestnictwo w Copernikonie z dowolnego miejsca na świecie bez utraty unikalnej atmosfery konwentu fantastyki oraz stworzenie wrażenia faktycznej bliskości z innymi uczestnikami.

W Gather Town stworzymy własny awatar, który później umożliwi poruszanie się po mapie festiwalu, by eksplorować przygotowane atrakcje, a także w chodzić w interakcje z innymi uczestnikami. Wszystko to będzie się rozgrywać w wirtualnie odwzorowanej toruńskiej starówce, na której dotychczas odbywał się Copernicon. Taki zabieg ma nadać wydarzeniu odbywającemu się online indywidualnego charakteru, a jednocześnie przywoływać skojarzenia z poprzednimi edycjami konwentu.

Jakie możliwości daje Gather Town?

Za pomocą aplikacji będzie możliwe podejście do stoiska wystawcy i obejrzenie jego oferty, dołączenie do grupy rozmawiających ze sobą uczestników, wejście do sali i wysłuchanie interesującej prelekcji czy wzięcie udziału w panelu dyskusyjnym lub warsztatach. Wszystko to, do czego przywykliśmy w niewirtualnym wymiarze imprezy, bo Gather Town posiada szereg funkcjonalności, które mają za zadanie jak najbardziej przybliżyć doświadczenia prawdziwego konwentu.

Po podłączeniu mikrofonu i kamerki, można prowadzić wideorozmowy z innymi uczestnikami. Chodząc po mapie i zbliżając się do innych uczestników, słychać ich coraz głośniej, zaś przy oddalaniu się coraz ciszej. Możliwe jest oczywiście również prowadzenie bardziej prywatnych rozmów, a także dodawanie się do znajomych i rozmawianie za pośrednictwem czatu tekstowego. Aplikacja zawiera również wiele interaktywnych elementów: komputerów, projektorów, plakatów czy tablic warsztatowych wraz z trybem rysowania lub edytora tekstu.

Więcej informacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także film i poradniki objaśniające podstawowe funkcjonalności aplikacji można znaleźć na stronie konwentu: https://copernicon.pl/info/.

MM/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: copernicon, konwent fantasy, 2021, wirtualna impreza
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal rÃłwności 2021 II
Festiwal równości II w Krakowie

Sprawdź program II części Festiwalu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znów wychodzi na ulice

Dowiedz się więcej na temat nadchodzącej akcji.

Szczepienia COVID-19
Kto będzie mógł się zaszczepić trzecią dawką przeciw COVID-19 od 24 września?

Kto aktualnie będzie mógł przyjąć trzecią dawkę przeciw koronawirusowi?

Polecamy
36. PKO Wrocław Maraton
36. PKO Wrocław Maraton za nami. Zobacz fotorelację! Wrocław

Zobacz zdjęcia z zawodów we Wrocławiu, które zaliczane są do Korony Maratonów Polski!

Wpływ protestów na pandemię COVID-19. Czy USA czeka potężna fala zachorowań?

"Zalecamy zostać w domu, chyba że idziecie protestować". Czy w Stanach już zapomniano o wirusie?

Polecamy
Ostatnio dodane
Festiwal rÃłwności 2021 II
Festiwal równości II w Krakowie

Sprawdź program II części Festiwalu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny znów wychodzi na ulice

Dowiedz się więcej na temat nadchodzącej akcji.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.