Wiadomości - Artykuły

Zamieszki w Louisville. Policja zastrzeliła czarnoskórego restauratora [FOTO]

2020-06-02 09:23:11

Po tym jak w trakcie zatrzymania w Minneapolis policjant zabił czarnoskórego George'a Floyda, w USA dochodzi do coraz większych zamieszek. 1 czerwca w trakcie kolejnych protestów w Louisville zginął popularny restaurator David McAte. Do tragedii doszło gdy policja i Gwardia Narodowa otworzyły ogień, by rozproszyć zebrany tłum. Od czasu wybuchu zamieszek w USA na portalach społecznościowych publikowane są setki nagrań i zdjęć z aktualnych wydarzeń. Wybraliśmy dla was najnowsze i najlepsze zdjęcia z zamieszek w Louisville >>

Tragedia i jej konsekwencje

Oprócz śmierci mężczyzny w Louisville, potwierdzono także, że dwie osoby zastrzelono w weekendowych zamieszkach w Indianapolis. Śmierć poniosła też jedna osoba w Detroit oraz jedna w Minneapolis.

W dniu śmierci Davida McAtee, burmistrz miasta Louisville - Greg Fischer poinformował w poniedziałek, że w związku z tą tragedią szef policji w Louisville został odwołany, a dwóch oficerów policji wysłano na przymusowy urlop. Dodatkowo okazało się, że funkcjonariusze, którzy otworzyli ogień do ludzi, nie posiadali kamer zapisujących ich postępowanie. Trawa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Obecnie w USA cały czas trwają zamieszki, a wielu obywateli wyraża gniew i sprzeciw wobec władz i policji, bo sądzą, że zabicie Floyda to nie przypadek, a pokłosie fatalnego traktowania osób czarnoskórych i niewspółmierną agresję policji wobec nich.

MD

fot. instagram.com

źródło: tvn24.pl

 


Zamieszki w Louisville w USA [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: USA, zdjęcia, 2020, protesty, David McAtee
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Brak zdjęcia
"Maraton pisania listów" Amnesty International

W dniach 9-10 grudnia 2006 r. odbywać się będzie siódmy międzynarodowy "Maraton pisania listów". Jego organizatorem jest Amnesty International.

reklama Dlaczego warto studiować i pracować we Wrocławiu?
Dlaczego warto studiować i pracować we Wrocławiu? Wrocław

Dlaczego stolica Dolnego Śląska jest dobrym miejscem do pracy i nauki?

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.