Wiadomości - Artykuły

Wybory prezydenckie w Polsce 2020: Znamy oficjalne wyniki [FOTO]

2020-06-29 09:03:26

28 czerwca 2020 w Polsce odbyły się wybory prezydenckie. Państwowa Komisja Wyborcza podała, że po zliczeniu głosów z 87,16 procent obwodów najwięcej głosów dostał Andrzej Duda (43,50% głosów), a drugi był Rafał Trzaskowski (30,46%) i to właśnie ci kandydaci staną do walki w drugiej turze wyborów. Na trzecim miejscu plasuje się Szymon Hołownia (13,87%) i istotne będzie czy i komu ten kandydat okaże swoje wsparcie. Zobaczcie zdjęcia z wyborów prezydenckich w Polsce >>

Wybory prezydenckie w Polsce 2020Wyniki wyborów prezydenckich 2020

Wiemy już, którzy politycy zebrali największe poparcie wśród Polaków. Oprócz wymienionej trójki, reszta kandydatów nie może pochwalić się tak dobrym rezultatem. Według danych ze zweryfikowanych elektronicznie protokołów komisji obwodowych wiemy, że Krzysztof Bosak dostał 6,78%  głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36%, a Robert Biedroń  2,22%. Pozostali kandydaci mają obecnie poniżej 0,3% głosów.

Frekwencja w pierwszej turze

Jak czytamy na tvn24.pl - Według sondażu late poll frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 64,3 procent. To więcej niż w poprzednich wyborach prezydenckich pięć lat temu. Wtedy w pierwszej turze zagłosowało 48,96 procent uprawnionych osób. Według sondażu exit poll, frekwencja wynosiła 62,9 procent.

Kiedy będzie druga tura wyborów?

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca 2020, czyli dwa tygodnie po pierwszej turze. Do walki o nasze głosy stanie Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

MD

fot. Krzysztof Zatycki

źródła: tvn24.pl

Słowa kluczowe: zdjęcia, kandydaci, wyniki, ile głosów, kiedy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Skandaliczny wyrok za zabicie 15-latki! Zdjęcia z rozprawy zamordowanej Wiktorii [ZDJĘCIA]
Skandaliczny wyrok za zabicie 15-latki! Zdjęcia z rozprawy zamordowanej Wiktorii [ZDJĘCIA]

Kiedy Artur W. wrzucał Wiktorię do ścieków, ofiara jeszcze żyła. Zobaczcie zdjęcia z tej kontrowersyjnej rozprawy.

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.