Wiadomości - Artykuły

Wro Fashion Foto - wyjątkowa wystawa fotografii mody do obejrzenia w Galerii Dominikańskiej

2022-11-25 13:17:47

W piątek 18 listopada 2022r. w Galerii Dominikańskiej otwarto wystawę Wro Fashion Foto. Motywem przewodnim tegorocznej, ósmej edycji było hasło Moda vs Architektura. Z tego właśnie względu w jasnym, przestronnym i eleganckim lokalu przygotowano wydruki nie tyko modowych zdjęć, ale także fotografie wrocławskiej architektury. 

Wro Fashion FotoWrocław architektoniczny

Pomysłodawcą oraz organizatorem akcji jest agencja modelingowa SPOT Management. W tym roku w projekcie wzięło udział 15 fotografów, którzy tworzą w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Tegoroczna edycja miała jednak wyjątkową formułę – każdy z artystów wylosował budynek lub obiekt będący rozpoznawalnym architektonicznie symbolem Wrocławia. „Wrocław jest przecież niezwykle różnorodny, jeśli chodzi o zabudowę i styl. Musimy to promować i podkreślać” – mówi Maciej Kuczyński reprezentujący Galerię Dominikańską.

Artyści mieli za zadanie przygotować dzieło, którego punktem wyjścia, inspiracją jest właśnie wylosowana budowla. W Galerii Dominikańskiej możemy oglądać wiszące obok siebie fotografie mody i architektury – dopiero to połączenie pozwala odczytać, w jaki sposób fotograficy zmagali się ze swoim tematem, jak go przełożyli na język mody. To niezwykle interesujące, jak te dwie fotografie mogą się przenikać i uzupełniać.

Motyw przewodni wprowadził dualizm w charakterze zdjęć – z jednej strony obserwujemy fotografie zdominowane przez stylizacje w bieli, czerni i odcieniach szarości, z drugiej zaś zdjęcia z mocnym, kolorowym akcentem. Duże wydruki prac sprzyjają analizie przekazu twórców- czasem drobne elementy kompozycji, czy stylizacji są sygnałem i dają pełnię odbioru całości fotografii.

Twórcze zaplecze

Fotografia mody to cały sztab ludzi pracujących na efekt końcowy – to wizażyści, styliści, fryzjerzy.  Wielką pracę wykonali właśnie styliści, którzy mając do dyspozycji butiki dostępne w Galerii Dominikańskiej, umieli przełożyć ogólnodostępną modę na język fotografii modowej o bardzo wymagającym zabarwieniu. To już kolejna edycja, która pokazuje, że Wro Fashion Foto to nie tylko narzędzie prezentacji zdolnych i obiecujących fotografów. To także sposób na aktywizację i promocję całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku.  

Event zgromadził śmietankę branży mody Wrocławia – na otwarciu gościło około 130 osób, w  tym modelki i modele agencji SPOT Management. Podczas wieczoru przedstawiono wszystkich twórców i wszystkie osoby zaangażowane w projekt, wręczono im dyplomy, a fotograficy otrzymali upominki od marek Ibra i Color Care, czyli makijażowych partnerów wydarzenia. Zgodnie z tradycją uczestnicy wernisażu mogli głosować na najbardziej interesującą fotografię, zaś spośród głosujących wylosowano vouchery na kolację ufundowane przez Restaurację Piwnica Świdnicka.

Efekty pracy fotografów oraz ich ekip będzie można oglądać w Galerii Dominikańskiej do końca roku w lokalu na pierwszym piętrze. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Galeria Dominikańska, Wro Fashion Foto, wystawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Polecamy
Ecobike
Ecobike - lider na rynku rowerów elektrycznych w Polsce

Zobacz modele komfortowych, poręcznych składaków, bez problemu mieszczących się w domu czy w bagażniku.

Stare Metropolis
Ferie zimowe w Toruniu - nie zapomnij coś zjeść! Toruń

Czy wiesz już, gdzie spędzić zimowe wakacje? Nie zastanawiaj się długo, tylko zaplanuj urlop w Toruniu, gdzie można też dobrze zjeść.

Polecamy
Ostatnio dodane
Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu
Otwarto Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Na czym konkretnie ma polegać działalność tej placówki?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.