Wiadomości - Artykuły

Weekend z latającymi dyskami na Stogach w Gdańsku. Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee

2022-06-20 14:48:26

W nadchodzący weekend, 25-26 czerwca w Gdańsku na plaży Stogi odbędą się Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. O tytuł Mistrza i reprezentację Polski podczas Klubowych Mistrzostw Europy w portugalskim Portimão walczyć będzie 19 drużyn z całej Polski. Część meczów będzie dostępna na live streamie.

Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee

Mistrzowski weekend zbliża się wielkimi krokami. To prawdziwy sprawdzian umiejętności gry w plażowe Ultimate w kategorii mieszanej. Podczas VII edycji będzie można spodziewać się typowej pogody dla polskiego morza: słońca, deszczu i silnego wiatru. Dla młodych zawodników i zawodniczek będzie to ogromne wyzwanie. Doświadczeni gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności rzutowe i strategiczną grę. Wśród drużyn znajdują się zespoły z Czarnkowa, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rybnika, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Najlepsza drużyna zakwalifikuje się do Klubowych Mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią w Portugalii. Zacięta walka o podium zapowiada się w Top 4 drużyn z zeszłorocznej edycji: Flow Ultimate Wrocław, AKS Zły Kosmodysk, RJP oraz AKS Zła Zawierucha. Granie na plaży różni się od meczów na nawierzchni trawiastej, o czym wspomina zawodniczka Flow Wrocław:

- Z pewnością największą różnicę można odczuć w samym poruszaniu się po boisku. Piasek ma to do siebie, że zupełnie inaczej się biega i zmienia kierunek biegu pod względem technicznym, co w naszej dyscyplinie jest przecież kluczowe. A drugim takim aspektem jest już "praca" z samym dyskiem, a mianowicie rzuty. Specyfika poruszania się po piasku spowalnia nasze wybiegnięcia, a i zdarza się w takim piasku "zakopać", przez co rzuty muszą być jeszcze bardziej precyzyjne i czasami odrobinę wolniej lecące niż na rozgrywkach trawiastych. Do tego dochodzi wiatr, którego z racji, że większość rozgrywek plażowych odbywa się nad morzem, przeważnie nie brakuje, a wręcz jest go w nadmiarze. Jako Flow nie grywamy zbyt wiele na piasku i nie mamy treningów na tej nawierzchni, dlatego sukcesy na plażowych turniejach są dla nas zawsze swego rodzaju miłą niespodzianką. Ale myślę, że dobre wyszkolenie techniczne zawodników, intensywność i odpowiednia dyscyplina taktyczna, wyniesione z nawierzchni trawiastej, pozwalają nam nieźle prezentować się również na piasku - mówi Zuzanna Brzezińska, Flow Ultimate Wrocław, WMVP 2019 na Plażowych Mistrzostwach Polski.

Ultimate Frisbee

Ultimate na plaży w kategorii mieszanej to 45-minutowe mecze. Drużyny wystawiają 5 zawodników do gry w każdym punkcie (2 kobiety, 3 mężczyzn). Zmian dokonywać można jedynie po zdobytym punkcie lub w razie wystąpienia kontuzji. Celem jest zdobycie punktu, poprzez złapanie dysku, w strefie punktowej przeciwnika.

Organizatorem Plażowych Mistrzostw Polski jest Klub Sportowy Cool Sports. Sponsorami turnieju są On Lemon, Eurodisc, SentiOne, Wilczy Głód, Cool Gear Sportswear i Aloha Care. Wśród patronów wydarzenia znajdują się Cool Events, Gdański Ośrodek Sportu, Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate oraz Marszałek Województwa Pomorskiego. Radio MORS ponownie objęło wydarzenie patronatem medialnym. Wstęp dla Kibiców na teren zawodów jest darmowy.

Mecze na żywo będzie można oglądać na kanale YouTube Plażowych Mistrzostw Polski. Informacje na temat turnieju dostępne są na Facebooku oraz Instagramie.

ip

fot. materiały prasowe Cool Events.

Słowa kluczowe: stream, program, zespoły, Zuzanna Brzezińska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ultimate Frisbee
AKS Zły Kosmodysk ponownie Mistrzem Polski w plażowym Ultimate Frisbee

19 drużyn z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Polski na gdańskiej plaży Stogi.

Iga Świątek i przyjaciele zagrają w Krakowie Kraków

Charytatywny mecz pokazowy odbędzie się już w lipcu 2022.

PÃłłkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami - Fundacja Potrafię PomÃłc i Gmina Wrocław
Bezpłatne półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami Wrocław

Dowiedz się więcej o inicjatywie Fundacji "Potrafię Pomóc" i Gminy Wrocław.

Polecamy
Top Woman in Real Estate
Konkurs Top Woman in Real Estate rusza z nowymi kategoriami

Podsumowaniem i najważniejszym wydarzeniem Konkursu będzie uroczysta Gala w maju tego roku.

Autobusy MPK Wrocław
MPK Wrocław wprowadza "gorące" przyciski otwierające drzwi

Będą one służyć do samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ultimate Frisbee
AKS Zły Kosmodysk ponownie Mistrzem Polski w plażowym Ultimate Frisbee

19 drużyn z całej Polski walczyło o tytuł Mistrza Polski na gdańskiej plaży Stogi.

Iga Świątek i przyjaciele zagrają w Krakowie Kraków

Charytatywny mecz pokazowy odbędzie się już w lipcu 2022.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.