Wiadomości - Artykuły

Tina Turner mogła dostać nawet 50 mln dolarów za jeden podpis!

Piosenkarka sprzedała prawa do wizerunku

2021-10-07 10:14:39

Jedna z najsłynniejszych postaci sceny muzycznej lat 80. XX wieku - Tina Turner - sprzedała prawa do swojej muzyki i wizerunku Bertelsmann Music Group. Zgodnie z informacjami podawanymi przez BBC, które powołuje się na źródła w przemyśle muzycznym, do artystki mogło trafić nawet 50 mln dolarów.

Zobacz też: Tina Turner 60 lat na scenie [GALERIA] >>

Dlaczego Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki i wizerunku?

Kontrakt z Bertelsmann Music Group przewiduje, że artystka przekaże część praw do nagrywania i publikowania utworów, które powstały w ciągu 60 lat kariery. Jednakże nie zmienia on umowy z Warner Music, który nadal będzie dystrybutorem muzyki Turner. Wraz z przekazaniem praw do twórczości 81 letnia artystka przekazała BMG prawa do swojej podobizny, nazwiska i całego wizerunku.

W oświadczeniu artystki możemy przeczytać, że chodziło o sprawowanie pieczy nad jej wizerunkiem oraz twórczością. Autorka takich hitów jak: "What'sLove Got To Do With It" czy "The Best" napisała:

"Ochrona dorobku mojego życia, mojego muzycznego dziedzictwa jest dla mnie czymś osobistym, jak dla każdego artysty. Jestem przekonana, że moja praca będzie od tej pory w pewnych i profesjonalnych rękach BMG oraz Warner Music".

Wytwórnia, która nabyła prawa do twórczości i wizerunku Tiny - BMG 

Bertelsmann Music Group (BMG) było przedsiębiorstwem zależnym firmy Bertelsmann, do której należą także: Arvato, RTL Group SA, Random House, Gruner+Jahr czy Direct Group. Od 2004 roku BMG połączyło się z Sony Music, które w 2008 wykupiło akcje Bertelsmanna. Firma ma swoją główną siedzibę w Berlinie. Przychód firmy w roku 2020 wyniósł 602 mln euro.

Tina Turner to kolejna artystka, która zdecydowała się na przekazanie praw wytwórni. Wcześniej na ten krok zdecydowali się m.in.: Neil Young, Blondie, Shakira, a także Bob Dylan. Jest to nowy trend, który przyniesie zyski nie tylko artystom, ale przede wszystkim dystrybutorom ich twórczości. Być może doczekamy się nowej edycji gadżetów z wizerunkiem Tiny w przyszłości?

Zobacz też: Kwiat Jabłoni o płycie: "Mogło być nic" [WYWIAD] >>

KK

fot. instagram.com/youngmusicboss/

Źródło: youtube.com/c/tinaturner; tvn24.pl; wikipedia, businessinsider.com.pl

Tina Turner 60 lat na scenie [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: Tina Turner, sprzedaż praw do wizerunku, 50 mln dolarów, Bertelsmann Music Group
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Rok Przemysława Czarnka na stanowisku Ministra MEiN

Sprawdź, jak Minister ocenia swoje działania na stanowisku szefa resortu edukacji i nauki.

Polecamy
Wścieklizna
Wścieklizna - choroba śmiertelnie niebezpieczna Wrocław

W przypadku zwierząt domowych w Polsce choroby się nie leczy, warto więc wiedzieć, co robić, by ograniczyć do minimum możliwość zapadnięcia na nią przez naszego kota lub psa.

Pies czekał 3 miesiące na zmarłego przez COVID-19 właściciela

Smutny obrazek prosto z epicentrum pandemii - Wuhan.

Polecamy
Ostatnio dodane
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.