Wiadomości - Artykuły

TikTok kontra "Willow project" - młodzi ludzie walczą o Alaskę

2023-03-16 16:52:13

W minionych dniach administracja Joe Bidena zezwoliła na rozpoczęcie “Willow pojeckt” - inwestycji na Alasce, której celem jest pozyskanie ropy naftowej i gazu ziemnego. Projekt ten wzbudza wiele kontrowersji wśród ekologów, którzy mówią o katastrofalnych skutkach dla zwierząt, krajobrazu, społeczności i klimatu. Temat ten został poruszony na platformie TikTok, gdzie #stopwillowproject zyskuje miliony wyświetleń.

Zobacz też: Dlaczego kontenery są ekologiczne?

project willowNa czym polega "Willow pojeckt"?

Projekt Willow to inwestycja warta 8 miliardów dolarów firmy ConocoPhilips. Jej zadaniem będzie wykonanie otworów wiertniczych, dzięki, którym możliwe będzie wydobycie ropy naftowej i gazu. To wszystko ma mieć miejsce w okręgu North Slope w północnej części Alaski. Według założeń ma się tam wydobywać 180 tys. baryłek ropy dziennie. Według twórców projektu ma on wzmocnić krajową produkcję energii i zmniejszyć zależność Stanów Zjednoczonych od zagranicznych dostawców. 

Katastrofalne konsekwencje "Willow pojeckt"

Projekt zaakceptowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych budzi jednak wiele kontrowersji wśród aktywistów. Według Amerykańskiego Biura Zarządzania Gruntami spowoduje on wytworzenie 278 mln ton ekwiwalentu dwutlenku węgla w ciągu następnych 30 lat, co jest to porównywalne z emisją gazów dwóch milionów samochodów w ciągu roku. Swój sprzeciw wobec projektu wyrazili również młodzi ludzie w internecie za pośrednictwem #stopwillow.

Aktywiści na TikToku kontra "Willow pojeckt"

Temat cieszy się dużym zainteresowaniem w aplikacji TikTok, gdzie hashtag #stopwillowproject został użyty ponad 234 milionów razy. Młodzi aktywiści zachęcają m.in do podpisania petycji dotyczącej wstrzymania działań na Alasce. Tworzone są również filmiki edukacyjne mówiące o katastrofalnych i nieodwracalnych skutkach, jakie przyniesie ze sobą projekt. Alain Woods naukowiec, który sam działa na rzecz obrony planety i tworzy treści w aplikacji, zaznaczył, że to pierwszy taki problem klimatyczny poruszający, tak ogromną liczbę osób na platformie TikTok.

BS

fot. Pexels

Źródło: cnn.com

Słowa kluczowe: TikTok, #projectwillow, zmiana klimatu, Alaska, Joe Biden, ekologia, tiktoki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
emerytury w Polsce 2020
Nowy kalkulator emerytalny sprawdzi opłacalność zakończenia pracy

To, że ktoś osiąga powszechny wiek emerytalny wcale nie oznacza, iż musi zrezygnować z pracy.

Polecamy
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka na zestawie srebrnych monet Wrocław

Obwód zestawu wynosi 70 cm, a jego waga to kilogram srebra.

kurs pierwszej pomocy
Gdzie w Małopolsce przejść kurs pierwszej pomocy? Kraków

Gdzie mieszkańcy Małopolski mogą zapisać się na szkolenie KPP? Na czym polega taki kurs i jaką wiedzę można zdobyć?

Polecamy
Ostatnio dodane
emerytury w Polsce 2020
Nowy kalkulator emerytalny sprawdzi opłacalność zakończenia pracy

To, że ktoś osiąga powszechny wiek emerytalny wcale nie oznacza, iż musi zrezygnować z pracy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.