Wiadomości - Artykuły

Taylor Swift oskarżona o zatruwanie środowiska. Jej samolot odbył w tym roku już 170 lotów!

2022-08-03 09:54:30

Tuż po tym, jak Kylie Jenner została skrytykowana za odbycie 12-minutowego lotu, zamiast podjechania autem coraz więcej osób zaczęło sprawdzać, jak często gwiazdy korzystają z tego szybkiego i nieekologicznego środka transportu. To właśnie dlatego Taylor Swift również stała się obiektem krytyki. W ciągu 7 miesięcy w samym 2022 roku korzystała ona 170 razy ze swojego prywatnego samolotu.

Zobacz też: Top 10 memów dotyczących podejrzenia oszystwa podatkowego Shakiry [Zestawienie]

Szkodliwe działanie prywatnych samolotów gwiazd

Nie da się ukryć, że celebryci tacy jak Taylor Swift, Kylie Jenner, czy też Drake chętnie korzystają z możliwości podróżowania swoimi samolotami. Jak się jednak okazuje często, są to loty, które można zastąpić zwykłą podróżą autem, co minimalnie zwiększyłoby czas transportu. To właśnie przez tak krótkie korzystanie z prywatnych samolotów są oni uważani za lekkomyślnych. Takie działanie sprawia, że to właśnie celebryci generują największy ślad węglowy.

Firma Yard postanowiła przyjrzeć się dokładnie celebrytom, którzy posiadają swoje prywatne samoloty, tak aby sprawdzić, którzy z nich najbardziej szkodzą środowisku swoimi lotami. Stworzyli oni listę, na której na pierwszym miejscu znalazła się Taylor Swift, następnie Floyd Mayweather, Jay-Z, oraz A-Rod. Wiele gwiazd odniosło się do zarzutów, jakie padły po opublikowaniu rankingu.

Taylor Swift odpowiada na zarzuty o zatruwaniu środowiska

Jak tłumaczy rzecznik Taylor Swift nie wszystkie loty prywatnego samolotu piosenkarki są odbywane przez artystkę. Stwierdził, że nie można bezpośrednio mówić o tym, że to właśnie ona odpowiada za emitowane zanieczyszczenia, ponieważ odrzutowiec gwiazdy wypożyczany jest również innym osobom. Podobne oskarżenia padły, kiedy można było zauważyć, kiedy Drake wykonał jedynie 14-minutowy lot. Jak jednak tłumaczy artysta, na pokładzie tego samolotu nikogo nie było. W tamtym momencie odbywała się rutynowa procedura zaparkowania samolotu na konkretnym lotnisku.

Warto jednak zauważyć, że takie krótkie loty wiele kosztują naszą planetę. Przeliczono, że 170 lotów odrzutowcem Taylor wyemitowało ponad 8 tysięcy węgla, co sprawia, że jest to ponad tysiąc razy więcej niż emisja przeciętnego człowieka w ciągu roku. Na razie nie zapowiada się jednak, żeby miały zostać wprowadzone ostrzejsze regulacje w związku z wykorzystywaniem prywatnych samolotów.

BS

fot. instagram.com/taylorswift

Źródło: noizz.pl, interia.pl

Słowa kluczowe: Taylor Swift, prywatny samolot, podróż, emisja wegla
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Polecamy
Wyjazd wypoÅźyczonym samochodem
Czy wypożyczonym samochodem można przekraczać granicę? Białystok

Wśród osób wypożyczających samochody często pojawia się pytanie, czy w takiej sytuacji możliwy jest wyjazd poza granicę Polski.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.