Wiadomości - Artykuły

Tak wyglądał Runmageddon w Ełku

Piłkarski Runmageddon w Ełku za nami

2018-06-25 12:32:07

W trakcie dwóch dni zmagań ponad 2 100 Runmageddończyków bohatersko dotarło do mety i z sukcesem zakończyło swój start w ekstremalnym biegu z przeszkodami, tym razem w Ełku. Runmageddon  ponownie został ciepło przyjęty przez mieszkańców miasta  i okolic oraz był świetną okazją dla całych rodzin do spędzenia aktywnego weekendu

zawodnicy na runmageddonie

Już z samego rana, w sobotę dzielni, niezłomni Runmageddończycy stanęli na starcie. Na trasy ruszyli w formule Rekrut pokonując ponad 30 katorżniczych przeszkód i trasę 6 kilometrów. Jak było? Zabawnie i mokro – odpowiada Tomek, uczestnik Runmageddonu i dodaje – To mój trzeci start i za każdym razem było inaczej. Było sporo nowych przeszkód. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie Oponeo i Aquaman. Ciekawe były też te piłkarskie.– Około południa na jednokilometrową trasę  ruszyły ochoczo dzieci, które z niezwykłą zaciętością pokonywały zasieki, ścianki i czołgały się przez „jelita” w specjalnej formule KIDS, dla dzieci w wieku 4-11 lat. O godzinie 11:15 naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny: ekipa Runmageddonu i Runmageddończyków, mierząc się w pierwszym w historii Wielkim Meczu Piłki Błotnej Runmageddonu. Murawa była iście ekstremalna, pokrywały ją tony błota i hektolitry wody. Błotne rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Runmageddończyków 7-3.

W niedzielę, na stracie Runmageddonu stanęli uczestnicy formuły Classic. Ich wyzwanie polegało na pokonaniu dystansu 12 kilometrowego najeżonego ponad 50 przeszkodami. Tego samego dnia, smak Runmageddonu poznali startujący w formule Intro, 3 kilometrowym biegu najeżonym ponad 15 przeszkodami oraz dzieci w ramach Runmageddonu Kids  – Pierwszy raz mam za sobą start w takiej imprezie i powiem jedno - po wykąpaniu się w kontenerze z lodowatą wodą wrócę, by przeżyć jeszcze więcej. To była prawdziwa przygoda. Chcę więcej! – opowiada Kasia, debiutantka formuły Intro. Podczas całego eventu czuć było mundialowe emocje, kibice malowali sobie twarze w barwy białoczerwone, dzieci zachwycone strzelały gole, a Runmageddończycy z radością pokonywali piłkarskie przeszkody. Na końcu, kilkaset osób udało się do specjalnie stworzonej Strefy Kibica, by wspólnie dopingować grającą na Mistrzostwach Świata reprezentację Polski w meczu z Kolumbią.

Zwycięzcy

W zawodach serii Elite, czyli biegu, gdzie uczestnicy pokonują przeszkody bez pomocy, ścigając się ze sobą, wzięło udział łącznie blisko 100 osób. Formułę Rekrut wśród kobiet najszybciej pokonała Worobiewa Jekatierina, a w klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się prezes Runmageddonu, Jaro Bieniecki. Drugiego dnia w formule Classic zwyciężył Mateusz Salamon. W klasyfikacji mieszkańców Ełku najszybsi zarówno w formule Rekrut i Classic okazali się wśród kobiet, Monika Kemicer, a wśród mężczyzn Rafał Pogorzelski.

Runmageddon Ełk z sukcesem rozpoczął wakacyjne edycje ekstremalnego biegu przez przeszkody. Za tydzień odbędzie się wyjątkowy, odbywający się  w górniczym klimacie w czynnej Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek w Pawłowicach, Runmageddon Silesia JSW SA ( 30.06-1.-7.07). Następnie, 21 lipca Runmageddon przeniesie się do Poznania, a na koniec wakacji w dniach 25-26 sierpnia zagości w Krakowie. W trakcie lipca i sierpnia osoby, które planują wystartować w Runmageddonie będą mogły się przygotowywać do startu w  licznie organizowanych Morderczych Treningach. Informacje o wszystkich wydarzeniach znaleźć można na stronie www.runmagedon.pl i na fanpage’u Runmageddonu.

ip

fot. materiały Runmageddon

Słowa kluczowe: Ełk, Runmageddon, bieg, sport
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

poÅźyczki całodobowo
Które firmy pożyczkowe proponują pożyczki całodobowo? Warszawa

Dowiedz się, które firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski całodobowo.

MS Piłsudski – Ukryta historia
"MS Piłsudski - Ukryta historia" - zaprezentowano edukacyjny projekt VR [WIDEO]

Zobacz relację wideo z pokazu medialnego w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Polecamy
Osoby, które skończyły 100 lat otrzymają co miesiąc 3,5 tysiąca zł!
Osoby, które skończyły 100 lat otrzymają co miesiąc 3,5 tysiąca zł!

Osoby, które ukończyły 100 lat otrzymują od państwa aż 3,5 tysiąca złotych brutto.

IEC umożliwia podróżowanie i pracę w Kanadzie
IEC umożliwia podróżowanie i pracę w Kanadzie

Lubisz podróżować i nawiązywać nowe znajomości? Jeżeli jesteś pełnoletnim obywatelem Polski, a masz mniej niż 36 lat, to zapraszamy Cię do udziału w programie International Experience Canada!

Ostatnio dodane
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

poÅźyczki całodobowo
Które firmy pożyczkowe proponują pożyczki całodobowo? Warszawa

Dowiedz się, które firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski całodobowo.