Wiadomości - Artykuły

Szkoły policealne - czyli nie matura, a chęć szczera zrobi z Ciebie... kogo zechcesz

2018-10-11 14:00:02

Nikt nie marzy o tym, żeby nie zdać matury. Niestety rzeczywistość serwuje czasami scenariusze zupełnie inne od tych zaplanowanych. W tym roku maturę zdało 79,7% absolwentów*. Niecałe 15% maturzystów z jednym niezdanym egzaminem miało prawo do sesji poprawkowej w sierpniu. Pozostałe ponad 5% osób do matury może podejść po raz kolejny dopiero za rok. Czy brak egzaminu dojrzałości musi oznaczać stracone 12 miesięcy? Szkoły policealne (http://bit.ly/szkoly-policealne-teb) swoją ofertą udowadniają, że ten rok może być niezwykle wartościowy!

Szkoły policealneCo może się wydarzyć w jeden rok?

Najważniejsze to nie panikować. Gdy życie daje cytryny – zawsze można z nich zrobić lemoniadę. Okazuje się więc, że nawet takie potknięcie, jak niezdana matura, nie musi ograniczać dalszego rozwoju. Szkoły policealne obecnie gwarantują bardzo ciekawą i rozbudowaną ofertę kursów trwających od roku do dwóch lat, po których można otrzymać interesujący i modny zawód. Dlaczego więc trwać w zawieszeniu 12 miesięcy, jeśli w tym samym czasie można nabyć pożyteczne i przydatne umiejętności, które łatwo będzie można wykorzystać w rozwoju kariery zawodowej.

Praktyka ponad teorię

Wiele kierunków oferowanych przez szkoły policealne pokrywa się z ofertą uczelni wyższych. Wynika to ze specyfiki nauczania. Dobre szkoły policealne stawiają raczej na praktykę, podczas gdy uniwersytety mają bardzo rozbudowane zaplecze teoretyczne. Dzięki takiemu podejściu po roku edukacji w szkole policealnej, nawet bez matury, otrzymujesz zawód, który będzie świetną bazą do wystartowania na rynku pracy.

Szkoły policealne to także mniejsze ryzyko. Decydując się na studia, student deklaruje, że przez trzy (a nawet pięć) lat będzie się kształcił w wybranej dziedzinie. Co jeśli po roku zdecyduje, że to jednak nie to, co go interesuje? Musi zaczynać od początku… Jednoroczna edukacja w szkole policealnej sprawia, że nie trzeba stawiać wszystkiego na jedną kartę – jeśli kierunek nie okaże się tym wymarzonym lub w trakcie edukacji zmienią się zainteresowania, kształcenie w kolejnej dziedzinie również zajmie najprawdopodobniej tylko rok.

Nowoczesna edukacja

Świetnie wyposażone sale komputerowe, interaktywne techniki nauczania, możliwość kursów on-line, a także profesjonalny sprzęt wysokiej jakości przydatny przy zdobywaniu konkretnych umiejętności – tak wygląda baza Szkół TEB Edukacja, jednej z wiodących w Polsce sieci szkół policealnych.

- To prawda, czuwamy nad tym, by być na bieżąco ze wszystkimi trendami. Nasze kierunki są bardzo nowoczesne. W ofercie można znaleźć fotografię (http://bit.ly/fotografia-teb), grafikę komputerową (http://bit.ly/grafika-komputerowa-teb) czy kierunki kosmetyczne (http://bit.ly/kierunki-kosmetyczne) - w tych branżach nowinki techniczne pojawiają się bardzo często, a my chcemy, by nasi absolwenci byli z nimi zaznajomieni - komentuje dyrektor jednej ze szkół policealnych TEB Edukacja.

Nowoczesne podejście szkół policealnych do edukacji jest doceniane nie tylko przez uczniów i absolwentów, ale także przez Unię Europejską. Placówki są często dofinansowywane z unijnego budżetu, dzięki czemu ich rozwój jest stały, a niektóre kierunki nawet całkowicie zwolnione z opłat.

Papier kontra umiejętności

Można się spierać, jak istotne jest wyższe wykształcenie podczas procesu rekrutacji. Oczywiście, wiele zależy od stanowiska, na które wysłana jest aplikacja. Jednak w ogromnej części przypadków potwierdzone umiejętności robią dużo większe wrażenie niż świadectwo ukończenia studiów.

Praktyczne podejście szkół policealnych sprawia, że coraz częściej nawiązują one współpracę z firmami, które obejmują konkretne kierunki swoim patronatem. TEB Edukacja ma bardzo imponującą listę takich firm, a znajdują się na niej m.in. tak rozpoznawalne marki, jak: Semilac, Canon, Microsoft, Schwarzkopf, Kryolan czy Bielenda. Przygotowanie do zawodu pod okiem praktyków z wiodących w branżach firm na pewno zrobi duże wrażenie. Wiedzą o tym zarówno pracodawcy, jak i absolwenci szkół średnich (z maturą i bez), dlatego coraz większa ich liczba kształci się w szkołach policealnych.  

Jak widać, brak matury nie powinien powstrzymywać żadnego absolwenta szkoły średniej przed spełnianiem swoich marzeń i dążeniem do idealnego zawodu. Dwanaście miesięcy dzielące 5% maturzystów przed poprawką egzaminu dojrzałości może być decydujące dla ich przyszłego życia. W ten rok mogą stać się grafikami, fotografami czy programistami… A Ty? Kim chcesz zostać?

* http://edukacja.dziennik.pl/matura/artykuly/577317,matura-2018-wyniki-egzaminy-online-przewodnik.html

Artykuł partnera

fot. TEB Edukacja

Słowa kluczowe: wybór, oferta, najlepsze, co po maturze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

poÅźyczki całodobowo
Które firmy pożyczkowe proponują pożyczki całodobowo? Warszawa

Dowiedz się, które firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski całodobowo.

MS Piłsudski – Ukryta historia
"MS Piłsudski - Ukryta historia" - zaprezentowano edukacyjny projekt VR [WIDEO]

Zobacz relację wideo z pokazu medialnego w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Polecamy
Nasi olimpijczycy i Joanna Jabłczyńska promują zdrowie we Wrocławiu
Nasi olimpijczycy i Joanna Jabłczyńska promują zdrowie we Wrocławiu

Gośćmi specjalnymi wydarzenia był brązowy medalista z Igrzysk w Londynie Damian Janikowski i Anna Jagaciak halowa mistrzyni w trójskoku i skoku w dal.

Cheerleaders Wrocław bawią kibiców piłki ręcznej! [FOTO]
Cheerleaders Wrocław bawią kibiców piłki ręcznej! [FOTO]

- W żaden sposób nie czujemy się dyskryminowane, uprzedmiotowione czy w jakikolwiek sposób poniżone - mówi założycielka zespołu Cheerleaders Wrocław. Zobacz zdjęcia z występów dziewczyn!

Ostatnio dodane
MobilneKontenery.pl oferują produkty, ktÃłre ułatwią pracę mały klubom sportowym.
Kontenery szatniowe, czyli idealne zaplecze na odkryte baseny

Zobacz, dlaczego warto wykorzystać kontenery szatniowe na odkrytych basenach!

poÅźyczki całodobowo
Które firmy pożyczkowe proponują pożyczki całodobowo? Warszawa

Dowiedz się, które firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski całodobowo.