Wiadomości - Artykuły

Skoki spadochronowe? Chcesz i skaczesz!

2014-02-26 08:15:09

Ci, którzy mieli już okazję skakać ze spadochronem, często uważają to za jeden z najbardziej niezwykłych wyczynów w swoim wykonaniu. Adrenalina, długie sekundy swobodnego spadania, sposób na przełamanie swojego strachu, realizacja najskrytszych marzeń z dzieciństwa – powodów, dla których skakanie ze spadochronem jest teraz tak popularne, jest mnóstwo.

Skoki spadochronowe są dostępne aktualnie generalnie dla każdego, oczywiście jeżeli dysponuje się odpowiednią sumą. Koszty jednak wcale nie są takie wysokie i jeżeli od dawna śniłeś o tym, aby skoczyć z kilku tysięcy metrów i poczuć wiatr we włosach, nic nie stoi na przeszkodzie. Dodatkowo wcale nie trzeba przeznaczać czasu i pieniędzy na naukę, ponieważ skacząc w tandemie, można zrobić to bez żadnego specjalnego przygotowania – nawet jutro!

Przygoda na wyciągnięcie ręki

Żeby skakać, nie musisz na początek uczestniczyć w specjalistycznych drogich szkoleniach, jeżeli wybierzesz skoki tandemowe. To bezpieczne skoki z instruktorem, które są obecnie oferowane przez wiele firm specjalizujących się właśnie we wszystkim, co ze spadochroniarstwem związane. Wtedy skok to wyjątkowa przygoda na wyciągnięcie ręki – idealny prezent na urodziny, dla partnera lub partnerki, na wieczór kawalerski lub panieński i milion innych okazji. Na początek trzeba wybrać dobrą firmę, która zajmuje się organizacją skoków spadochronowych, a następnie umówić na konkretny termin, żeby zrealizować swoje marzenie lub zrobić komuś niezwykła niespodziankę.

Jak wygląda skok w tandemie?

W takim przypadku skacze się z doświadczonym instruktorem, który przez cały czas trwania skoku dba o należyte sterowanie oraz zabezpieczenie lotu, uczestnik podczepiony jest do niego specjalną uprzężą. Po wybraniu firmy, miejsca oraz daty skoku należy przyjechać w wyznaczonym czasie do strefy. Tam będzie uczestniczyło się w krótkim przeszkoleniu, otrzyma się niezbędne wyposażenie i już można iść do samolotu. Po wzniesieniu się na określoną wysokość – zazwyczaj to 3000-4000 metrów odbywa się skok wraz z instruktorem. Na początku to swobodne spadanie przez nawet pół minuty, a potem kilka minut szybowania i podziwiani widoków z otwartym już spadochronem. Dodatkowo można wykupić wideofilmowanie i fotografowanie, aby uwiecznić ten moment i mieć potem świetną pamiątkę.

I to dla każdego!

Skoki tandemowe to najlepsze rozwiązanie dla osób bez doświadczenia. Nie są potrzebne kursy teoretyczne i badania lekarskie. Dodatkowo nie jest potrzebna wysoka sprawność fizyczna, dlatego skoki tandemowe to dobre rozwiązanie nawet dla osób niepełnosprawnych oraz dla dzieci. Jedynym przeciwwskazaniem są niektóre schorzenia kręgosłupa, ostra niewydolność krążeniowa oraz układu oddechowego, epilepsja, zaawansowana osteoporoza.

Skoki spadochronowe obecnie oferowane są przez wiele firm na terenie całej Polski. Jedną z chętnie wybieranych i polecanych jest Skydive. Ze Skydive można skakać w takich miejscowościach jak Kruszyn, Przasnysz oraz Kamień Śląski. Ceny rozpoczynają się już od 549 złotych. Na skoki można zarejestrować się przez internet. Więcej na skydive.pl

ip

Fot. mat. pras.

Słowa kluczowe: skydive skoki spadochronowe cena tanio skoki tandemowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Komunikacją miejską za darmo. Dzisiaj Dzień bez Samochodu!
Komunikacją miejską za darmo. Dzisiaj Dzień bez Samochodu!

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest w kilkudziesięciu miastach. Zobacz, gdzie pojedziemy komunikacją miejską za darmo!

Wiosna zawitała do wrocławskiego ZOO (FOTO)
Wiosna zawitała do wrocławskiego ZOO (FOTO) Wrocław

Wiosna na całego, więc można z wielką przyjemnością spędzić czas we wrocławskim ZOO! Lemury i kotiki dają radę jak zawsze!

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.