Wiadomości - Artykuły

Rusza nabór do pierwszej edycji hackathonu Hack4change

2020-05-29 11:08:13

Czy wiesz jak wiele można zmienić w ciągu jednej doby? Już 26 czerwca 2020 będziesz mógł się o tym przekonać. Jedna wspólna wirtualna przestrzeń, 80 uczestników, 30 mentorów, 3 ścieżki tematyczne i tylko 24 godziny by zmienić świat. Rusza nabór do pierwszej edycji hackathonu Hack4change.

hackathon Hack4change

Hack4change, czyli 24 godziny by zmienić świat

W ciągu 24 godzin technologiczno - ekologicznego hackathonu uczestnicy i mentorzy wspólnie zmierzą się z największymi problemami współczesnego świata. Razem podejmiemy walkę z zanieczyszczeniem środowiska, zmianami klimatycznymi, zagrożeniami związanymi z epidemią koronawirusa oraz innymi szkodliwymi dla naszej planety zjawiskami.

Hackathon rozpocznie się w piątek 26 czerwca 2020r. o godzinie 18:00 i zakończy w sobotę 27 czerwca o tej samej porze. W tym czasie kilkuosobowe zespoły będą pracowały nad prototypami proekologicznych rozwiązań. Zarówno przed jak i w trakcie hackathonu uczestnicy będą mogli wziąć udział w inspirujących warsztatach i ćwiczeniach ruchowych oraz spotkaniach z interesującymi gośćmi. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dedykowanej przestrzeni online.

Dla kogo?

Hack4change to wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne wizje, wykorzystać swoje talenty, aby zmienić świat. Jeżeli pasjonują Cię nowe technologie i masz w tym zakresie choć minimalne doświadczenie, a los naszej wspólnej planety nie jest Ci obojętny to mowa tu o Tobie. 

Podczas hackathonu połączysz siły z innymi uczestnikami. Utworzycie interdyscyplinarne zespoły i w maksymalnie czteroosobowych grupach wspólnie będziecie pracować nad prototypami urządzeń i aplikacji służących naszej planecie. Do dyspozycji uczestników będzie także towarzysz podróży Marka Kamińskiego - robot NOA, który czeka na usprawnienia i nowe funkcje.

Misja hackathonu

Podczas hackathonu skupimy się na trzech ścieżkach tematycznych wyznaczonych przez podróżnika, Marka Kamińskiego: osobliwość (singularity), zrównoważony rozwój (sustainability) i zaangażowanie społeczne (social empowerment). Brzmi nieco zagadkowo? Każda ścieżka odzwierciedla ważną dla nas ideę i wyzwanie. Singularity to rozwój nowych technologii i szanse jakie niesie za sobą wykorzystanie ich dla dobra środowiska. Sustainability kładzie nacisk na rozważne korzystanie z zasobów naszej planety i traktowanie jej z szacunkiem. Social Empowerment zwraca uwagę na to, że człowiek także jest częścią natury. Świat przyrody i świat człowieka to jeden i ten sam świat, więc pomagając naszej planecie w rzeczywistości pomagamy samym sobie i na odwrót - rozwiązując problemy człowieka przyczyniamy się do ratowania środowiska.

Uważasz, że doba to za mało by wprowadzić realne zmiany i pomóc planecie? Masz rację. Nasza misja, podobnie jak praca nad prototypami, nie zacznie się i nie zakończy w ciągu jednego dnia. Celem Hack4Change jest podkreślenie, że rozwój nowych technologii może iść w parze z dbaniem o środowisko, a każdy z nas ma na to realny wpływ. “Świat nie staje się lepszy sam z siebie. To MY musimy go takim uczynić” - mówi znany polarnik Marek Kamiński, jeden z organizatorów i pomysłodawca wydarzenia. Dobro ziemi jest w naszych rękach, a 24 godziny hackathonu pokażą jak wiele my sami możemy zmienić. 

Co dalej?

Czerwcowy hackathon będzie jednym z elementów projektu Power4Change, czyli podróży Marka Kamińskiego i robota NOA dookoła świata podczas której podróżnik będzie promował efekty hackathonu. Część z prototypów stworzonych podczas wydarzenia może znaleźć zastosowanie już podczas najbliższej wyprawy podróżnika.

Hack4change jest w zamierzeniu organizatorów imprezą cykliczną. Trójmiejski hackathon zapoczątkuje cykl podobnych wydarzeń, które odbywać się będą nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Jak przekonują organizatorzy ,,Jedynie transformacja naszych własnych zachowań i wzrost świadomości ekologicznej milionów ludzi na całym świecie pozwoli ochronić planetę przed zmianami klimatycznymi’’. Pierwszym krokiem w kierunku tej transformacji jest właśnie czerwcowy hackathon.

Bądź częścią zmiany!

Jesteś zainteresowany udziałem? Jeżeli chcesz stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia, poznać interesujących ludzi i rozwinąć swoje umiejętności, a przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszej planety - nie czekaj, napisz do nas i zarezerwuj miejsce. Jeśli nie czujesz się na siłach by podjąć wyzwanie to pamiętaj o mocy słowa i pomóż przekazując dalej informację o wydarzeniu. Dołącz do nas i dołóż swoją cegiełkę w walce o dobro ziemi. Pamiętaj, masz 24 godziny by zmienić świat. Czas, start!

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Marka Kamińskiego, Fundacja CODE:ME, Inkubator Starter, Invest in Pomerania| Live more. Pomerania.

Partnerem strategicznym została firma Microsoft. 

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: zgłoszenia, 2020, nabór, kiedy, online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Odkryj w sobie żyłkę rajdowca
Odkryj w sobie żyłkę rajdowca Szczecin

Obchodzący w bieżącym roku 35–lecie Automobilklub Stargardzki zaprasza 22 lipca na X Festyn św. Krzysztofa.

Cała Polska pisze dlaStudenta!
Cała Polska pisze dlaStudenta! Katowice

Portal się rozwija, dlaStudenta.pl chce być wszędzie, dlatego gdziekolwiek jesteś pisz dla nas!

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.