Wiadomości - Artykuły

Runmageddon Wrocław: Podsumowanie dotychczasowych edycji

2020-04-07 10:35:29

Na przestrzeni 4 lat ponad 28 500 startujących pokonało łącznie 5 wrocławskich Runmageddonów. Cztery z nich odbyły się na Torze Wyścigów Konnych „Partynice”, a ostatni zamykający sezon 2019 na Stadionie Wrocław. Ich popularność z roku na rok rosła, a skala wydarzenia powiększała się znacząco i zaskakiwała nowościami.

Runmageddon we Wrocławiu

W lipcu 2016 roku we Wrocławiu odbył się pierwszy ekstremalny bieg z przeszkodami, z cyklu Runmageddon. To wtedy mieszkańcy Dolnego Śląska mogli po raz pierwszy posmakować tego niecodziennego wyzwania. Na starcie jednej i jedynej wtedy formuły eventu, sześciokilometrowego Rekruta najeżonego 30 przeszkodami, stanęło ponad 2400 osób. Jak pokazały następne lata ekstremalna przygoda spodobała się uczestnikom. Kolejny rok przyniósł dwukrotny wzrost frekwencji i większą ofertę formuł.

Chętni mogli wybierać między trzema formułami: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut i Classic (12 km, 50 przeszkód), a dzieci i młodzież zostały zaproszone do pokonania trasy Kids i Junior. Runmageddon 2017 odbył się ponownie na partynickim torze, gdzie szczęśliwi i zmęczeni uczestnicy pokonywali trasy wrocławskiego toru konnego, okolicznego parku oraz wody rzeki Ślęża. W 2018 roku Runmageddon zaskoczył nową przeszkodą kolosalnym Oponeo zbudowanym z 1000 opon. Metę ekstremalnego biegu zdobyło ponad 8000 startujących.

Podczas wiosennego Runmageddonu  2019 uczestnicy mogli pierwszy raz rozpocząć swoją przygodę z konnej ujeżdżalni.  Frekwencja wśród dorosłych również dopisała, a zaskoczyła popularność formuł dla najmłodszych. Ponad 2000 małych uczestników sprawdziło się na ekstremalnych trasach. Ku zaskoczeniu fanów tej sportowej rozrywki w ubiegłym roku ten popularny bieg z przeszkodami odbył się w stolicy Dolnego Śląska dwukrotnie. W październiku w nowej lokalizacji zorganizowano Finał Ligi Runmageddonu, czyli event kończący sezon.

Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy jego akcja rozegrała się na Stadionie Wrocław. Startujących urzekł monumentalny stadion oraz jego liczne schody.  - W miniony weekend miał odbyć się wiosenny Runmageddon na Stadionie Wrocław. Nasza społeczność czekała na niego niecierpliwie. Miał być to pierwszy event wiosenno-letniego sezonu. Niestety, musieliśmy go przełożyć. Spotkamy się jesienią. - mówi Jaro Bieniecki, prezes RUNMAGEDDON S.A. i dodaje: - Wrocław to wspaniałe miasto i wspaniałe lokalizacje na organizację naszych ekstremalnych biegów. Potwierdzi to każdy Runmageddończyk, bo tutaj, aż chce się wracać.

Zobacz wideo z podsumowaniem kilku edysji imprezy:

https://www.facebook.com/571737379539934/videos/628314837900765/

ip

fot. materiały organizatorów

Słowa kluczowe: statystyki, uczestnicy, edycje, 2020, Partynice, Stadion Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
David Dorn - emerytowany kapitan policji zastrzelony przez szabrowników [+18]

77-letek próbował zatrzymać ludzi okradających lombard.

Partnerka Georga Floyda zabrała głos: "Chcę by wszyscy wiedzieli, co odebrali nam ci funkcjonariusze"

Roxie Washington pojawiła się na konferencji prasowej wraz z córką i przyjacielem Georga Floyda.

Remembrance and Future Forum
Remembrance and Future Forum - debata w 40-lecie Solidarności

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza światowych myślicieli do debaty -

Polecamy
Gapowicze do rejestru
Gapowicze do rejestru Warszawa

Do KRD będą wpisywane m.in. osoby, które unikają uregulowania opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.

Banki spółdzielcze na świecie
Banki spółdzielcze na świecie

Opowiada dr Urszula Wiśniewska.

Ostatnio dodane
David Dorn - emerytowany kapitan policji zastrzelony przez szabrowników [+18]

77-letek próbował zatrzymać ludzi okradających lombard.

Partnerka Georga Floyda zabrała głos: "Chcę by wszyscy wiedzieli, co odebrali nam ci funkcjonariusze"

Roxie Washington pojawiła się na konferencji prasowej wraz z córką i przyjacielem Georga Floyda.