Wiadomości - Artykuły

Red Bull Futur/io: Wiesz, co przyniesie przyszłość? Pokaż swoją wizję!

2018-12-28 10:07:40

Już niedługo science-fiction może stać się rzeczywistością. Jeśli wiesz, jak może wyglądać przyszłość, weź udział w Red Bull Futur/io. Popuść wodze fantazji!

Red Bull Futur/io„Jest rok 2030…” - kojarzy ci się z początkiem filmu science-fiction? To bardzo dobrze! Teraz pomyśl, co będzie dalej. Wizja nieodległej przyszłości jest w Twoich rękach. Masz 60 sekund, żeby opowiedzieć, jak będzie wyglądał świat za kilkanaście lat. Red Bull Futur/io to przestrzeń, gdzie możesz dać upust fantazji. Przyszłość, nie musi kojarzyć się z przejmowaniem Ziemi przez myślące maszyny. Jeśli nie boisz się jej i wierzysz, że technologia może zmienić świat na lepsze, koniecznie daj nam o tym znać.

Już dziś wejdź na www.RedBullFutur.io i dowiedz się więcej!

Filmy inspirują twórców nowych technologii. Od latających samochodów po drukarki 3D – te i inne zdobycze techniki znaliśmy z futurystycznych wizji roztaczanych przez filmowców, a teraz stopniowo wkraczają w nasze życie. Red Bull Futur/io to miejsce dla innowatorów z całego świata, którzy chcą pomóc ukształtować lepszą przyszłość. Autorzy najbardziej kreatywnych filmów będą mieli szansę podzielić się swoimi pomysłami z liderami innowacji z całego globu podczas Red Bull Futur/io Academy w Lizbonie. W marcu, trzydniowy program edukacyjny z warsztatami i inspirującymi rozmowami, pozwoli im zgłębić temat scenariuszy przyszłościowych i narracji.

Jak się zgłosić?

Wystarczy mieć ukończone 18 lat i dobry pomysł. Kandydaci muszą zgłosić krótki, maksymalnie 60-sekundowy film prezentujący ich wizję pożądanej przyszłości w 2030 r. Więcej informacji dla zainteresowanych stworzeniem konkursowego video można znaleźć na stronie www.RedBullFutur.io. Pamiętaj, że film można stworzyć i zgłosić również zespołowo, jednak tylko jedna osoba będzie mogła reprezentować team na Red Bull Futur/io Academy.

Kto może wygrać?

Filmy będą oceniane przez 10-osobowe jury złożone z futurystów, innowatorów, reżyserów, ekspertów w dziedzinie kinematografii i twórców. Pod uwagę będą brane trzy kryteria:

- jak bardzo pożądany będzie dany pomysł i jak może wpłynąć na ludzkość,
- kreatywność narracji i sposób opowiedzenia fascynującej historii,
- jak bardzo inspirująca będzie ta wizja dla innych ludzi – czy będzie w stanie zachęcić ich do działania

Większość filmów prezentuje dystopijną przyszłość, w której technologia wywiera negatywny wpływ na ludzkie życie lub nawet zupełnie je unicestwia. W Red Bull Futur/io chodzi o to, żeby odejść od negatywnego wizerunku technologii prezentowanego w popkulturze i zamiast tego przedstawić bardziej pozytywną wizję przyszłości. Autorzy najlepszych koncepcji będą mogli je rozwijać i doskonalić pod okiem liderów innowacji w Portugalii. Ale to nie wszystko! Na koniec programu uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje finalne pomysły i powalczyć o zamienienie ich w profesjonalną produkcję Red Bull Media House.

Stwórz krótki, maksymalnie 60-sekundowy film, wejdź na stronę Red Bull Futur/io i zgłoś wizję pożądanej przyszłości w 2030 r. Faza rejestracji kończy się 10 lutego 2019 r., a zwycięzców poznamy w połowie lutego.

Artykul partnera, Red Bull Polska

fot. materiały prasowe Red Bull Polska

Słowa kluczowe: projekt, zgłoszenia, konkurs
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!

Światełko dla Pawła Adamowicza
Zbiórka Fundacji WOŚP zamiast zniczy i kwiatów dla Pawła Adamowicza

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeprowadzi zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych.

Polecamy
To nie jest czysta gra, czyli o dopingu w sporcie
To nie jest czysta gra, czyli o dopingu w sporcie

Zażywanie przez zawodników wspomagających wydolność leków staje się coraz bardziej popularne. Czy zjawisko dopingu zmieni oblicze sportu?

Ostatnio dodane
Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!
Dlaczego warto skorzystać z self storage zimą?

Zobacz, o jakie domowe rzeczy warto zadbać zimą!

Zobacz nagranie świadka, ktÃłry widział płonący kurort narciarski we Francji!
Kurort narciarski w Alpach stanął w płomieniach. Zobacz przerażające nagranie! [WIDEO +18]

Zobacz nagranie świadka, który widział płonący kurort narciarski we Francji!