Wiadomości - Artykuły

Priyanka Chopra Jonas w Polsce! Gwiazda wspiera uchodźców z Ukrainy [WIDEO]

2022-08-02 12:24:25

Priyanka Chopra Jonas przyleciała do Polski! Gwiazda filmowa odwiedziła nasz kraj nie aby zagrać w kolejnej superprodukcji z Hollywood, lecz w roli Ambasadorki Dobrej Woli. Spotkała się z dziećmi i personelem wspieranym przez UNICEF w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy.


Zobaczcie kilka wzruszających chwil między Priyanką, a dziećmi z ośrodka. Jak napisała aktorka oraz UNICEF w komunikacie na Instagramie:

Niewidzialne rany wojenne to te, których zwykle nie widzimy w wiadomościach. A jednak były dla mnie tak oczywiste dzisiaj, jak rozpoczął się pierwszy dzień mojej misji Unicef ​​w Warszawie. 2/3 dzieci z Ukrainy zostało wysiedlonych (wewnętrznie i zewnętrznie). Ta OGROMNA liczba to niszczycielska rzeczywistość wojny, w której 90% ludzi przekraczających granicę to kobiety i dzieci.

70% osób, które uciekły, przekroczyły granicę do Polski, a duże ośrodki wspierane przez rząd zostały utworzone, aby ułatwić przejście.
Unicef ​​zareagował na tę sytuację, tworząc wspólnie z Refugees centra Blue Dot w 11 lokalizacjach w Polsce i 37 w całym regionie.

Centra Blue Dot odgrywają bardzo ważną rolę i pod wieloma względami są rzadką bezpieczną przystanią dla kobiet, a zwłaszcza dla dzieci. Oferują tak wiele. Dostęp do ważnych, istotnych informacji, wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, zapewnienie obszarów dla matki i dziecka, aby zapewnić im tak potrzebną prywatność, oraz miejsca zabaw, które są tak ważne dla dzieci pochodzących z sytuacji konfliktowych, aby mogły poczuć poczucie normalności.

W większości pracują tam Ukraińcy, w tym wielu, którzy sami uciekli z wojny.

MD

fot. instagram.com/priyankachopra

Słowa kluczowe: Unicef Warszawa, dzieci uchodźców, Wojna na Ukrainie, aktorka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Polecamy
Wyjazd wypoÅźyczonym samochodem
Czy wypożyczonym samochodem można przekraczać granicę? Białystok

Wśród osób wypożyczających samochody często pojawia się pytanie, czy w takiej sytuacji możliwy jest wyjazd poza granicę Polski.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.