Wiadomości - Artykuły

Praska strona Wisły - nie taka straszna, jak ją malują

2021-07-15 09:37:11

Według brytyjskiego dziennika The Independent*, warszawska Praga jest jedną z najlepszych dzielnic do życia w Europie. Jeszcze przed laty uznawana za nieciekawą i niebezpieczną, dziś stopniowo zmienia swoje oblicze. Dlaczego warto rozważyć zakup oraz wynajem mieszkania w tej części stolicy? Sprawdzamy.

Wisła Warszawa - mieszkaniaPraga-Południe - dlaczego warto?

Jak uzasadniają autorzy rankingu najfajniejszych dzielnic, opublikowanego na łamach The Independent, przedwojenna architektura Pragi, tereny zielone wplecione między uliczkami, oryginalne murale i lokalne kawiarenki składają się na charakterystyczny i niespotykany nigdzie indziej klimat dzielnicy.

To jednak nie jedyne zalety Pragi-Południe. Jak podkreśla Andrzej Opala, rzecznik prasowy dzielnicy: Praga-Południe przyciąga nowych mieszkańców na Gocławiu ofertą handlowo-usługową, a za chwilę oświatową i kulturalną, oraz bliskością Wisły. Na nowych osiedlach przy Mińskiej terenami sportowo-rekreacyjnymi, parkami Znicza, Polińskiego, i – w niedalekiej przyszłości – dobrą komunikacją z miastem przez nową stacją kolejową Warszawa Grochów oraz III linią metra.

Historia i nowoczesność - duet idealny

Praga-Południe to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy, gdzie historia i współczesność współgrają ze sobą. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe idealnie wpisują się w otaczającą zabudowę, tworząc spójną całość z zabytkowymi kamienicami. Na ulicach czuć ducha dawnej epoki a sama dzielnica przyciąga różnorodnością.

Na szczególną uwagę zasługuje planowana budowa III linii metra, która według założeń ma zakończyć się w 2028 roku. Po praskie stronie powstanie sześć stacji - Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Gocław. To bardzo ważna inwestycja, szczególnie dla osób zainteresowanych zakupem własnego M właśnie w tej części Warszawy. Dostępność metra w najbliższym sąsiedztwie to wciąż jeden z najważniejszych czynników doboru miejsca zamieszkania.

Mieszkaniowy boom na Pradze-Południe

Gdzie na terenie dzielnicy warto rozważyć zakup nieruchomości? Andrzej Opala podkreśla: Olbrzymim osiedlem, niemal samodzielnym bytem, stał się Gocław. Teren po byłym lotnisku wciąż jeszcze przyciąga deweloperów, gdyż plany skomunikowania go z resztą miasta bądź to przez planowaną linię tramwajową („Tramwaj na Gocław”), bądź metrem (III linia), powoduje, że atrakcyjność tego terenu wzrasta. Niezwykle mocno eksponowane miejsce dla działań deweloperskich to także tereny położone na północ od ulic Mińskiej i Chrzanowskiego w stronę torów kolejowych. Od kilku lat powstaje tu małe miasteczko.

Zainteresowanie Pragą-Południe potwierdzają również wyniki najnowszego Rankingu Inwestycji, opracowanego przez portal RynekPierwotny.pl. Jakie projekty deweloperskie cieszyły się największym zainteresowaniem użytkowników portalu w II kwartale 2021 roku? Chrzanowskiego to inwestycja zlokalizowana na Grochowie, która znalazła się na podium zestawienia. Dobrze zagospodarowane części wspólne to zdecydowany atut projektu. Na tym samym osiedlu znajduje się również Omulewska - inwestycja, która zajęła drugie miejsce w zestawieniu. Warto zwrócić też uwagę na wyróżniony projekt – Stację Grochów, inspirowaną skandynawską stylistyką.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat wyróżnionych inwestycji? Sprawdź koniecznie https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/warszawa/ocena-q2-2021/

ip

fot. pixabay.com/Arcaion

*źródło: https://www.independent.co.uk/travel/europe/europe-coolest-neighbourhoods-praga-amsterdam-noord-finnieston-metelkova-a8521166.html

Słowa kluczowe: mieszkania w Warszawie, Prawga Warszwa mieszkania, Praga-Południe mieszkania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Lil Uzi Vert
Czy Lil Uzi Vert stanie się pierwszym człowiekiem, który będzie posiadał swoją planetę?

Amerykański raper z diamentem w czole pragnie kupić planetę. Czy jest to możliwe?

Polecamy
Lato z Zenkiem w MediaMarkt
Zenek Martyniuk gwiazdą najnowszej kampanii MediaMarkt

MediaMarkt lubi zaskakiwać. Tym razem w roli głównego bohatera kampanii reklamowej sieci wystąpi gwiazda muzyki!

Tygrys sumatrzański w Zoo Wrocław
Mały tygrys sumatrzański zaprezentowany w ZOO Wrocław [FOTO, WIDEO]

Malucha na wybieg zaprowadziła groźnie wyglądająca mama.

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.