Wiadomości - Artykuły

Podwórko na Nadodrzu we Wrocławiu zmieniło się w hutę szkła [ZDJĘCIA]

2021-10-11 14:06:57

Przez jeden dzień mieszkańcy ulicy Jedności Narodowej mogli z bliska podziwiać sztukę tworzenia szklanych naczyń i dekoracji. Wszystko za sprawą Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu, zorganizowanego z inicjatywy Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Związku Artystów Szkła. 

Pokazy formowania szklanych przedmiotów, seminaria na temat segregacji odpadów, warsztaty szycia gadżetów ze starych materiałów reklamowych Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i spotkania z artystami – miniony weekend upłynął na wrocławskim Nadodrzu pod znakiem ekologii i twórczych zmagań.

Zobacz też: Galeria zdjęć Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu we Wrocławiu >>

Festiwal Szkła Artystycznego i UpcyklinguFestiwal sztuki i dobrych nawyków

Przez całą sobotę na mieszkańców miasta czekały niecodzienne atrakcje – podczas zorganizowanego po raz pierwszy Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu podwórko przy ulicy Jedności Narodowej stało się prawdziwą pracownią szklanego rzemiosła.

- Szkło jest materiałem dającym ogromne możliwości twórcze, jednak to nie koniec jego zalet – jest również surowcem niemal wiecznym, który może być poddawany recyklingowi nieskończoną liczbę razy, a po przetopieniu nie traci swoich właściwości. Stąd jego ważna rola w budowaniu zamkniętego modelu gospodarki – mówi Natalia Komorowska, pomysłodawczyni wydarzenia, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Uczestnicy festiwalu mogli sami przekonać się o niezwykłości szklanego surowca, biorąc udział w pokazach formowania szkła w piecu plenerowym oraz warsztatach ponownego wykorzystania butelek po napojach.

Mądre decyzje konsumenckie to podstawa globalnych zmian

Upcykling to nie tylko ponowne wykorzystanie starych lub zepsutych przedmiotów, ale i ważny krok w rewolucji postaw konsumenckich. A te zmieniają się coraz bardziej dynamicznie – wspierają to nowe przepisy Unii Europejskiej, powstające w ramach polityki Europejskiego Zielonego Ładu

- Wydarzenia takie jak Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu są doskonałą okazją, by za pomocą sztuki i zabawy przypomnieć o kwestiach związanych z budowaniem zrównoważonego modelu gospodarki i jego korzyściach takich jak zmniejszenie liczby generowanych odpadów oraz wzrost  innowacyjności. Mam nadzieję, że to nieostatnia tego typu inicjatywa, która poprzez spotkania z mieszkańcami miasta wzmacnia dobre nawyki związane z troską o środowisko – mówi Leszek Gaś, Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Dzień pełen atrakcji i niezwykłych pokazów przygotowanych przez twórców związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych zwieńczył koncert Kuby Kęsego, uczestnika programu „Idol”.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu, 2021

Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021 (7)

Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021  - Zdjęcie nr 1
Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021  - Zdjęcie nr 2
Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021  - Zdjęcie nr 3
Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021  - Zdjęcie nr 4
Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu 2021  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Rok Przemysława Czarnka na stanowisku Ministra MEiN

Sprawdź, jak Minister ocenia swoje działania na stanowisku szefa resortu edukacji i nauki.

Polecamy
Wścieklizna
Wścieklizna - choroba śmiertelnie niebezpieczna Wrocław

W przypadku zwierząt domowych w Polsce choroby się nie leczy, warto więc wiedzieć, co robić, by ograniczyć do minimum możliwość zapadnięcia na nią przez naszego kota lub psa.

Pies czekał 3 miesiące na zmarłego przez COVID-19 właściciela

Smutny obrazek prosto z epicentrum pandemii - Wuhan.

Polecamy
Ostatnio dodane
Gra miejska w Warszawie
Pójdź "Za głosem giełdy" na edukacyjny spacer po Warszawie

Zobacz, jak wziąć udział w grze miejskiej.

French Touch
Gala French Touch 2021 już 28 października w Warszawie!

Na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbędzie się siódma edycja French Touch. Zobacz, jakie show zapewniają organizatorzy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.