Wiadomości - Artykuły

Podróżowanie na studencką kieszeń: 8 pomysłów na oszczędne podróżowanie po Europie

2021-11-29 12:06:35

Podróże to doskonała okazja do wypoczynku, ale i wszechstronnego rozwoju. Poznawanie dalekich kultur, tradycji, próbowanie lokalnego jedzenia, czy radzenie w nietypowych sytuacjach - to cenne i możliwe do osiągnięcia niewielkim kosztem doświadczenia! Oto 8 sposobów na oszczędne podróżowanie po Europie - wystarczą dobre chęci i odrobina wprawy, by stać się mistrzem tanich wyjazdów!

studenckie podróżowanie1. Poluj na okazje

Poszukiwanie lotów to pierwszy krok do wyruszenia w podróż. Szukając niedrogich biletów na najbliższy weekend, warto zachować otwarty umysł. Może akurat uda Ci się kupić je za grosze do miejsca, które wcześniej nie przyszłoby Ci do głowy, a jest wartą odwiedzenia destynacją? Jeśli natomiast masz już wymarzony kierunek, szukaj biletów nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Na internetowych porównywarkach cen możesz ustawić powiadomienia i otrzymywać na adres mailowy informacje o promocjach.

2. Dojazd z lotniska, czyli jak unikać dodatkowych kosztów

Widzisz loty za 40-80 zł i sekundy dzielą Cię od rezerwacji? W  tym momencie warto się na moment zatrzymać, aby dokładnie sprawdzić lokalizację lotniska. Często najtańsze trasy są wyznaczone do lotnisk oddalonych nawet o 100 km od miasta docelowego. Oznacza to dodatkowe koszty tranzytowe, które mogą przekraczać cenę biletu!

3. City-break? Postaw na autobus lub pociąg!

Planując podróż po Europie, warto sprawdzić ceny innych środków transportu zbiorowego. Pociągiem lub autobusem w kilka godzin dojedziesz do najpiękniejszych stolic, a ceny mogą być o wiele bardziej atrakcyjne! Okazjonalnie, przewoźnicy oferują atrakcyjne obniżki. Aby niczego nie przegapić - zapisz się do newsletterów lub śledź profile firm przewozowych w social mediach.

4. Nocleg z przyjaciółmi

Nie jest tajemnicą, że podróż w większej grupie opłaca się bardziej. Wyjeżdżając z przyjaciółmi, zamiast hotelu, wybierz dom wakacyjny (koszty zaczynają się od  zaledwie kilkudziesięciu złotych od osoby na dobę). Zyskasz prywatność, dużo wspólnej przestrzeni, ale i miejsce do odpoczynku we własnym towarzystwie. Jest to również szansa na skorzystanie z luksusowego obiektu: w dobrej lokalizacji, z basenem, wyposażonym wnętrzem i dodatkowymi atrakcjami (pole golfowe, taras z widokiem, parking, miejsce na grilla). Przejrzyj oferty dostępne na stronie Interhome - może skusi Cię słoneczna Portugalia?

5. Gotowanie z lokalnych składników

Wybierając się na dłuższe wakacje, warto postawić na nocleg z dostępem do kuchni. Dzięki temu nie będziesz musiał każdego posiłku zamawiać w restauracjach, co może okazać się dużym wydatkiem. Tutaj dobrym pomysłem jest wynajem domu, w którym gotowanie i grillowanie z lokalnych składników będzie prawdziwą przyjemnością (i oszczędnością!).

6. Darmowe atrakcje

Europejskie miasta pełne muzeów, zabytków oraz naturalnych atrakcji - wiele z tych miejsc jest dostępna dla turystów zupełnie za darmo. Inne można zwiedzać bez opłat np. w danym dniu tygodnia lub miesiąca. Warto również śledzić wydarzenia, które, chociaż przyciągają często wielu chętnych, są dobrą okazją do szybkiego wyjazdu. Wytrawni podróżnicy potrafią za darmo intensywnie zwiedzać miasto przez kilka dni — wystarczy dogłębny research i dobry plan!

7. Podróżuj poza sezonem

Podróże wiosną, jesienią lub nawet zimą (ale nie w okresie świąteczno-sylwestrowym) mają wiele zalet - unikniesz tłumów, najwyższych cen oraz upalnych temperatur (szczególnie na południu Europy). W wielu miejscach po sezonie możesz cieszyć się dobrą pogodą. Zwiedzanie będzie wtedy o niebo przyjemniejsze, a promocyjne ceny łatwiejsze do złapania!

8. Mniej popularne destynacje

Chcąc uniknąć wysokich cen, ale i kolejek czy hałasu, wielu podróżników decyduje się na pobyt w miejscowościach oddalonych nieco od głównych atrakcji. To duża zaleta w przypadku doskonale skomunikowanego regionu. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy z miejscowości na uboczu odjeżdżają regularnie linie autobusów lub pociągi. W innym wypadku taki wybór może Cię sporo kosztować - jeśli nie pieniędzy wydanych na taksówki, to z pewnością czasu.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na podróżowanie po Europie, bez konieczności wydawania fortuny. Koniecznie zastosuj powyższe wskazówki, a zobaczysz, że wiele zakątków naszego kontynentu jest na wyciągnięcie ręki.

Artykuł Partnera

fot. AdobeStock.com

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
RÃłwnoleÅźnik Zero 2024
Zbliża się XII Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero

W programie festiwalu znajdziemy kilkadziesiąt wydarzeń, w tym 22 spotkania z podróżnikami.

9.  edycja BEST Hacking League
Nadchodzi 9 . edycja BEST Hacking League w Warszawie

Hackathon stworzony przez studentów dla studentów.

Polecamy
Rejestracja ciąÅźy
Obawy w związku z obowiązkową rejestracją ciąży od 2022 roku

Jakie zmiany zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku?

Polecamy
Ostatnio dodane
RÃłwnoleÅźnik Zero 2024
Zbliża się XII Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero

W programie festiwalu znajdziemy kilkadziesiąt wydarzeń, w tym 22 spotkania z podróżnikami.

9.  edycja BEST Hacking League
Nadchodzi 9 . edycja BEST Hacking League w Warszawie

Hackathon stworzony przez studentów dla studentów.

Popularne
15 marca - Światowy Dzień Snu. Jak spać dobrze?
15 marca - Światowy Dzień Snu. Jak spać dobrze?

Sen bardzo wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Międzynarodowy Dzień MęÅźczyn
Dzień Mężczyzny 2024 - wydarzenia we Wrocławiu Wrocław

Sprawdź, gdzie można spędzić czas z facetem!