Wiadomości - Artykuły

Podróż do Włoch a obostrzenia - o czym warto pamiętać planując wakacje?

2021-06-14 11:45:31

Chociaż sytuacja na świecie w związku z pandemią COVID-19 znacznie się poprawiła, to podróżujących nadal obowiązują pewne obostrzenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Osoby, które pragną wyjechać na wakacje do Włoch, muszą sprawdzić, czy spełniają wszystkie wymogi, aby móc pojawić się na terenie kraju. O czym należy pamiętać?

Zobacz też: Jak wybrać odpowiednią walizkę na podróż samolotem?

Włochy - podróż

Rejestracja na platformie EU Digital Passenger Locator Form

W zależności od rodzaju transportu, dzięki któremu znajdziemy się we Włoszech, będą obowiązywać nas różne zasady. Osoby pochodząca z kraju Kategorii C, do której należy m.in. Polska do przynajmniej 30 lipca, będą musiały zarejestrować się na specjalnej platformie EU Digital Passenger Locator Form. Wypełnienie tego formularza ma pomóc w zlokalizowaniu podróżujących, w przypadku, gdy okaże się, że mogą być oni narażeni na chorobę zakaźną podczas podróży samolotem, statkiem (rejsem/promem), koleją, autobusem lub samochodem.

Tego typu formularz będzie musiała wypełnić jedynie jedna osoba z rodziny, która wspólnie podróżuje do Włoch, padając informacje na temat jej innych członków. To samo dotyczy grupy ludzi, która będzie się razem przemieszczać i przebywać w tych samym miejscach w kraju.

Negatywny wynik testu przed przyjazdem do kraju

Inną aktualnie panującą zasadą obowiązującą podczas przyjazdu do Włoch jest posiadanie negatywnego testu wymazowego, niezależnie od tego, czy jesteśmy szczepieni, czy też przechodziliśmy już COVID-19. Przeprowadzony najwcześniej 72h przed wyjazdem. Sytuacja ta może się zmienić od 1 lipca, kiedy w życie mają wejść Unijne Certyfikaty Covidowe. Warto na bieżąco sprawdzać wszelkie zmiany, które zostaną wprowadzone w związku z przyjazdem do kraju.

Dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne we Włoszech

Jadąc do Włoch, należy pamiętać, że obowiązuje tam podział na 4 rodzaje stref związanych z ilością zakażeń w danym regionie: czerwone, pomarańczowe, żółte i białe. Aktualnie [14.06.2021 r.] nie panują obostrzenia w żadnym regionie uniemożliwiające przemieszczanie się. We Włoszech do stref białej, gdzie panują złagodzone obostrzenia, należą: Abruzja, Friuli-Wenecja Julijska, Liguria, Molise, Sardynia, Umbria i Wenecja Euganejska. Do rejonów, w którym panują ogólną obostrzenia, zaliczają się: Apulia, Basilicata, Dolina Aosty, Emilia-Romania, Kalabria, Kampania, Lacjum, Lombardia, Marche, Piemont, Sycylia, Toskania, Prowincja Autonomiczna Bolzano-Górna Adyga, Prowincja Autonomiczna Trydentu.

Przed podróżą warto upewnić się, w jakich strefach będziemy przebywać. Od nich zależy to, jak długo otwarte będą niektóre lokale, możliwość uprawiania aktywności fizycznej na dworze, działanie miejsc kultury itd. Odpowiednie przygotowanie pozwoli na się cieszyć z wyjazdu i uniknąć niepotrzebnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie podróżowania.

BS

fot. Crystal mirallegro z Pexels

Źródło: gov.pl

Słowa kluczowe: wakacje we Włoszech, obostrzenia Włochy, EU Digital Passenger Locator Form, podróżowanie 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Lil Uzi Vert
Czy Lil Uzi Vert stanie się pierwszym człowiekiem, który będzie posiadał swoją planetę?

Amerykański raper z diamentem w czole pragnie kupić planetę. Czy jest to możliwe?

Polecamy
Mieszkanie za 1 euro we Włoszech. Cinquefrondi bez chorych na COVID-19 zaprasza!

Miasto wolne od pandemii zaprasza nowych mieszkańców bardzo atrakcyjnymi cenami! Gdzie jest haczyk?

Globalne Centrum Usług WspÃłlnych
Smith&Nephew otwiera Globalne Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu Wrocław

Wrocławskie Globalne Centrum Usług Wspólnym Smith&Nephew mieści się w Nobilis Business House przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Ostatnio dodane
Obowiązek szczepienia się
Jakie grupy zawodowe będą musiały się obowiązkowo zaszczepić przeciw COVID-19?

Zobacz, kogo najprawdopodobniej będzie dotyczył obowiązek szczepień.

Wrocław Tattoo Konwent
Wrocław Tattoo Konwent 2021 już w weekend 31 lipca-1 sierpnia Wrocław

Miłośnicy tatuażu czekali na to dwa lata!

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.