Wiadomości - Artykuły

Piłkarze WKS-u dbają o zasłużonych zawodników i trenerów klubu

2020-03-31 12:04:35

W kraju i na świecie trwa walka z pandemią koronawirusa. Zawodnicy piłkarskiego Śląska Wrocław, którzy już zdążyli zgodzić się na mniejsze zarobki, w tym trudnym czasie postanowili wesprzeć osoby starsze, a konkretnie zasłużonych piłkarzy i trenerów klubu z Oporowskiej.

Mariusz Pawelec

Seniorzy to w czasie epidemii jedna z najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo grup. Wielu z nich ze względów profilaktycznych spędza całe dnie w domach, aby unikać kontaktu z osobami mogącymi być nosicielami wirusa. W związku z tym w całym kraju wystartowało mnóstwo akcji wspierających osoby starsze np. w robieniu zakupów w sklepach czy aptekach.

Śląsk Wrocław wspólnie z piłkarzami postanowił dołączyć do inicjatywy, ale w nieco inny sposób. Zawodnicy naszego klubu od kilku dni dzwonią do zasłużonych piłkarzy i trenerów WKS-u. Pytają o samopoczucie w trudnym czasie i przypominają, aby w trakcie epidemii w trosce o siebie i najbliższych nie opuszczali swoich mieszkań bez konieczności. Wszyscy zgodnie przyznają, że ich rozmówcy są mile zaskoczeni telefonem i chętnie rozmawiają ze swoimi młodszymi kolegami „po fachu”.

- Zawsze jest mi bardzo miło, gdy odbieram telefon z Wrocławia - uśmiecha się Władysław Żmuda I, opiekun mistrzów Polski z 1977 roku. Zaskoczenia nie krył również Władysław Poręba - kolega z drużyny, która w 1964 roku wywalczyła pierwszy w historii klubu awans do Ekstraklasy. - Nie spodziewałem się tego, dlatego serdecznie dziękuję za pamięć. Proszę pozdrowić ode mnie wszystkich piłkarzy, trenerów, pracowników i kibiców Śląska - mówi wzruszony były trener juniorów WKS-u, mistrzów kraju z 1979 roku.

- Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć, ponieważ są to bardzo przyjemne rozmowy. Miło usłyszeć po drugiej stronie, że sprawiliśmy autentyczną radość - podkreśla Mariusz Pawelec. - To dla nas ważne, że utrzymujemy kontakt z tak zasłużonymi dla klubu postaciami - dodaje obrońca WKS-u.   

ip

fot. materiały prasowe klubu Śląsk Wrocław

Słowa kluczowe: Śląsk Wrocław, koronawirus, pomoc seniorom, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
David Dorn - emerytowany kapitan policji zastrzelony przez szabrowników [+18]

77-letek próbował zatrzymać ludzi okradających lombard.

Partnerka Georga Floyda zabrała głos: "Chcę by wszyscy wiedzieli, co odebrali nam ci funkcjonariusze"

Roxie Washington pojawiła się na konferencji prasowej wraz z córką i przyjacielem Georga Floyda.

Remembrance and Future Forum
Remembrance and Future Forum - debata w 40-lecie Solidarności

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza światowych myślicieli do debaty -

Polecamy
Nowe miejsce na wrocławską kulturę
Nowe miejsce na wrocławską kulturę Wrocław

Na kulturalnej mapie Wrocławia pojawiło się nowe miejsce. Informacja Kulturalna i Turystyczna - „Wrocław Info", mieszcząca się w Sukiennicach (nr 12) to nowatorski pomysł na promocję lokalnej kultury.

Ostatnio dodane
David Dorn - emerytowany kapitan policji zastrzelony przez szabrowników [+18]

77-letek próbował zatrzymać ludzi okradających lombard.

Partnerka Georga Floyda zabrała głos: "Chcę by wszyscy wiedzieli, co odebrali nam ci funkcjonariusze"

Roxie Washington pojawiła się na konferencji prasowej wraz z córką i przyjacielem Georga Floyda.