Wiadomości - Artykuły

Pierwszy dzień jesieni 2020 - wszystko co musisz wiedzieć!

2020-09-23 12:10:54

Wakacje w szkołach skończone, studenci niedługo wracają na zajęcia, a ulubioną rozrywką pogody stało się stałe zmienianie temperatury i okazyjne zaskakiwanie deszczem. Tak, to zdecydowanie oznacza, że mamy początek jesieni. To samo powie nam też kalendarz, dla którego jesień co roku zaczyna się 23 września i kończy 21 grudnia. Co to tak właściwie dla nas oznacza?

Zobacz też: Dlaczego warto mieć w domu rośliny?

Jesienne liðcie

Jesień astronomiczna, kalendarzowa i meteorologiczna

Często słyszymy o tym, że każda pora roku ma dwa początki - kalendarzowy i astronomiczny. Różnica w przypadku jesieni naprawdę niewielka. Jesień kalendarzowa zaczyna się 23 września, natomiast jesień astronomiczna - dzień wcześniej, 22 września. Wszystko rozbija się o równonoc jesienną, podczas której dzień i noc trwają tyle samo, dokładnie po 12 godzin. Po jej zakończeniu słońce świeci coraz krócej i zachodzi coraz szybciej.

Warto jednak zauważyć, że zmiany związane z nadchodzącą jesienią można zauważyć znacznie wcześniej. Jesień meteorologiczna, czyli szeroko pojęty okres jesienny, trwa od 1 września do 30 listopada.

Zobacz też: Wykorzystanie urlopu do 30 września.

Pogoda jesienią - jak się ubrać?

Jesień to pora roku na swój sposób przejściowa. Rozdziela słoneczne i ciepłe lato od pełnej mrozu i śniegu zimy. Nawet jeśli w ciągu ostatnich lat, klimat się znacznie ocieplił, to obniżenie temperatury jesienią jest jak najbardziej odczuwalne. Problematyczne jest to, że chłód i gorąc w tym okresie lubią się przeplatać, szczególnie na początku. Powoduje to, że rano musimy często wychodzić z domu w kurtce, by po pracy wrócić do niego już w zwykłej koszulce.

Wymusza to na nas przygotowanie sobie różnorodnej garderoby, najlepiej wielowarstwowej, byśmy byli gotowi na wszystko. Lekka kurtka (najlepiej przeciwdeszczowa), którą łatwo zdjąć i przenosić, to w zasadzie konieczność. Długie spodnie, zwiewne spódnice czy bluzy i swetry w modnych kolorach to ubrania na jesień, w które warto się zaopatrzyć, by móc sprawnie przeciwstawić się aurze. W skompletowaniu garderoby w rozsądnej cenie pomogą kody rabatowe Answear, a także uważne przejrzenie swojej szafy, w której powinniśmy znaleźć też ulubiony szalik i parasol.

Co jeść jesienią? Czyli dieta na pochmurne dni

Złota polska jesień ma niestety też swoją mroczniejszą stronę, czyli chmury, deszcze i siedzenie w domu. Istotne jest wtedy odpowiednie odżywianie, a także suplementacja. W takim okresie łatwo chociażby o niedobór witaminy D3, którą nasz organizm może przyjąć tylko przy kontakcie ze słońcem, lub poprzez odpowiednie suplementy diety. Trzeba jednak uważać, aby nie przepłacić, dlatego porównywanie ofert i korzystanie z promocji w Coś Dla Zdrowia, by zaopatrzyć się w naturalne produkty, może okazać się bardzo korzystne nie tylko dla zdrowia, ale też i portfela.

Jak widzimy, sprawa z jesienią potrafi być kłopotliwa, ale oprócz deszczu i jesiennej chandry, czekają nas też słoneczne dni, piękne widoki i spadające z drzew liście. Nie zapomnijmy też, że powoli będziemy mogli zapomnieć o nieznośnych upałach. Co prawda, zamiast tego zaczniemy zbliżać się do zimowych mrozów, ale do tego czasu, starajmy cieszyć się jesienią - zdrowi i odpowiednio ubrani.

KSK

fot. Cole Keister z Pexels

Źródła: tvn24.pl; wp.pl; interia.pl

Słowa kluczowe: Początek jesieni 2020, dieta, pogoda, porady zdrowotne na jesień, jakie suplementy, jak się ubrać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Protest Warszawa
Protesty w Warszawie w sprawie zakazu aborcji w Polsce [ZDJĘCIA]

Zobacz, co działo się na ulicach Warszawy, po decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Polecamy
Tygrys sumatrzański w Zoo Wrocław
Mały tygrys sumatrzański zaprezentowany w ZOO Wrocław [FOTO, WIDEO]

Malucha na wybieg zaprowadziła groźnie wyglądająca mama.

Ostatnio dodane
domowa izolacja kwarantanna
Koronawirus w Polsce: ZUS idzie na rękę osobom w izolacji domowej

Już nie trzeba dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.