Wiadomości - Artykuły

Orkan Fryderyka szalał nad Europą

2018-01-19 12:40:55

W czwartek, 18 stycznia 2018 roku przez Europę przeszły kolejne silne wiatry, które zostały nazwane orkanem Fryderyka. Największe podmuchy zmierzono w Niemczech. Spowodowały one wiele szkód i nie ominęły także Polski. Są ofiary śmiertelne!

Silne wiatry spowodowały wiele szkód w państwach europejskich.

W Niemczech wiatr osiągał prędkość 130 kilometrów na godzinę. Powalił on wiele drzew i zniszczył budynki – zarówno bloki mieszkalne, jak i domy wolnostojące. Aby uniknąć dodatkowego niebezpieczeństwa, na terenie kraju wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych, przez co setki pasażerów utknęło na długi czas. Nie obyło się także bez ofiar śmiertelnych.

Orkan Fryderyka swoje zniszczenia rozpoczął w Holandii, poruszając się następnie na wschód. Ubezpieczyciele szacują, że poniesione straty wyniosły tam w sumie 90 milionów euro.

Silne podmuchy można było dostrzec także w Belgii i oczywiście w Polsce. W naszym kraju wiatr osiągał największą prędkość w województwach: dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim. Szczęśliwie nikt nie zginął, ale uszkodzonych zostało wiele zabudowań. Oprócz tego, ponad 30 tysięcy osób nie miało prądu w tym czasie. Interwencji strażackich zanotowano więcej niż 700, angażując jednocześnie aż 4 tysiące strażaków.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: interia.pl

Słowa kluczowe: silne wiatry, podmuchy, zniszczenia, interwencje, ofiary, niebezpieczeństwo, straty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

bitwa na taniec
Zbliża się 10. Bitwa na Taniec we Wrocławiu Wrocław

Już niebawem tancerze z całej Polski zawalczą o Grand Prix.

Polecamy
Sesja pod hasłem "Mówimy TAK Paraolimpiadzie"
Sesja pod hasłem "Mówimy TAK Paraolimpiadzie"

Efekty tej sesji są naprawdę zdumiewające. Każda z dziewczyn świetnie wywiązała się z powierzonego jej zadania, a my jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć i wyrazić.

Nowy layout dlaStudenta.pl
Nowy layout dlaStudenta.pl

Nowe logicznie pogrupowane bloki tematyczne i ułatwienia dla osób biorących udział w konkursach - 10 lipca 2009 roku portal internetowy dlaStudenta.pl zmienił wygląd swoich lokalnych stron głównych.

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

Kupony i kody rabatowe