Wiadomości - Artykuły

OPI PIB i Fundacja Edukacyjna Perspektywy poszerzają współpracę

2022-01-27 10:26:23

25 stycznia 2022 r. Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy zawarły długoterminowe porozumienie o współpracy. Jego celem jest realizacja wspólnych działań na rzecz szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Dzięki współpracy ekspertów obu jednostek,transfer wiedzy oraz opracowywanie raportów, analiz i rekomendacji dotyczących studentów, doktorantów, pracowników naukowych i nauczycieli akademickich będą łatwiejsze.

Zobacz też: Jak leczyli się nasi przodkowie? Receptury staropolskich leków pod okiem wrocławskich naukowców >>

Porozumienie Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Wzmocnienie współpracy

OPI PIB oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy to jednostki, które od wielu lat aktywnie działają na rzecz wsparcia środowiska akademickiego w Polsce i współpracują ze sobą od dawna przy różnych projektach. Teraz postanowiły zwiększyć liczbę oraz skalę wspólnych inicjatyw, dzięki czemu możliwa będzie realizacja długoterminowych działań, które przyniosą pozytywne efekty wszystkim podmiotom zajmującym się szkolnictwem wyższym w naszym kraju.

Dotychczasowe działania partnerów

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to nasz wieloletni, zaufany partner. Dotychczas jednak działaliśmy projektowo, skupiając się na wąskiej tematyce. Dzięki zawartemu porozumieniu będziemy mogli zwiększyć skalę naszych działań. Obszar współpracy obejmuje zarówno kontynuację dotychczasowych wspólnych przedsięwzięć, tj. przygotowywanie rankingów i raportów dotyczących umiędzynarodowienia polskich uczelni, czy też opracowywanie pogłębionych analiz na temat sytuacji kobiet na studiach, jak również realizację nowych, długoterminowych projektów – mówi dr inż. Jarosław Protasiewicz, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego.

Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i publikowaniu rankingów edukacyjnych oraz opracowań i raportów na temat szkolnictwa wyższego i nauki. Dzięki rozszerzeniu współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym będziemy mogli korzystać z danych pochodzących z nowoczesnych i bogatych baz danych naszego partnera, a także ze wsparcia merytorycznego ekspertów OPI PIB, co niewątpliwie przyczyni się do jakości naszych opracowań i rankingów oraz pomoże w wiarygodny sposób przedstawiać problemy i osiągnięcia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki – podkreśla dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Nowe porozumienie rozszerza pole współpracy

Porozumienie pomiędzy Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym a Fundacją Edukacyjną Perspektywy zawarto 25 stycznia 2022 r. w Warszawie. Jego głównym celem jest długoterminowa współpraca partnerów w działaniach na rzecz szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, w szczególności w zakresie tworzenia rankingów szkół wyższych, przygotowywania raportów, analiz i rekomendacji oraz szeroko rozumianego promowania nauki i szkolnictwa wyższego w kraju i na świecie.

Fundacja będzie w szczególności parterem OPI PIB w zakresie analizowania aktualnego stanu i trendów rozwojowych szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce i na świecie oraz identyfikacji związanych z tym potrzeb informacyjno-promocyjnych. OPI PIB natomiast będzie wspierał merytorycznie fundację, w ramach wybranych, prowadzonych przez fundację działań analitycznych, informacyjnych i promocyjnych.

Zobacz też: Reaktor jądrowy MARIA produkuje cząsteczki ułatwiające walkę z nowotworami >>

ip

fot. Materiały Prasowe

Słowa kluczowe: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, OPI PIB, współpraca
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
PlaÅźowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee
Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee ponownie w Gdańsku

Przed nami dwa dni zmagań, cztery boiska z latającymi dyskami i 18 drużyn ubiegających się o tytuł Mistrza Polski.

Centrum Nauki Experyment kończy 15 lat
Centrum Nauki Experyment kończy 15 lat Gdynia

Co wydarzy się w związku z 15 rocznicą otworzenia Centrum Nauki Experyment?

MediaMarkt
MediaMarkt uhonorowany Gwiazdą Jakości Obsługi 2022

Nagroda przyznana została w wyniku badania konsumentów.

Polecamy
Zobacz ciekawe pomysły na kontener gastronomiczny!
Kontenery gastronomiczne - ciekawe projekty [ZDJĘCIA]

Zobacz ciekawe pomysły na kontener gastronomiczny!

spacer z psem w Poznaniu
Gdzie wybrać się na spacer z psem w Poznaniu? Poznań

W jakie miejsca warto wybrać się z pupilem?

Polecamy
Ostatnio dodane
PlaÅźowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee
Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee ponownie w Gdańsku

Przed nami dwa dni zmagań, cztery boiska z latającymi dyskami i 18 drużyn ubiegających się o tytuł Mistrza Polski.

Centrum Nauki Experyment kończy 15 lat
Centrum Nauki Experyment kończy 15 lat Gdynia

Co wydarzy się w związku z 15 rocznicą otworzenia Centrum Nauki Experyment?

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.