Wiadomości - Artykuły

Nadchodzi Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2023 w Toruniu

2023-09-11 09:06:04

Z roku na rok wśród miłośników szeroko pojętej popkultury rośnie zainteresowanie  wydarzeniami nazywanymi w tych kręgach mianem "konwentów". Jest to określenie używane w kontekście różnych spotkań, zjazdów lub konferencji, które są zorganizowane w celu zgromadzenia osób zainteresowanych określoną tematyką, działalnością czy wspólnymi zainteresowaniami. Podczas tychże wydarzeń mają miejsce między innymi panele dyskusyjne, wystawy, pokazy, konkursy, spotkania z gośćmi specjalnymi, konsultacje i warsztaty. Uczestnicy zainteresowani sztuką przebierania się i odgrywania postaci fikcyjnych i nie tylko zwaną „cosplayem” mają szansę na podzielenie się swoją pasją poprzez pojawienie się na konwencie w kostiumie. To również okazja do wymiany doświadczeń, zawierania nowych znajomości i nawiązywania relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2023 w Toruniu już wkrótce!

Copernicon

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon to jeden z największych polskich konwentów tego rodzaju. Organizowany jest w Toruniu w idei “od fanów dla fanów”. Co roku przyciąga miłośników literatury fantasy, science-fiction, komiksu oraz gier planszowych, karcianych i komputerowych. Wydarzenie to jest coroczną ucztą dla wszystkich fanów, którzy chcą spotkać się z autorami, aktorami, rysownikami i innymi twórcami, aby wspólnie świętować nieskończoność świata fantastycznego.

Tegoroczna edycja tego magicznego spotkania, odbędzie się w dniach 15-17 września. Na uczestników czekają panele dyskusyjne oraz prelekcje prowadzone przez gości specjalnych, oraz innych konwentowiczów w ramach różnorodnych bloków programowych, od Literackiego poprzez Azjatycki, na dotyczącym RPG kończąc.

W strefach gier planszowych i elektronicznych udostępnione będą liczne znane, ale również te mniej popularne tytuły, a Strefa Wystawców obfitować będzie w różnorodne stoiska z książkami, komiksami, grami i innymi unikalnymi artykułami, o których marzą miłośnicy fantastyki.

Zapraszamy na kosmiczną wyprawę, która zatrze granice między rzeczywistością a wyobraźnią!

O organizatorze


Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn” powstało w roku 2012 z inicjatywy grupy przyjaciół będących entuzjastami gier planszowych, fabularnych i wszystkiego innego, co związane z fantastyką. Głównym celem formalnego założenia Stowarzyszenia była chęć dzielenia się swoją pasją z innymi poprzez organizację konwentu fantastycznego w Toruniu, zachowując po poprzednikach nazwę Copernicon.

Charakterystyczna dla Polski formuła amatorskich festiwali organizowanych przez fanów dla fanów zawsze była dla nas motorem napędowym. Dzięki coraz większej współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Urzędem Miasta i Dworem Artusa, rozwijamy też naszą działalność całoroczną, organizując Dzień Gier Planszowych Grawitacja oraz prowadząc Fantastyczny Dom Kultury.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: program, atrakcje, festiwal, konwent, 15-17 września
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wrocławski program dofinansowania In Vitro
Wrocławski program dofinansowania In Vitro - jakie warunki musi spełnić para? Wrocław

Ogłoszono zasady dla par, starających się o dziecko.

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak nagle zakończył karierę reprezentacyjną

Piłkarz wydał komunikat o rezygnacji z gry w kadrze Polski.

Kilka tysięcy osÃłb ewakuowanych przez niewybuchy w Zielonej GÃłrze
Kilka tysięcy osób ewakuowanych przez niewybuchy w Zielonej Górze Zielona Góra

Które obszary obejmie ewakuacja?

Polecamy
craft
Craft Music City - Wrocław otwiera się na Craft!

Kto wystąpi podczas festiwalu?

Praca w McDonald’s
Praca w McDonald's? Wpisz do CV

Doświadczenie w obsłudze klienta, umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja czasu - nic dziwnego, że managerowie z McDonald's są grupą poszukiwaną na rynku pracy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wrocławski program dofinansowania In Vitro
Wrocławski program dofinansowania In Vitro - jakie warunki musi spełnić para? Wrocław

Ogłoszono zasady dla par, starających się o dziecko.

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak nagle zakończył karierę reprezentacyjną

Piłkarz wydał komunikat o rezygnacji z gry w kadrze Polski.

Popularne
internet dla studenta
Internet mobilny i abonament dla studenta - który wybrać? Ranking na rok akademicki 2023/2024

Sprawdź dedykowany ranking pod potrzeby studentów na abonament i internet mobilny.

Wybory 2023: Konwencja PiS we Wrocławiu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego [FOTO] Wrocław

Zobacz, jak wyglądała konwencja Pis we Wrocławiu.