Wiadomości - Artykuły

Młodzieżowe zmagania najlepszych światowych drużyn Ultimate Frisbee we Wrocławiu

2022-08-03 09:03:01

W dniach 6-13 sierpnia 2022 we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w dyscyplinie Ultimate (Joint Juniors Ultimate Championships) Zawodnikom będzie można kibicować na Polach Marsowych i obiektach Akademii Wychowania Fizycznego. Wstęp dla kibiców jest darmowy!


Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpocznie się w sobotę 6 sierpnia o godzinie 16.00. Następnie odbędzie się mecz otwarcia, podczas którego Reprezentacji Polski zmierzy się z Wielką Brytanią. Wydarzenie będzie można śledzić na boiskach znajdujących się na Polach Marsowych do 13 sierpnia.

W zawodach weźmie udział 49 drużyn z 17 krajów. Turniej podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: do lat 17 i do lat 20. Oprócz kategorii wiekowej, drużyny reprezentują także trzy kategorie w Ultimate: mieszaną, żeńską i męską. Podczas turnieju wystąpi 1000 młodych sportowców. Drużyny z Polski wystąpią w kategoriach U20 (drużyna żeńska i męska) oraz U17 (drużyna mieszana).

Dla Wrocławia to kolejne duże sportowe wydarzenie związane z Ultimate Frisbee. Dotychczas w stolicy Dolnego Śląska kilkakrotnie odbyły się Finały Klubowych Mistrzostw Europy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, The World Games, a także jedna z edycji Mistrzostw Świata Juniorów.

Wydarzenia zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocław Jacka Sutryka oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Zawody organizują 3 strony organizacji: World Flying Disc Federation (WFDF) i European Ultimate Federation (EUF) odpowiedzialne za stronę sportową w kategoriach U20 i U17 oraz wrocławskie stowarzyszenie Duch Gry od strony organizacyjnej wydarzenia.

Informacje o wydarzeniu dostępne będą na stronie organizatora oraz w mediach społecznościowych (JJUC 2022 fanpage, JJUC 2022  - Instagram, Duch Gry fanpage, Duch Gry - Instagram, Introverted Ultimate , UltiZone.pl).

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Joint Juniors Ultimate Championships, Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne od pracy
Czy 15 sierpnia 2022 roku jest dniem wolnym od pracy?

Zobacz, kiedy wypadają kolejne dni wolne.

Lewandowski Barcelona prezentacja
Niesamowita prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Jest numer 9! [WIDEO]

Jak powitano polskiego piłkarza? Zobaczcie zapis transmisji!

Polecamy
Marsz NarodowcÃłw we Wrocławiu
Święto 11 listopada we Wrocławiu w cieniu zadymy na Marszu Niepodległości [FOTO]

Marsz narodowców został rozwiązany przez władze miasta po czym doszło do zamieszek.

2 tura wyborÃłw 2020
Wybory prezydenckie w Polsce 2020: najważniejsze daty drugiej tury

Sprawdź i nie przegap terminu składania wniosków i dopisania się do listy.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.