Wiadomości - Artykuły

Mija 26 lat od przyłączenia Polski do Internetu

2017-12-20 11:40:28

Internet to pojęcie, które wywołało ogromną rewolucję na całym świecie i wiele osób nie wierzy w to, że mija właśnie 26. rocznica przyłączenia Polski do największej sieci na całym świecie. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie 20 grudnia 1991 roku. Od tego czasu dostęp do Internetu ma praktycznie każdy i mowa tutaj nie tylko o sieciach domowych, ale także o telefonii komórkowej.

Obchodzimy już 26. rocznicę Internetu w Polsce.

Internet jest ogólnoświatowym systemem połączeń między komputerami. Pozwolił on na tworzenie stron internetowych, baz danych, a także wyszukiwarek. Dzięki temu wszystkiemu ludzkość zyskała nowe źródło informacji, które rozpoczęło swoje działanie na masową skalę.

Wielka sieć przyniosła spory szereg korzyści dla całej cywilizacji. Dzięki niemu powstały serwisy informacyjne, które pozwoliły nam docierać dużo szybciej do wiadomości bez kupowania gazet. Powstały też nowe miejsca pracy. Dodatkowo, Internet kryje w sobie wartości edukacyjne, ponieważ istnieje na nim wiele kursów, z których można korzystać. Tak samo jest w przypadku prostych życiowych problemów, gdyż dzięki sieci możemy wpisać dany problem do wyszukiwarki, po czym po chwili otrzymamy odpowiedź na większość naszych pytań.

Niestety, to tylko kilka korzyści, a Internet niesie ze sobą także wiele toksycznych wartości. Przede wszystkim sieć doprowadziła do powstania piractwa, które jest powszechnym problemem nie zawsze dostrzeganym przez niektóre osoby, ponieważ twierdzą oni, że mają dostęp do treści za darmo. Nie zdają sobie jednak sprawy, że pobieranie muzyki, gier wideo i filmów jest kradzieżą.

Dodatkowo, Internet przyczynił się także do powstania tzw. trollingu i hejtu, które oznaczają masową krytykę w sieci. Przyczyniło się do tego, że celebryci stali się bardziej medialni, ale jednocześnie podatni na odbiór ich działań przez fanów. Nie każdy wytrzymuje w ten sposób masowy napływ internautów, które mówią o nas jako osobach sławnych.

Rozwój Internetu rozprzestrzenił się w niewyobrażalny sposób. Można o nim mówić naprawdę długo, ale najważniejszym faktem jest to, że pozwolił nam on na lepszy kontakt z naszymi bliskimi i znajomymi za pomocą portali społecznościowych oraz komunikatorów. Już nie musimy pisać listów, które kiedyś dochodziły po tygodniu lub dwóch. Współcześnie wiadomości dochodzą natychmiast, więc komunikacja jest zdecydowanie unowocześniona.

Dzisiaj dostęp do Internetu ma praktycznie każdy. Aż strach pomyśleć, co będzie za kilka lat, skoro rozwija się on w tak zatrważającym tempie – zarówno pod względem pozytywnym, jak i negatywnym.

PW

Źródło: Wikipedia. org

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: rocznica, sieć, system ogólnoświatowy, dostęp
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

bitwa na taniec
Zbliża się 10. Bitwa na Taniec we Wrocławiu Wrocław

Już niebawem tancerze z całej Polski zawalczą o Grand Prix.

Polecamy
Sesja pod hasłem "Mówimy TAK Paraolimpiadzie"
Sesja pod hasłem "Mówimy TAK Paraolimpiadzie"

Efekty tej sesji są naprawdę zdumiewające. Każda z dziewczyn świetnie wywiązała się z powierzonego jej zadania, a my jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć i wyrazić.

Nowy layout dlaStudenta.pl
Nowy layout dlaStudenta.pl

Nowe logicznie pogrupowane bloki tematyczne i ułatwienia dla osób biorących udział w konkursach - 10 lipca 2009 roku portal internetowy dlaStudenta.pl zmienił wygląd swoich lokalnych stron głównych.

Ostatnio dodane
Mobilne kontenery to pomieszczenia, w ktÃłrych moÅźna stworzyć takÅźe sanitariaty.
Sanitariat w kontenerze? To możliwe!

Mobilne kontenery to pomieszczenia, w których można stworzyć także sanitariaty.

Kupony i kody rabatowe