Wiadomości - Artykuły

Michał Probierz: zasługuję na to, prowadziłem wielu kadrowiczów [WIDEO]

2023-09-20 12:23:55

20 września 2023 roku Michał Probier został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas konferencji prasowej w Warszawie z dziennikarzami spotkał się zarówno trener jak też Cezary Kulesza, prezes PZPN. Dowiedzieliśmy się m. in., że kontrakt został podpisany do końca trwających teraz eliminacji Mistrzostw Europy 2024 oraz na czas nadchodzących el. Mistrzostw świata 2026, bez wzglęu na wynik w trzech ostatnich meczach el. ME. Co nowy selekcjoner powiedział mediom?

Michał Probierz

Michał Probierz o pracy selekcjonera

Michał Probierz zaczął od apelu o spokojną pracę dla sztabu i zawodników. Co jeszcze powiedział? Oto wybrane słowa trenera.

Byłem osobą kontrowersyjną, ale 20 lat pracowałem na to bez przerwy, zasługuję na to, prowadziłem wielu obecnych i byłych kadrowiczów.

Oceniajmy moją pracę po meczach, a nie teraz.


Ja nie chcę być odbierany jako negatywna osoba. Nie chcę robić "oblężonej twierdzy".

Otwieramy się na media i na ludzi. Ja nie tylko krzyczę i wyzywam piłkarzy. Jeszcze nie zacząłem, a już jestem krytykowany. Chcę aby kadra była lubiana.

Nie chcemy robić rewolucji, tylko zjednać ludzi, którzy są w sztabie i wprowadzić kilku nowych.

W formie fizycznej Robert Lewandowski i Wojtek Szczęsny są dobrej. Nie patrzymy na wiek, ale chcemy, aby to była reprezentacja, na którą dobrze się patrzy.

W wielu reprezentacjach następują zmiany pokoleniowe. Jak nasza kadra była na topie, wielu zawodników było w czołowych klubach, teraz mamy grupę, która musi przecierpieć trochę i dokooptować do niej zawodników, którzy będą wzmocnieniem, wyjadą do topowych klubów.

W tym momencie zrobimy wszystko, aby jak najlepsi piłkarze grali, a zmiennicy wnosili coś ekstra.

Sztuką jest wyselekcjonować kogoś, kto jest nieoczywisty, czasem zmienić pozycję, wykorzystać gwiazdy reprezentacji, a inni mają doszlifować do nich.

Okres pandemii i praca w klubach nauczyły mnie cierpliwości i spokoju. Mam też nowe hobby, które mnie uspokaja. [chodzi o grę w golfa - przyp. red.]

Rozwinąłem wielu piłkarzy, zawodnicy z wielką przyjemnością będą przyjeżdżali na zgrupowanie.

Powołamy teraz większą grupę zawodników, aby potem powołać kadrę już na te spotkania. Będziemy chcieli obserwować wszystkich, którzy są nieoczywiści.

Grzegorz Krychowiak to wybitny zawodnik i należy mu się szacunek. Będziemy powoływać zawodników wyróżniających się.

Sztab szkoleniowy Michała Probierza

 

Pełny zapis konferencji prasowej Michała Probierza

MD

fot. screen youtube.com/łączy nas piłka

Słowa kluczowe: konferencja prasowa, wywiad, trener, pzpn, sztab trenerski, asystenci, łączy nas piłka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
HELPERS’ GENERATION
Studenci ruszają z ogólnopolską akcją HELPERS' GENERATION

Zarejestrowali już 156 tys. potencjalnych dawców szpiku i idą po więcej.

Polecamy
czy warto mieć ubezpieczenie
6 powodów dla kórych warto mieć ubezpieczenie

Poznajcie kilka powodów, dla których najważniejsze ubezpieczenia są ogromnym wsparciem na różnych etapach naszego życia.

pomoc fizjoterapeuty
Fizjoterapeuta w Warszawie: jak wytypować tych, którzy dojeżdżają do domu klienta? Warszawa

Czasem trzeba skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Jak znaleźć tych najlepszych? Jaki jest zakres oferowanych przez nich usług?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Tattoo Konwent 2023 zaprasza do Łodzi [FOTO, WIDEO] Łódź

400 tatuatorów, Drag Queens i wiele innych atrakcji.