Wiadomości - Artykuły

Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław przeciwko inwestycji w węgiel [WIDEO]

2021-06-25 09:35:14

24 czerwca 2021 roku aktywistki i aktywiści Extinction Rebellion Wrocław (XR) dołączyli do Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki Kogeneracja, mającej swoje elektrociepłownie we Wrocławiu, Czechnicy i Zawidawiem. Jako akcjonariusze i akcjonariuszki postanowili wykorzystać swoje prawa domagając się odpowiedzi na palące pytania związane ze spółką. Na Walnym Zgromadzeniu padły pytania o najważniejsze sprawy - przyszłość nas wszystkich w obliczu katastrofy klimatycznej, którą zgotowały nam emisje m.in. z elektrociepłowni. Aktywistki i aktywiści zakwestionowali opłacalność inwestycji w szóste masowe wymieranie gatunków i śmierć naszych bliskich. W tym samym czasie pod siedzibą spółki odbywał się happening Extinction Rebellion Wrocław. Kapitaliści w garniturach oblewali krwią półnagie osoby, na których ciałach widniały hasła: "prawda jest krwawa", "inwestycja w węgiel to zabóstwo" oraz "zabijacie nas". Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

krwawy protest Extinction Rebellion WrocławKrwawy protest Extinction Rebellion Wrocław

- To symbol kapitału, który jest zbijany na kryzysie klimatycznym kosztem obywatelek i obywateli czyli nas wszystkich - tłumaczy jedna z osób, która brała udział w proteście. - Nasza przyszłość pada ofiarą ich zysków. Spółka Kogeneracja chwali się wynikami za 2020 rok, nie biorąc po uwagę tzw. „zewnętrznych” kosztów swojej działalności, czyli np. zgonów spowodowanych przez ich emisje. Na jaką kwotę spółka wycenia ludzkie życie?

- Kryzys klimatyczny jest faktem i dzieje się już teraz. Co chwilę słyszymy o kolejnych symptomach tego kryzysu: nowy rekord temperatury na świecie 80,8 stopnia, kolejne wielkie pożary w USA, polskie miasta zmagające się z nawałnicami po okresie wzmożonych upałów - a to tylko kilka ostatnich dni. Nauka nie ma wątpliwości co do zmian klimatu wywołanych przez człowieka oraz ich katastrofalnych skutków w przyszłości - dodaje inny uczestnik happeningu.

Przesłanie Extinction Rebellion Wrocław

Extinction Rebellion Wrocław sprzeciwia się bierności polityków i decydentów w walce z kryzysem klimatycznym. Jako oddolny ruch społeczny walczymy z toksycznym systemem, który stawia zyski ponad ludzkie życie. Żądamy mówienia prawdy, działania teraz i oddania prawa do decydowania o naszej przyszłości obywatelkom i obywatelom. Żądamy prawdy, a ta jest krwawa. Jeśli nie zrobimy nic, młodsze oraz przyszłe pokolenia czeka walka o żywność i wodę.

ip

fot. materiały prasowe Extinction Rebellion Wrocław

Słowa kluczowe: zdjęcia, relacja, energetyka węglowa, elektrociepłownia Wrocław, protest 2021

Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław (10)

Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław  - Zdjęcie nr 1
Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław  - Zdjęcie nr 2
Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław  - Zdjęcie nr 3
Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław  - Zdjęcie nr 4
Krwawo-nagi protest Extinction Rebellion Wrocław  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Elektroniczne gadÅźety MediaMarkt
Jaki prezent pod choinkę? Elektroniczne gadżety zawsze się sprawdzą!

Praktyczny sprzęt elektroniczny czy nowoczesny gadżet technologiczny to zawsze dobry wybór na prezent świąteczny.

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
Elektroniczne gadÅźety MediaMarkt
Jaki prezent pod choinkę? Elektroniczne gadżety zawsze się sprawdzą!

Praktyczny sprzęt elektroniczny czy nowoczesny gadżet technologiczny to zawsze dobry wybór na prezent świąteczny.

Popularne
Tattoo Konwent 2023 zaprasza do Łodzi [FOTO, WIDEO] Łódź

400 tatuatorów, Drag Queens i wiele innych atrakcji.