Wiadomości - Artykuły

Klienci MediaMarkt zrobili 100.000 przysiadów, by pomóc potrzebującym dzieciom!

2021-11-30 11:50:01

Dobiegła końca ogólnopolska akcja MediaMarkt „Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!”. Jej głównym celem było zachęcenie klientów sieci do włączenia się w pomoc Towarzystwu Przyjaciół Dzieci. Wystarczyło przy zakupach wykonać 10 przysiadów, które były następnie przeliczane na złotówki. Łącznie klienci MediaMarkt wykonali 100.000 przysiadów, dzięki czemu  sieć przekazała 100.000 złotych na rzecz TPD.

MediaMarkt przysiadyTakiej inicjatywy jeszcze nie było! MedaMarkt zaprosił klientów swoich sklepów do aktywności fizycznej i pomocy potrzebującym dzieciom. Akcja „Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!” była odpowiedzią MediaMarkt na wzrost zapotrzebowania na dostęp do nowoczesnej elektroniki wśród dzieci, które w czasie pandemii muszą korzystać z nauki zdalnej.

Do akcji mógł się włączyć każdy, kto w dniach 15 września – 15 października br. zrobił zakupy w jednym ze sklepów MediaMarkt za min. 100 zł i zrealizował wyzwanie 10 przysiadów. Przysiady zostały przeliczone na złotówki, zasilając tym samym budżet akcji kwotą 10 zł. W pomoc licznie angażowali się klienci i pracownicy sieci. Wykonano łącznie 100.000  przysiadów, co oznacza, że MediaMarkt przekazał 100.000 złotych na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zebrane fundusze pomogą wyposażyć w nowoczesną elektronikę placówki TPD, wspierające dzieci w całej Polsce.

Dodatkowo kampania promowała uprawianie aktywności fizycznej, nawet w tak nietypowym miejscu, jakim jest sklep.

- Cieszymy się, że wspólnie z naszymi klientami zebraliśmy tak dużą sumę. Wsparcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci było dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Połączyliśmy motywację do aktywności fizycznej z pomocą potrzebującym dzieciom. Mamy świadomość, jak istotne są dla nich bezpieczna przestrzeń i komfortowe korzystanie z nowych technologii. Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz pomóc w tak ważnej sprawie, jaką jest edukacja dzieci - mówi Wojciech Wieroński, Dyrektor Zarządzający ds. Finansów MediaMarktSaturn Polska.  

Pandemia i związana z nią konieczność nauki zdalnej uwypukliła występujące w wielu miejscach problemy z zapewnieniem dzieciom spokojnych i bezpiecznych warunków do nauki. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci stara się umożliwić podopiecznym ponad 300 placówek komfort i bezpieczeństwo edukacji, jednak aby skutecznie realizować swoją misję, Towarzystwo potrzebuje niezbędnego sprzętu elektronicznego do nauki i zabawy.

- Potrzeby placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci są ogromne. Potrzebny jest nie tylko sprzęt dla dzieci, ale także urządzenia do obsługi zajęć zdalnych w placówkach opieki dziennej w całej Polsce. Bardzo dziękujemy wszystkim za zainteresowanie akcją i aktywny udział w niej. Ta wyjątkowa inicjatywa MediaMarkt pozwoli nam poprawić zaplecze techniczne i warunki edukacji naszych podopiecznych. Zaangażowanie tysięcy osób w akcję „Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!” i jej wynik bardzo nas poruszył. Z całego serca dziękujemy - mówi Wiesław Konrad Kołak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Klienci MediaMarkt, którzy podjęli wyzwanie, otrzymali sportowe nagrody od partnerów akcji – półroczny abonament do aplikacji FiTKiDDO oraz bony zakupowe INTERSPORT.

„Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!” to kolejna akcja MediaMarkt organizowaną z myślą o dzieciach. Na początku roku sieć przekazała m.in. sprzęt komputerowy oraz RTV i AGD dla pierwszej w Polsce Pracowni Kardiologicznej Symulacji Medycznej w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka". Wcześniej w ramach akcji "MediaMarkt i Zenek dzieciom" sieć przekazała 100 laptopów do szkół podstawowych, które najbardziej potrzebowały nowoczesnych technologii do realizacji zadań edukacyjnych w okresie pandemii.

Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!
ip

fot. materiały prasowe MediaMarkt

Słowa kluczowe: akcja społeczna, promocja, 2021, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
tenis
Australian Open: Iga Świątek odpada w półfinale. To jednak wielki sukces Polki!

Finał Wielkiego Szlema tym razem nie dla naszej zawodniczki.

OPI PIB i Fundacja Edukacyjna Perspektywy poszerzają współpracę

Dowiedz się więcej o nowych możliwościach, które wynikają ze współpracy obu organizacji.

spoofing telefoniczny
ZUS ostrzega przed oszustami. Chodzi o tzw. Spoofing

Metoda "na zmianę numeru" to nowy sposób na oszustwa przez telefon.

Polecamy
Norbert B
Norbert B. doprowadzony do sądu w sprawie zbrodni w Miłoszycach [FOTO]

Mężczyzna jest podejrzany o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi, 21 lat temu w Miłoszycach.

rodzinne wakacje - bon turystyczny
Bon Turystyczny na stronie ZUS - dla kogo, ile i na jakie cele?

Bon jest wsparciem dla polskich rodzin i branży turystycznej w związku z epidemią Covid-19.

Polecamy
Ostatnio dodane
tenis
Australian Open: Iga Świątek odpada w półfinale. To jednak wielki sukces Polki!

Finał Wielkiego Szlema tym razem nie dla naszej zawodniczki.

OPI PIB i Fundacja Edukacyjna Perspektywy poszerzają współpracę

Dowiedz się więcej o nowych możliwościach, które wynikają ze współpracy obu organizacji.

Popularne
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych
Internetowa wyszukiwarka... zmarłych Wrocław

Urząd Miejski Wrocławia, aby pomóc wielu mieszkańcom miasta, a także osobom spoza Wrocławia, w odnalezieniu miejsc pochówku krewnych i znajomych przygotował specjalny serwis.

Brak zdjęcia
Nie zgadzasz się na zbyt drogie stancje? Podpisz się! Wrocław

My, niżej podpisani studenci uczelni wyższych, protestujemy wobec nieuzasadnionych podwyżek opłat za wynajem pokoi i mieszkań w największych ośrodkach akademickich w Polsce.

Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.