Wiadomości - Artykuły

Kibice wrócą na polskie stadiony już w czerwcu [WIDEO]

2020-05-29 12:18:57

29 maja 2020, w dniu, kiedy wracają rozgrywki polskiej ekstraklasy w piłce nożnej, odbyła się także konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i prezesa Ekstraklasy SA Marcina Animuckiego. - Udało się wypracować odpowiednie mechanizmy aby wrócić do gry! - mówi z radością Mateusz Morawiecki. - To sygnał powrotu do nowej normalności - dodał. W czerwcu kibice wrócą na stadiony!

kibice na stadionach - konferencja prasowaKibice wracają na polskie stadiony

PKO BP Ekstraklasa będzie pokazywana w aż 16 krajach, więc zawodnicy podczas rozgrywek będą wystawieni na największe do tej pory medialne okno wystawowe. Natomiast jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że już 19 czerwca kibice wrócą na stadiony w Polsce! Podczas meczu na obiektach sportowych będzie mogło zasiadać do 25% maksymalnej liczby widzów, by utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa i nowych wytycznych sanitarnych. Będą to już pełnoprawne imprezy masowe, więc kluby będą musiały spełnić kolejne wytyczne w kwestiach bezpieczeństwa.

Podczas konferencji prasowe mówiono też o innych sportach z udziałem kibiców oraz aktywności fizycznej na basenach i siłowniach w ramach 4. etapu odmrażania polskiej gospodarki.

MD

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: koronawirus, łagodzenie obostrzeń, nowe wytyczne, odmrażanie gospodarki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Nowy ranking FIFA. Polska najwyżej w historii!
Nowy ranking FIFA. Polska najwyżej w historii!

Dobre wyniki w ostatnich meczach dały Polsce miejsce, na którym jeszcze nie była.

Taki autobus wyjedzie na ulice Wrocławia [ZDJĘCIA]
Taki autobus wyjedzie na ulice Wrocławia [ZDJĘCIA] Wrocław

Na wrocławskie ulice wyjechały nowe autobusy marki Solaria.

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.