Wiadomości - Artykuły

Jubileuszowy 50. Runmageddon za nami! [ZDJĘCIA]

Runmageddon Myślenice

2018-05-08 11:35:51

Jubileuszowy 50. Runmageddon zapisze się w pamięci uczestników i kibiców ekstremalnymi  przeszkodami, idealnymi warunkami pogodowymi i malowniczymi trasami. Myślenice, w majowy weekend stały się rajem dla osób szukających ekstremalnych wyzwań. W całym wydarzeniu wzięło udział blisko 5 400 osób, w tym 4 700 dorosłych i 700 dzieci w formule Kids. Na trasie zadebiutowała także nowa przeszkoda. Zdjęcia z Runmageddonu możecie zobaczyć tutaj: https://wiadomosci.dlastudenta.pl/fotoalbum/1425174,130051,1.html#photo-anchor

Runmageddon 

Piątek, 4 maja był bez wątpienia dniem sportowych harpaganów. W najbardziej wymagających formułach: Hardcore, 21 kilometrów z 70 przeszkodami i Ultra, ponad 42 kilometry z 140 przeszkodami wystartowało  blisko 1700 uczestników.- Tego nie da się opisa
. To trzeba przeży
, by zrozumie
, co daje i jaką energię wyzwala start i zdobycie mety w Runmageddonie. Pierwszy raz jestem tutaj w Myślenicach i naprawdę górski klimat Runmageddonu robi wrażenie. Raz biegnie się ostro pod górę, by za chwilę zbiega
. Człowiek nie ma sił, ale atmosfera i współuczestnicy motywują do dalszej walki. Walczyłem z trasą 21 kilometrową z 70 przeszkodami i udało się pokonać Hardcora! Kiedy przychodziła słabość piękne widoki rekompensowały wysiłek. - mówi Darek, uczestnik biegu.

Sobota i niedziela, 5-6 maja, przyciągnęły do Myślenic fanów formuł Rekrut, Intro i Classic. Byli niezłomni i odważni. Pokonywali rzekę, przemierzali górskie szlaki i co najważniejsze nie zatrzymywali się przed ekstremalnymi przeszkodami.  Zmierzali zdeterminowani i zadowoleni do mety, by na końcu poczuć wielką dumę i niesamowitą radość z pokonania Runmageddonu.
W ten weekend do Myślenic przyjechało także mnóstwo rodzin z dzie
mi, które tłumnie zapisywały się do wzięcia udziału w Runmageddonie Kids. Jednokilometrowy bieg dla dzieci z ponad 10 przeszkodami cieszył się wielką popularnością.  - Bardzo zadowala nas fakt, że dzieci coraz chętniej decydują się na start w Runmageddonie. Cieszę się też, że nasza niecodzienna przygoda dla dzieci zyskuje zaufanie ich rodziców, którzy pozwalają swoim latoroślom poznać smak ekstremalnej zabawy. - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Myślenicki Runmageddon był interesującym wydarzeniem nie tylko dla startujących, ale również dla oglądających. Strefa Kibica była ulokowana w taki sposób, że można było z niej podziwiać zmagania uczestników pokonujących najbardziej spektakularne przeszkody. - Siedziałam i patrzyłam, jak uczestnicy pokonują olbrzymią przeszkodę Oponeo. Jak walczą na X-manie i wiszą na rurach Pole Dance. To naprawdę robi wrażenie. Ich determinacja zachwyca, a uśmiech z jakim zziajani docierają do mety zaraża i daje myślenia, czy może nie spróbować swoich sił w kolejnej edycji. - mówi Ania z Krakowa. W trakcie górskiego Runmageddonu nie zabrakło nowości i dodatkowych atrakcji. Uczestnicy i kibice mogli pokonać i zobaczy
 nową przeszkodę Aquaman by Samsung. Rozstrzygnięty został też konkurs skoku na Indianie, którego zwycięzca wygrał lot z pilotem akrobacyjnym Łukaszem Czapielą startującym m.in. w Red Bull Air Race!

Najszybsi i najlepsi, czyli zwycięzcy serii Elite

Seria Elite zakłada samodzielne pokonywanie Runmageddonu. Startują w niej osoby fizycznie przygotowane do startu. Nie mogą sobie pomagać, ani też korzystać z pomocy Wolontariuszy. Walczą sami, ścigając się z współzawodnikami i ze swoimi słabościami. W czasie Myślenickiego eventu odbyły się serie Elite 4 formuł Runmageddonu: Ultra, Hardcore, Rekrut i Classic. Najlepszym w najdłuższym biegu okazał się Wojciech Brzoskwinia, który ukończył dystans Ultra z czasem 6 godzin, 26 minut i 9 sekund. Drugie miejscem zajął Mateusz Salamon ( 06:50:02 ), a trzecie Krzysztof Chomicz (06:58:46). W ultramaratonie w serii Elite wystartowała jedna kobieta Justyna Kępa, która pokonała formułę w 11 godzin, 23 minuty i 21 sekundy. Dystans Hardcore, jako pierwszy ukończył Sebastian Kasprzyk z wynikiem: 2 godziny, 31 minut i 11 sekund. Za nim na podium stanęli Tomasz Oślizło (02:31:53) i David Hajnos (02:34:01). W serii Elite Kobiet na tym dystansie zwycięstwo wywalczyła Małgorzata Szaruga, kończąc bieg z czasem 3 godziny, 18 minut i 5 sekund. Następna do mety dobiegła Małgorzata Daszkiewicz ( 03:39:16 ) oraz Izabela Frontczak (03:54:42). W Sobotnim biegu Rekrut, w klasyfikacji Serii Elite Mężczyzn pierwsze miejsce zajął Tomasz Oślizło, pokonując trasę 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód z wynikiem 49 minut 44 sekundy. Drugie miejsce zajął Sebastian Kasprzyk, który na metę dotarł po 51 minutach i 18 sekundach, a trzecie Mateusz Krawiecki (00:51:35). Serię Elite Kobiet wygrała Małgorzata Szaruga z czasem 1 godzina, 9 minut i 11 sekund. Kolejne dwa miejsca zajęły: Adriana Wierzchowiak (01:10:44) i Magdalena Bentkowska (01:25:53). W niedzielę najlepszymi zawodnikami okazali się być Mateusz Krawiecki, który jako pierwszy w 1 godzinę 32 minuty i 58 sekund pokonał 12 kilometrów z ponad 50 przeszkodami. Drugi był Jacek Konewka (01:33:18), trzeci - Przemysław Senderski (01:34:42). Z kobiet, najszybciej dystans Classic pokonała  Madeleine Larsson w 2 godziny, 8 minut i 27 sekund. Kolejne dwa miejsca zajęły: Johanna Dermer (02:15:34) i Eva-Lena Törner (02:37:21).

Wszystkim startującym i wygranym należą się wielkie brawa!
Kolejna edycja Runmageddonu odbędzie się już 26-27 maja w Warszawie, w wojskowej scenerii Garnizonu Modlin. A do Małopolski ekstremalny bieg przeszkodowy zawita ponownie w dniach 25-26 sierpnia br. gdzie odbędzie się Runmageddon Kraków. Więcej informacji o wydarzeniach na www.runmageddon.pl .

ip

fot. materiały runmageddon.pl

Słowa kluczowe: Runmageddon, Myślenice, sport

Jubileuszowy 50. Runmageddon za nami! [ZDJĘCIA] (4)

Zdjęcia Runmageddon Myślenice
Zdjęcia Runmageddon Myślenice
Zdjęcia Runmageddon Myślenice
Zdjęcia Runmageddon Myślenice
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz MłodzieÅźowe Słowo Roku wybrane w plebiscycie PWN-u!
Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2018

Zobacz Młodzieżowe Słowo Roku wybrane w plebiscycie PWN-u!

nVidia
Charytatywna inicjatywa graczy na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka

Internetowa 54-godzinna kwesta kolejny raz jednoczy miłośników gier, chcącym pomagać potrzebującym dzieciom.

Zobacz filmik, na ktÃłrym zarejestrowano niedźwiedzia na ulicach w Braszowie!
Niebezpieczne zwierzę biegało po ulicach w Rumunii [WIDEO]

Zobacz filmik, na którym zarejestrowano niedźwiedzia na ulicach w Braszowie!

Polecamy
20. urodziny RMF FM!
20. urodziny RMF FM!

Nowe logo, nowa stacja, nowa strona - RMF FM rozpoczyna świętowanie 20. urodzin!

Polski wynalazek rewolucją w walce z alergią! [WIDEO]
Polski wynalazek rewolucją w walce z alergią! [WIDEO]

W całej Europie na różne postaci alergii cierpi ok. 150 mln ludzi, natomiast w Polsce objawy tej choroby wykazuje 40 proc. społeczeństwa.

Ostatnio dodane
Zobacz MłodzieÅźowe Słowo Roku wybrane w plebiscycie PWN-u!
Poznaliśmy Młodzieżowe Słowo Roku 2018

Zobacz Młodzieżowe Słowo Roku wybrane w plebiscycie PWN-u!

nVidia
Charytatywna inicjatywa graczy na rzecz pacjentów Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka

Internetowa 54-godzinna kwesta kolejny raz jednoczy miłośników gier, chcącym pomagać potrzebującym dzieciom.

Konkurs Ziaja