Wiadomości - Artykuły

Jedzenie i picie na mieście tylko po podaniu danych osobowych. Tak Wielka Brytania walczy z COVID-19

2020-06-25 13:56:39

Nie jest tajemnicą, że gdy świat wstrzymał oddech przez pandemię koronawirusa, gospodarki na całym świecie mocno ucierpiały. Wielu przedsiębiorców zostało bez możliwości zarabiania. Najbardziej ucierpiała branża turystyczna oraz gastronomiczna, które musiały wytrzymać działalność lub ograniczyć ją do tego stopnia, że stawało się to nieopłacalne. Wielka Brytania ma umożliwić im teraz wznowienie działalności. Jest jednak pewien haczyk...

Zobacz też: Koncerty w Polsce do 150 osób.

Symboliczne ukazanie Inwigilacji, Kamery przemysłowe

Dane osobowe w zamian z jedzenie

W Wielkiej Brytanii wprowadzona zostanie zasada, która umożliwi właścicielom pubów i restauracji wznowienie działalności. Polega ona na tym, że przy zakupie jedzenia i picia, obowiązkowo trzeba będzie podać swoje dane osobowe. Bez tego nie będzie możliwe kupienie czegokolwiek w wybranych lokalach. To samo dotyczy się też usług hotelarskich

Powody takiej decyzji

Zasada została wprowadzona po to, aby umożliwić przedsiębiorcom faktyczny powrót do działalności. Wcześniej zapowiadanym rozwiązaniem miała być konieczność obsługi klientów w lokalach tak, aby zachować pomiędzy wszystkimi gośćmi 2 m odległości. Ta opcja dla większości właścicieli była nieopłacalna i wznowić działalność mogło mniej niż połowa liczby pubów, która zapowiada powrót do sprzedaży teraz.

Pozwoli to ożywić gospodarkę Wielkiej Brytanii w tym sektorze, przy jednoczesnym zachowaniu środków bezpieczeństwa. Zbieranie danych klientów pozwoli na sprawniejsze i szybsze identyfikacje ognisk epidemii i kierowanie osób na kwarantannę. Właściciele lokali mają przechowywać zgromadzone dane przez 21 dni.

Zobacz też: Piwo i jego kalorie.

Środki bezpieczeństwa w WB od 4 lipca

Opisane powyżej zasady mają wejść w życie 4 lipca 2020 r. Oprócz tego nadal konieczne będzie jednak zachowanie pewnych środków ostrożności, takie jak utrzymanie dystansu 1 m. Zachęca się też do rezerwowania miejsc tam, gdzie to tylko możliwe, aby uniknąć gromadzenia się klientów w jednym miejscu i czekania w kolejkach.

KSK

fot. Burst z Pexels

źródła: wgospodarce.pl; msn.com

Słowa kluczowe: Wielka Brytania, Dane osobowe, Piwo, Pożywienie, Zasady, Epidemia, Gospodarka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.

KFC Gwardia Wrocław
Znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia Wrocław Wrocław

Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, a do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze.

Polecamy
Zmarł Wiktor Zin
Zmarł Wiktor Zin

W Rzeszowie zmarł profesor Wiktor Zin architekt i rysownik - poinformowała rzeczniczka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Edyta Cupryś.

Ostatnio dodane
Hero Challenge
Zawody Hero Challenge startują 12 września 2020

Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 w Dąbrowie Górniczej.